ناامنی شغلی و حال‌ و روز ناخوش کارگران در روز‌های کرونایی

شعار سال: حتماً شماهم به عنوان یک شهروند گذرتان به خیابان کارگر افتاده است. همان خیابان بلند بالای مرکزی شهر که با صفت شمالی و جنوبی‌اش چند میدان مهم شهر همچون انقلاب، پاستور، حر و راه‌آهن را به‌هم وصل می‌کند… خیابانی که پیش از این نامش امیر آباد بود؛ اما بعد‌ها به نام میلیون‌ها کارگری

از ۴۴ نفر عضو کمیسیون تلفیق ۳۴ نفرشان هیچ سابقه بودجه‌ریزی نداشتند

شعار سال : احمد توکلی درباره مباحث اخیر پیرامون وقوع برخی تغییرات در جداول لایحه بودجه توسط رئیس مجلس، گفت: ببینید ما در مسیر «تهیه و تنظیم» و «رسیدگی و تصویب» لایحه بودجه یک سری مشکلات داریم. با این توضیح که تهیه و تنظیم بودجه در دولت انجام می‌شود و بعد به مجلس می‌آید و

کارگران در سراسر جهان دغدغه تازه‌ای دارند

شعار سال : روز جهانی کارگر امسال در شرایطی فرا می‌رسد که کارگران در سراسر جهان دغدغه تازه‌ای دارند: ویروس منحوس کرونا که میلیون‌ها نفر از مزدبگیران را در سراسر جهان از کار بیکار کرده است. سال گذشته در اوج این بحران، سازمان بین المللی کار (ILO) اعلام کرد در بحران اخیر حداقل ۱۹۵ میلیون

سگ گردانی با خودروی دولتی در اهواز؟

شعار سال: روز گذشته فیلمی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که در آن فیلم فردی سوار بر خودرو پلاک دولتی اقدام به سگ گردانی در شهر می‌کرد این فیلم با واکنش منفی از سوی کاربران فضای مجازی روبرو شد. عباس حسینی پویا عصر امروز، در این رابطه، اظهار کرد: این فرد که معاون مالی اداری

نادران زیر بار پنهانکاری نمی‌رود و تخلف وی هم از سرناچاری بود

شعار سال: احمد توکلی رئیس هیئت مدیره سازمان مردم نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت مطلبی را درباره حاشیه‌های به وجود آمده درباره بودجه ۱۴۰۰ نوشت که در ادامه می‌خوانید:   دیروز نامه با امضای من منتشر شد. پنج شش جا از آقای نادران و آقای قالیباف نام برده شده با احترام و تکریم. سه چهار

