کودکان امروزی درگیر مجازی شدن!
این روز‌ها به واسطه همه گیر شدن استفاده از تلفن همراه و تبلت، متاسفانه نه تنها کودکی‌های بسیاری از بچه‌ها در سایه فضای رها شده مجازی و غفلت والدین به یغما می‌رود، بلکه بیماری‌های ناشی از تکنولوژی در انتظار کودکان مدرن امروزی است.
محرومیت زدایی از جامعه زنان اولویت کاری ما است
معاون جدید رییس جمهوری در امور زنان و خانواده بر محرومیت زدایی از جامعه زنان و اجرای عدالت در بین زنان طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب تاکید کرد و گفت: زنان هسته محوری خانواده هستند و محرومیت زدایی در این زمینه اولویت کاری ما است.
مطالبه ما کمک دولت در توسعه اشتغال و مهارت آموزی زنان سرپرست خانوار است
مینا بیابانی گفت: زنان سرپرست خانوار از جمله مهمترین اولویت‌های نهاد بسیج خواهد بود و مطالبه ما کمک دولت در توسعه اشتغال و مهارت آموزی این افراد است.
حدود ۶۰ درصد داوطلبان دانشگاه‌ها را دختران تشکیل دادند
منصور غلامی در اختتامیه چهارمین جشنواره علم و زن گفت: در تاریخ این کشور نمونه‌های زیادی از زنان بزرگ که الگویی برای دختران بودند وجود دارد که در برخی دوره‌ها به دلیل کوتاه نگاری در نگارش تاریخ تعداد این نمونه‌ها کم شده است.
مقایسه جنبش زنان ایران و ترکیه
جنبش زنان در خاورمیانه چه ریشه‌های مشترکی دارد؟ مریم رحمانی در این مقاله با مقایشه جنبش زنان در ایران و ترکیه از اشتراک و افتراق این دو جنبش حرف زده و با بررسی زمینه‌های تاریخی اجتماعی نظیر استعمار، به نقش ناسیونالیسم و تأثیرگذاری آن بر جنبش زنان در ترکیه و ایران پرداخته است.
به ازای هر ۱۲۲ مرد متقاضی ازدواج تنها ۱۰۰ خانم آماده ازدواج وجود دارد
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت جوانان گفت:به صورت میانگین از هر ۱۲۲ مرد متقاضی ازدواج در کل کشور ۱۰۰ خانم آماده ازدواج داریم.
تحمیلِ نقش‌ها با تبلیغ‌های کلیشه‌ی جنسیتی در سطح شهر
«توی پیری هیچ عصایی پسر نمی‌شه.»، «واسه زندگی هیچ چیز شیرینی دختر نمی‌شه.» این‌ها نوشته روی بنر‌های بزرگی است که در سطح برخی شهر‌ها دیده می‌شود. شاید وقتی از کنار این بنر‌های تبلیغاتی عبور می‌کنید در نگاه اول هرکدام از این پیام‌ها حس بدی را به شما منتقل نکند و با خودتان بگویید این هم یک‌جور تعریف نقش پسر و دختر در خانواده است. اما می‌توان ماجرا را جور دیگری هم دید؛ اینکه شاید دختری بخواهد در خانواده نقش تکیه‌گاه را برای پدر و مادرش بازی کند یا شاید پسری نتواند یا نخواهد عصای دست پیری پدر و مادرش باشد!
مسئله اجتماعى عصر ما؛ درگیرى نسل نوسال و جوان با نسل قبل
اسلام درگیرى و سرکشی دو نسل در زمینه حق و باطل، خیر و شر، حق و عدل، را نه شوم دانسته و نه بد تلقى کرده، بلکه آن را نشانه تحرک، پویایى، نوآفرینى و سرعت پیدا کردن آهنگ تکامل و پیشرفت در جامعه بشرى می‌داند.
چرا زوجین به روابط فرازناشویی روی می‌آورند؟
استاد دانشگاه علامه با اشاره به نتایج پژوهش های صورت گرفته در ایران اظهار کرد: «دلایلی که زنان برای گرایش به روابط فرازناشویی بیان کرده‌اند، نارضایتی عاطفی و دلایلی که مردان برای این گرایش عنوان کرده‌اند، نارضایتی جنسی بوه است.»
برزخ زوجین ایرانی در تلفیق سبک زندگی اسلامی و غربی
یک کارشناس ارشد روان‌شناسی اسلامی مثبت‌گرا گفت: تلفیق سبک زندگی غربی و ایرانی -اسلامی توقعات نابجایی را به وجود می‌آورد که به استحکام خانواده و روابط زوجین آسیب می‌زند.
روز جهانی دختر
هدف از نامگذاری این روز، روشنگری در زمینه نابرابری جنسیتی است که از سوی سازمان ملل متحد جهت پشتیبانی و حمایت از دختران در زمینه‌های مختلفِ نابرابری مثل؛ حقوق قانونی، خشونت علیه زنان، ازدواج اجباری، کودک همسری، حق دسترسی به آموزش و... نامگذاری شده است.
نامی که ۱۰۹ سال پنهان ماند
تا عصر جمعه ۱۰ آبان ۱۳۹۸ خورشیدی اگر درباره نخستین نشریه زنان و نخستین سردبیر زن ایرانی سوال می‌شد دو کلمه با عکسی تقریبا نا واضح پاسخش بود: «نشریه دانش صاحب امتیاز خانم دکتر کحال» خانم دکتر کحالی که هیچ پسوند و پیشوندی نداشت و تنها عکس زنی بود با دستی زیر چانه زده و کلاهی فرنگی کنار پسرش در دفتر روزنامه.
وعده‌های عملی نشده روحانی در حوزه زنان
در فصل انتخابات، تنور وعده گرم است و تند تند، وعده و حباب و تخلیل به خورد مردم داده می‌شود. اما بعد از اتمام انتخابات، هیچ کس پاسخگو به وعده‌های خود نیست. خلا قانونی که باید به فکر ترمیم آن بود. اینفوگرافی زیر به برخی از وعده‌های انتخاباتی روحانی در مسائل زنان اشاره دارد.
کارنامه دولت روحانی در حوزه ازدواج جوانان

