آقای جهانپور، پورسانت یا رانت؟

شعار سال: کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: وقتی واکسن ۴ دلاری، ۱۵ و ۱۶ و ۲۰ دلار می‌خواهد عرضه شود، قطعا یک شکافی وجود دارد و کسانی که پروفورم‌ها را می‌آورند باید توضیح بدهند. وی افزود: وقتی واکسن ۱۰ دلاری با پروفروم ۲۵ تا ۷۰ دلاری می‌آید ماجرا دارد و پایان ماجرای

بیمارستان ۱۳۳ تختخوابی لنگرود با اعتبار ۱۹۰ میلیارد تومان آماده افتتاح است

شعار سال: ارسلان سالاری، رشد و توسعه زیرساخت‌های بهداشت و درمان را یکی از اولویت‌های دانشگاه علوم پزشکی گیلان برشمرد و اظهار کرد: توسعه شاخص‌های سلامت در گیلان یکی از محوری‌ترین دغدغه‌های ما طی دو سال اخیر بوده و همچنان به‌عنوان مهم‌ترین رویکرد در دانشگاه علوم پزشکی گیلان دنبال می‌شود. وی با بیان اینکه توسعه

دغدغه سالمندان در پیچ وخم تزریق واکسن کرونا

شعار سال: روزنامه ایران دوشنبه ۱۳ اردیبهشت از سردرگمی و مشکلات واکسیناسیون برخی از سالمندان بالای ۸۰ سال به ارایه گزارشی پرداخت و نوشت: هرچند که از روز هفتم اردیبهشت و همزمان با آغاز واکسیناسیون همگانی عده‌ای از سالمندان بالای ۸۰ سال پیامک واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و به آن‌ها اعلام شده که چه

سفر بروید ناقوس مرگ به صدا درخواهد آمد

شعار سال: هنوز روز‌های پایانی سال ۹۹ را فراموش نکرده‌ایم که بیماری کرونا چگونه داشت کنترل می‌شد و تخت‌های بیمارستانی از بیماران کرونایی خالی شده بود. اما به یکباره و با هجوم مردم به سمت خرید‌های شب عید و بعد از آن آغاز سفر‌های نوروزی، همه معادلات را به هم ریخت و ناگهان شاهد بروز

اسنادی از آبله‌کوبی ایرانیان در آغاز قرن چهاردهم

شعار سال: نامه آرتور میلسپو، رئیس کل مالیه در اردیبهشت ۱۳۰۵ صراحتاً تأکید می‌کند که «خدمت آبله‌کوبی در تمام مملکت مجانی است و اطباء حق مطالبه وجهی از اشخاص ندارند.» در مرداد سال ۱۳۰۵ وزارت معارف و اوقاف و صنایع مستظرفه به مدیران مدارس ابلاغ کرد که «از محصلین جدید در موقع ورود به مدرسه