توضیحاتی درباره گزارش تغییرات بودجه در مجلس
با توجه به حواشی بوجود آمده درباره گزارش «زیرسوال بردن اصل شفافیت با تغییر خودسرانه جداول بودجه» که روز چهارشنبه، ۸ اردیبهشت منتشر شد، ارایه توضیحاتی لازم است.
افزایش خودسرانه بودجه نهادی‌های نظامی، صدا و سیما و مجلس!
بودجه سال ۱۴۰۰ به طور قطع یکی از پرحاشیه‌ترین بودجه‌های سنواتی کشور بود. در ابتدا مجلس کلیات لایحه را تصویب و کمیسیون تلفیق لایحه دولت را پس از دو ماه اصلاح به مجلس آورد، اما مصوبات کمیسیون تلفیق هم درصحن علنی مجلس رأی نیاورد و بدین ترتیب دوباره به دولت بازگشت.
بودجه سال ۱۴۰۰ شرکت‌های دولتی ابلاغ شد
بودجه سال ۱۴۰۰ شرکت‌های دولتی از سوی رییس سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شد.
رو، پررویی یا وقاحت مدیریتی؟
طرف با ندانم کاری‌ها، سو مدیریت قابل اثبات، اهمال کاری‌های عدیده زده اقتصاد یک کشور رو فلج کرده، اون وقت برای مردم با نوعی دهن کجی اهانت آمیز اقدام به خاطره بازی می‌کند؟ آقای آخوندی عزیز، اگر حمایت مرحوم مغفور از سه باجناق نبود، اگر وارد آن خانواده خاص نمی‌شدی، بر اساس شایستگی‌های خودت، الان کجا می‌تونستی باشی؟ عسل جمهوری اسلامی رو نوش جان کردی، حداقل به مردمش اهانت نکن. تصور شهرداری تهران رو هم بشکل تاریخی از ذهنت بیرون بیاور.
مجلس، مسئول به دنیا آمدن کودکان معلول خواهد بود؟
در روزهای اخیر یک‌بار دیگر تلاش نمایندگان مجلس یازدهم برای حذف «غربالگری» خبرساز شده است. خلاصه مصوبه مجلس این است که برای سقط جنین‌ علاوه بر پزشک، دو فقیه و یک قاضی هم باید نظر بدهند و مخالفت آنها حتی در صورت تجویز پزشک، به معنای ممانعت از سقط جنین است.
دولت آینده شعار ندهد، مشکلات کارگران زیاد است
ناصر چمنی گفت: مهمترین انتظار جامعه، نه فقط جامعه‌ی کارگری، از دولت آینده این است که شعاری ندهند که توان انجام آن را نداشته باشند. شعار‌هایی که تا به حال روسای جمهور داده‌اند، هیچ کدامشان انجام نشده است.
سوال نماینده مجلس از وزیر درباره حذف شتابزده دفترچه‌های تامین اجتماعی
نماینده تهران در مجلس از وزیر رفاه سوالی را درباره ایجاد سردرگمی و نارضایتی مردم از تحمیل هزینه‌های آزاد دارو و درمان در شرائط دشوار اقتصادی و حذف شتابزده دفترچه‌های تامین اجتماعی و عدم بکارگیری تمهیدات لازم چیست؟ مطرح کرد.
عبارت قحطی کالا، ادبیات رئیس جمهور نیست آقای روحانی
وقتی من خبرنگار نمی‌توانم تو را سر جای خودت بنشانم و روی کارت نظارت داشته باشم، از مردم کوچه و بازار چه توقعی می‌رود؟ راستی اگر نظام مقدس جمهوری اسلامی خدای ناکرده وجود نداشت، الان کجا بودی آقای روحانی؟ پس به حرمت نظامی که به تو امکان رشد و نمو داد، نمک خوری و نمکدان شکنی نکن مرد.
آخوندی و جلسات علمی یا مکانیزم تطهیر؟
اگر آقای آخوندی واقعا صاحب نظر در موضوعات مختلف بودند، چرا عملکرد قابل دفاع در دوره مدیریتی خود نداشتند و اعتراضات فراوانی بر ایشان و عملکردشان توسط مراجع و منابع مختلف وارد است؟ بر اساس این پیش فرض، این سوال مطرح می‌شود که آیا ورود نامبرده به حوزه نظریه پردازی‌های کلان، نوعی مکانیزم تطهیر و کاهش اتهامات است یا واقعا شرکت در جلسات علمی؟ به نشست مجازی چشم انداز اقتصاد ۱۴۰۰ و مساله انتخابات که توسط انجمن اندیشه و قلم برگزار شده، توجه کنید!
تجمع بازنشستگان در تهران و شهرستان‌ها
معترضان همچنین خواهان حضور نمایندگان بازنشستگان در هیات امنای سازمان تامین اجتماعی و مشارکت برابر در تصمیم گیری‌های مدیریتی هستند و می‌گویند از آنجا که رئیس سازمان برنامه و بودجه در هیات امنای سازمان کرسی دارد، می‌تواند بر تصمیم‌های مرتبط با سازمان تاثیر بگذارد.
بررسی آخرین وضعیت بازار بورس
7 عضو کابینه در جلسات هفته جاری کمیسیون‌های تخصصی مجلس حاضر می‌شوند تا به سوالات وکلای ملت پاسخ دهند.
چراغ سبز کارفرمای مادر به پیمانکاران علیه کارگران
خارج بودن کارگران مناطق آزاد و ویژه از شمول قانون کار و تبعیت از مقررات جداگانه، از گذشته همواره دغدغه فعالان کارگری بوده و توسعه این مناطق نگرانی تبعیض بیشتر بین نیروی کار را افزایش داده است.
بررسی مجدد محاسبات احکام جدید مستمری‌بگیران سایر سطوح درآمدی
با دریافت تماس‌های متعدد از سراسر کشور و طرح اشکالات احتمالی در خصوص پرداخت حقوق به سایر سطوح مستمری‌بگیران (غیرحداقلی‌بگیران)، دستور بررسی مجدد احکام جدید توسط مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی صادر شد.
قرنطینه تهران منتفی است
استاندار تهران با اشاره به اینکه درتهران بسیاری از فعالیت‌های بین المللی انجام می‌شود گفت: موضوع قرنطینه تهران منتفی است و مردم باید ۲ هفته برای مدیریت بیماری همکاری داشته باشند.
ایران قادر است بحران‌های بزرگ را به خوبی مدیریت کند
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری با تاکید براینکه نادیده گرفتن توان کشور در مدیریت بحران و برجسته کردن کاستی‌ها جفا در حق جمهوری اسلامی است، گفت: ایران قادر است بحران‌های بزرگ را به خوبی مدیریت کند.
در مرحله دوم همسان‌سازی حقوق به ۹۰ درصد خواسته‌های خود رسیده‌ایم
حسن صادقی در یک لایو اینستاگرامی درباره مطالبات کارگران و و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی توضیحاتی ارائه داد.
کارگران نگران اجاره خانه در ۱۴۰۰ هستند
تامین مسکن، آمورش و درمان، برعهده دولت است و اگر دولت سهم‌پذیری کافی در سبد معیشت داشته باشد بار بزرگی هم از دوش کارگران و هم از دوش کارفرمایان برداشته خواهد شد.
کرونا به لغو طرح ترافیک ربطی ندارد! استانداری به زحمت نیفتد؟

شعار سال: «عبدالرضا چراغعلی» معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران درباره احتمال تغییر در اجرای طرح ترافیک در تهران گفت: هنوز تصمیمی در این خصوص گرفته نشده است، اما با توجه به شرایط جدید بیماری کرونا که بر استان تهران حاکم شده است قطعا تمهیداتی پیش‌بینی می‌شود، اما هنوز تصمیم‌گیری در این خصوص نشده است.

تعلیق پرواز‌های ترکیه مورد موافقت قرار نگرفت

شعار سال: حسن ذیبخش درباره نتیجه تصمیم گیری ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص پیشنهاد وزیر بهداشت مبنی بر لغو پروازهای ترکیه گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا فعلاً در خصوص لغو پروازهای ترکیه به جمع بندی نرسیده است. وی درباره اینکه آیا ممکن است این موضوع مجدداً در ستاد کرونا مطرح شود؟، افزود: تا کنون در خصوص زمان طرح

یادداشت و دیدگاه
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و برررسی
وبلاگستان
آخرین اخبار
اخبار متفرقه
خواندنی ها
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها
اقتصادی
پزشکی و سلامت
دانش و فناوری
سیاسی