شعار سال:کارنامه عجیب دولت روحانی در حوزه ازدواج جوانان پایگاه تحلیلی -خبری شعار سال، برگرفته از دانانیوز منبع: شعار سال نام: ایمیل: * نظر: * کد امنیتی:

نقش و حقوق بانوان و وعده‌های انتخاباتی

شعار سال:سوء استفاده از مسئله حقوق بانوان در ایام انتخابات توسط برخی پایگاه تحلیلی- خبری شعار سال ،برگرفته از مصاف منبع: شعار سال نام: ایمیل: * نظر: * کد امنیتی:

اعتراض دختران اروپایی به فرهنگ تجاوز و خشونت جنسی

شعار سال: تجربه امنیت در محیط پیرامونی، یکی از مهمترین نیازهای زیستی انسان اعم از زن و مرد است. در این میان زنان به لحاظ وجود انگاره های نادرست تاریخی با توجه به ظرافت های طبیعی بیشتر در معرض آسیب از محیط انسانی پیرامون خود هستند. یکی از مصادیق آسیب هایی که از گذشته تاکنون

راهکار‌هایی برای تربیت مذهبی کودکان

شعار سال: براساس آنچه در کتاب آمده، والدین باید در راستای تعلیم و تربیت دینی فرزندانشان، از هر گونه اعمال فشار و اجبار خودداری کنند و خود الگو و مصداق همان رفتار مذهبی‌ای باشند که دوست دارند فرزندانشان از آن تبعیت کنند. بهترین راه برای متدین بار آوردن کودکان این است که در کمال آرامش

بی‌رغبتی به فرزندآوری تفکر رایج زوج‌های جوان امروزی

شعار سال: باید نگران موضوع جمعیت باشیم، در مسئله جمعیت به عنوان مهمترین مؤلفه، سیاست گذاری نادرست جمعیتی و تشویق به فرزندآوری کمتر به چالشی بزرگ تبدیل شده است. تمایل نداشتن به فرزندآوری آنقدر زیاد شده که مانند یک بیماری مسری بین جوانان در حال شیوع است. به گفته دبیر مرکز مطالعات راهبردی جمعیت در

زنان ما دغدغه معیشت دارند نه استادیوم

شعار سال: احمد امیرآبادی فراهانی در نشست بصیرتی هیئت یاوران انقلاب اسلامی قم، با طرح این سوال که با قهرکردن و پای صندوق نرفتن مشکل ما حل می‌شود یا خیر گفت: مشکل ما اینطور حل می‌شود که دست افرادی که تفکر لیبرالی در اداره کشور دارند از قوه مجریه کوتاه کنیم و بزرگترین وظیفه و

ویژگی‌های تضمین کننده موفقیت کودکان در بزرگسالی

شعار سال: به نقل از A Fine Parent، آیا تا به حال با شکایت معلم فرزندتان درباره رفتار بد او در کلاس درس روبه‌رو شده‌اید؟ و یا مجبور شده‌اید که به معلم فرزندتان توضیح دهید که بچه شما دارای کلی ویژگی‌های مثبت است؟اگر تا به حال با این موضوع روبه‌رو نشده‌اید، نشان می‌دهد که مشکل

سن کارتن‌خوابی دختران  معتاد به ۱۵ سال رسید

شعار سال: آمار‌های سازمان بهزیستی حاکی از آن است که هم اکنون ۱۴۰ مرکز گذری کاهش آسیب اعتیاد در سطح کشور وجود دارد که از این میان، ۲۸ مرکز مربوط به زنان است. در این میان همچنین ۱۰۵ مرکز سرپناه برای اقامت شبانه افراد دارای اعتیاد توسط بهزیستی و سازمان‌های مردم نهاد تحت پوشش آن

حضور زنان در مناصب مدیریتی به دور از نگاه‌ سیاسی باشد

شعار سال: فاطمه ذوالقدر ضمن گرامی داشت ایام ١۴ و ١۵ خرداد، سر آغاز نهضت امام خمینی (ره) و تسلیت سالروز رحلت ایشان، با بیان اینکه کاندیدا‌ها باید برنامه‌های مدون خود در حوزه حقوق زنان را مطرح کنند، اظهار کرد: شعار‌ها باید منطبق با عقل و منابع و ظرفیت‌های کشور باشند و همچنین باید کاندیدا‌ها

وام 400 میلیون تومانی برای زوجین ایثارگر

شعارسال:محمود پاکدل، معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار کرد: به طور کلی، وام ازدواج ۷۰ میلیون تومان است که برای ایثارگران دو برابر سایر افراد عادی و معادل ۱۴۰ میلیون تومان است.وی افزود: مبلغ این وام برای زوج‌های زیر ۲۵ سال و زوجه‌های زیر ۲۳ سال، صد میلیون تومان است

یادداشت و دیدگاه
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و برررسی
وبلاگستان
آخرین اخبار
اخبار متفرقه
خواندنی ها
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها
اقتصادی
پزشکی و سلامت
دانش و فناوری
سیاسی