سرعت هفت برابری ابتلا و عدم تدابیر لازم برای مقابله با کرونای هندی
نگاهی به آمار‌ها بیندازید، باورتان می‌شود در طول شبانه روز گذشته ۴۹۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست داده باشند؟ باورتان می‌شود، مجموع قربانیان این بیماری از ۷۰ هزار نفر عبور کرده باشد؟ ما در تله‌ای گرفتار شده‌ایم که رهایی از آن حالا حالا‌ها میسر نیست. از بد اقبالی مان، هنوز از گونه جهش یافته انگلیسی خلاص نشده بودیم که گونه هندی هم از راه رسید تا وضعیت بدمان را از آنچه هست، بدتر کند.
چه کسانی در فاز دوم واکسینه می‌شوند؟
فاز دوم واکسیناسیون کرونا از امروز در تبریز و به طور همزمان در سراسر کشور با واکسیناسیون افراد ۸۰ سال به بالا آغاز می‌شود
پاستور فسیل شده را احیا کردیم!
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان گفت: دنبال واردات رفتیم، اما واردات واکسن همین است که می‌بینید؛ یعنی قطره‌چکانی است. ۸۵ درصد واکسن را هفت کشور مصرف می‌کنند و اگر سفره‌شان سرریز شد، به بقیه هم می‌دهند.
اهدای اسپرم غیرقانونی، اما مجاز!
اعظم سادات موسوی گفت: تاکنون هیچ قانون، مصوبه و پروتکلی درمورد اهدای اسپرم در کشورمان تدوین و تصویب نشده است یعنی انجام اهدای اسپرم همانطور که قانونی ندارد، منعی هم ندارد.
ردپای سهام واگذار شده وزیر بهداشت در شرکت «اکتوورکو»
موضوع تامین واکسن کرونا یکی از موضوعات داغ این روز‌های کشور است؛ با وجود افزایش شمار فوتی‌ها و شدت یافتن شیوع بیماری برخلاف آغاز دوره واکسیناسیون در سایر کشور‌ها در ایران جنگ منافع شدت گرفته و گویا قرار است مردم قربانیان این جنگ شوند!
فیلم وحشتناک خیابان‌های هند مربوط به کرونا نیست
به تازگی فیلمی در فضای مجازی با عنوان «فیلم وحشتناک خیابان‌های هند درپی شیوع کرونا» منتشر شده که قدیمی است و علت بی‌حالی مردم ابتلایشان به کرونا نیست.
اولویت نخست دولت تامین واکسن‌های مورد نیاز از خارج است
رییس دفتر رییس جمهوری اولویت نخست دولت را تامین واکسن‌های مورد نیاز از خارج عنوان کرد و گفت: طبق وعده داده شده همه تلاش دولت این است تا واکسن داخلی در فصل بهار و اوایل تابستان تولید شود و مورد استفاده قرار بگیرد.
تناقض‌های روان‌شناختی در ستاد کرونا
مهم‌ترین اصل برای حفظ آرامش در زمانه بحران، شناخت دقیق تهدید و در‌اختیارداشتن امکانات لازم برای عبور سالم از کنار این تهدید است؛متأسفانه واقعیت‌های میدانی و نظرسنجی‌ها و برآورد‌های وزارت بهداشت نشان می‌دهد که چنین انتظاری در کشور ما محقق نشده و اکثریت جامعه ایران اکنون به‌جز رعایت پروتکل‌هایی ساده و ممکن مانند شستن دست‌ها و زدن ماسک (بی‌توجه به کیفیت و کارایی آن) در رفتارشان تغییر مؤثری نداده‌اند.
آثار افزایش شکاف درآمدی در حوزه درمان
افزایش تعرفه‌های درمان بازهم مدت زمانی دسترسی به خدمات درمانی را برای فقرا افزایش می‌دهد. در همین حال، از آنجا که کاهش قدرت خرید مردم در حوزه درمان ملموس است، در سال جاری سهم سرانه‌ی درمان از تولید ناخالص داخلی، چند پله‌ی دیگر کاهش می‌یابد.
پالایشگاه خون نداریم تا داروی ضدکرونا بسازیم
سید حسینی، معاون اجرایی یکی از شرکت‌های فعال در حوزه بیودارو، گفت: دارو‌هایی با منشا پلاسما مانند IVIG برای درمان مبتلایان به کرونا تجویز می‌شوند، ولی متاسفانه از زمان اپیدمی این بیماری، مصرف IVIG بسیار افزایش یافته است و چون ما پالایشگاه خون در کشور نداریم مجبوریم پلاسما‌های دریافتی را برای تولید دارو به آلمان منتقل کنیم.
تبدیل وضعیت «پرستاران بکارگیری ۸۹ روزه» به قراردادی یکساله
در دیدار رئیس سازمان برنامه و بودجه و مسؤولان نظام پرستاری مقرر شد در خصوص نیرو‌های بکارگیری ۸۹ روزه تجدیدنظر و این نیرو‌ها به صورت قراردادی یکساله جذب شوند.
افزایش مسمومیت الکلی پس از شروع موج جدید کرونا!
رئیس بخش مسمومین بیمارستان لقمان حکیم با تاکید بر اینکه مصرف خوراکی الکل هیچ تاثیری در بهبود و پیشگیری از کرونا ندارد، گفت: مصرف خوراکی الکل صنعتی، عوارض خطرناکی به دنبال دارد.
ماه آینده گشایش خوبی در بحث واکسن کرونا خواهیم داشت
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: خبر‌های خوبی در بحث واکسن کرونا و واکسیناسیون در راه است.
نمک مجادله مسئولان بر زخم مردم
مرگ کرونایی در ایران وارد کانال ۳۰۰ تایی شده است. همزمان عالی‌ترین مسئولان کشور مجادله‌ای آشکار و نهان با یکدیگر دارند.
شیوع ویروس‌ کرونای برزیلی و آفریقایی
عضو کمیته مقابله با کرونا گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده بیشترین نوع ویروس در کشور ما انگلیسی است. ویروس‌های برزیلی و آفریقایی هم اکنون در ترکیه شیوع پیدا کرده است. از سوی دیگر مراودات ایرانیان با کشور ترکیه فراوان است.
بازی به سبک کتاب‌های خودیاری!
کتاب‌های خودیاری میلیون‌ها نفر از سراسر دنیا را متقاعد کرده‌اند که حلال مشکلاتشان هستند
هفته پیش‌رو موج کرونا بسیار سهمگین‌تر می‌شود

شعار سال:سعید نمکی امروز در جلسه ستاد کرونای استان زنجان ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و تقدیر و تشکر از کادر درمان و همراهی مسئولان نظامی و انتظامی استان در راستای مقابله با بیماری کرونا اظهار داشت: اگر مردم همراهی داشته باشند اوضاع بیماری کرونا و شرایط شیوع آن تحت کنترل در می‌آید اما

یادداشت و دیدگاه
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و برررسی
وبلاگستان
آخرین اخبار
اخبار متفرقه
خواندنی ها
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها