نشست حمایت از توسعه رویکرد‌های نوین آموزش و یادگیری برگزار می‌شود

شعار سال: نشست تخصصی آشنایی با طرح حمایت از توسعه رویکرد‌های نوین آموزش و یادگیری از سری نشست‌های برنامه نسل سوم دیجیتال، با هدف آشنایی با حمایت‌ها و تسهیلات مدنظر در این طرح و معرفی تجربیات موفق ملی و بین المللی فعال در حوزه آموزش به صورت مجازی برگزار می‌شود. این نشست از ساعت ۱۳

آموزش‌ حضوری-مجازی در پساکرونا؛ چشم‌انداز دانشگاه‌ها

شعار سال: با افزایش واکسیناسیون در کشور، امید‌ها برای بازگشت به آموزش حضوری در میان دانشگاهیان افزایش پیدا کرده است، اما در این میان تجربه آموزش مجازی در کشور باعث شده که بسیاری از مسئولان ادامه آموزش‌های مجازی در دوران پساکرونا را نیز مدنظر داشته باشند. به گفته علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم؛

تاثیر منفی کرونا بر کیفیت آموزش
مهر امسال که از راه برسد، اگر نقشه قرمز، نارنجی و زرد کرونا، آبی و سفید شود، تازه برخی از دانش‌‎آموزان می‎‌توانند فضای مدرسه را از نزدیک ببینند.
جزئیات ثبت‌نام نوآموزان پیش‌دبستانی
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: در دستورالعمل ثبت‌نام، سن ثبت‌نام پیش دبستانی یک، ۴ تا ۵ سال تمام یعنی متولدین ۲ مهر ۹۵ تا یک مهر ۹۶ و سن ثبت‌نام پیش دبستانی دو، ۵ تا ۶ سال تمام یعنی متولدین ۲ مهر ۹۴ تا یک مهر ۹۵ است.
اختصاص بورس تحصیلی و تسهیلات ویزا به دانشجویان ایرانی از سوی چین
رییس سازمان امور دانشجویان از آمادگی کشور چین برای تخصیص بورس تحصیلی با کمیت بالا و تسهیلات ارائه ویزا به دانشجویان ایرانی خبر داد و گفت: چین مسیر توسعه اقتصادی، فنی و علمی خود را در ۲۵ سال اخیر پیدا کرده و شتاب رشد و توسعه چین بسیار حیرت‌آور است.
راه اندازی رشته‌های جدید دانشگاهی متناسب با وضعیت منطقه و استان
معاون پژوهشی وزارت علوم جزئیات طرح ماموریت‌گرایی دانشگاه‌ها را تشریح کرد و گفت: ایجاد رشته‌های جدید متناسب با وضعیت نسبی منطقه و استان راه‌اندازی می‌شود.
کرونا اجرای سند تحول بنیادین را تحت تاثیر قرار داد
ادهم، مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: کرونا همه پدیده‌های جامعه از جمله اجرای سند تحول بنیادین را تحت تاثیر قرار داد، اما قبول ندارم که اجرای سند از دور خارج شده باشد و اتفاق نیفتاده است.
دستگیری عاملان تبلیغ تقلب در امتحانات نهایی
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با اشاره به دستگیری عاملان تبلیغ تقلب امتحانات نهایی در فضای مجازی، از کلیه دانش آموزان و دانشجویان خواست به هیچ عنوان فریب این تبلیغات را نخورند.
بازگشت روند مهاجرت‌های بین‌المللی دانشجویی
یک سازمان سیاستگذاری غیرانتفاعی مستقر در واشنگتن از ضرورت‌ها برای بازگشت روند مهاجرت‌های بین‌المللی دانشجویی گفت.
افزایش حقوق معلمان در سال ۱۴۰۰ ازسوی مرکز هماهنگی حوزه وزارتی منتشر شد
امروز اطلاعیه‌ای درباره صدور حکم و افزایش حقوق ۱۴۰۰ معلمان از سوی مرکز هماهنگی حوزه وزارتی منتشر شد که بر اساس آن اشکال ایجاد شده در بخشنامه اعمال ضریب افزایش حقوق کارکنان در سال ۱۴۰۰ در جلسه امروز هیئت دولت برطرف شده و مصوبه قبلی دولت اصلاح شده است .بر اساس احکام صادر شده مبلح حکم دانشجو معلمان در سال ۱۴۰۰ برابر با ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.
تشکل‌های دانشجویی برنامه‌های انتخاباتی خود را در فضای مجازی دنبال می‌کنند
مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت گفت: فضای فرهنگی دانشگاه‌ها را به دلیل عدم حضور فیزیکی دانشجویان تعطیل نمی‌کنیم. بر این اساس برنامه‌های فرهنگی و انتخاباتی ما در بستر فضای مجازی برگزار خواهند شد و تشکل‌های سیاسی از طریق این محیط برنامه‌های خود را دنبال می‌کنند.
نظام تعلیم و تربیت، پهناورترین عرصه یادگیری است
وزیر آموزش و پرورش گفت: هیچ عرصه‌ای برای یادگیری، پهناورتر و غنی‌تر از آموزش و پرورش نیست.
انجمن شاعران کوچک غمگین
آیا بچه‌ای که دردِ از دست دادنِ چیزی عزیز را چشیده، شاعر بهتری نخواهد شد؟
مجلس بجای "پول پاشی" در صداوسیما به فکر آموزش و پرورش باشد
ای کاش مجلس انقلابی بجای "پول پاشی" برای صداوسیما کمی بیشتر به فکر نهاد‌های مهم‌تر کشور بود. نمایندگانی که به گفته وزیر ارتباطات، تنها در یک قلم ۱۵۰۰ میلیارد تومان یعنی معادل ۵۰ درصد بودجه توسعه در وزارت ارتباطات را، برای صداوسیما مصوب می‌کنند که در فضای مجازی فعالیت داشته باشد؛ چرا در این وضعیت کرونایی این رقم را برای فضای مجازی در آموزش و پرورش اختصاص نمی‌دهند؟ و وزیر هم انتقادی نمی‌کند.
امتیازات درخشان ویژه دانشجویان در دانشگاه فرهنگیان
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه هدف رتبه‌بندی افزایش حقوق نیست بلکه افزایش کیفیت است، گفت: تحصیل در دانشگاه فرهنگیان امتیازات ویژه‌ای دارد.
شکست‌های متعدد پروژه حذف کنکور زیر سایه مافیا
گردش مالی بیش از ۸۰ هزارمیلیاردتومانی (طبق آخرین محاسبات برطبق تورم سالانه و...) موسسات و انتشارات کنکوری به‌علاوه تبلیغات و مشتری‌یابی مدارس خاص ولاکچری به این سادگی‌ها اجازه حذف کنکور را نمی‌دهد و هرطور هم شده خودشان را با وضعیت جدید تطبیق می‌دهند.
نتیجه انتخاب رشته کنکور دکتری ۱۴۰۰ اواخر اردیبهشت اعلام می‌شود
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتیجه انتخاب رشته کنکور دکتری ۱۴۰۰ در اواخر اردیبهشت ماه خبر داد.
آغاز امتحانات دانش آموزان از ۲۷ اردیبهشت
آموزش و پرورش دستورالعمل «نحوه برگزاری ارزشیابی پیشرفت تحصیلی –تربیتی نوبت دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹» را به ادارات کل آموزش و پرورش ابلاغ کرد.
تمدید تعطیلی دانشگاه آزاد تا ۱۰ اردیبهشت
براساس اطلاعیه دانشگاه آزاد اسلامی، تعطیلی تمامی واحد‌ها و مراکز این دانشگاه در شهر‌های قرمز تا ۱۰ اردیبهشت تمدید شد.
به نام آموزش و پرورش، به کام موسسات سودجو!
قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز غیردولتی که مبنای فعالیت این مدارس است با اشکالات و ابهاماتی همراه است و درآمد‌های حاصل از برخی مواد این قانون نیز شفاف نیست.
افزایش ۱۵۰۰ ملیارد تومانی کمک خیرین مدرسه ساز
وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: با توجه به اینکه جمعیت ما پویاست و جابجایی جمعیت داریم، در حال حاضر توزیع فضای آموزشی در سطح کشور حتی در درون استان یا شهرستان تعادل وجود ندارد.
بررسی صحت و سقم برنامه‌های انتخاباتی کاندیدا‌ها در حوزه آموزش و پرورش
نشست خبری تشریح اولویت‌های بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ در «خبرگزاری دانشجو» برگزار شد.
امتحانات نهایی پایه‌های نهم و دوازدهم حضوری شد؟
رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش از آخرین تصمیمات وزارت آموزش و پرورش در مورد نحوه برگزاری امتحانات نهایی دانش‌آموزان پایه‌های نهم و دوازدهم خبر داد.
معلمان دانشسرایی در برزخ دعوا‌های اداری
اما و اگر‌های احتساب سنوات تحصیل در دانشسرا‌های وزارت آموزش و پرورش به عنوان سابقه خدمت موضوعی است که این روز‌ها جمعیتی حدود ۵٠ هزار نفری از فرهنگیان را دچار چالش کرده است، موضوعی که گویا تا ١٠ سال پیش بدون مشکل انجام می‌شده است، اما اخیرا صندوق بازنشستگی و دیوان عدالت اداری موضوع را به گونه‌ای دیگر مورد توجه قرار دادند.
یادداشت و دیدگاه
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و برررسی
وبلاگستان
آخرین اخبار
اخبار متفرقه
خواندنی ها
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها
اقتصادی
پزشکی و سلامت
دانش و فناوری
سیاسی