طراحی اشتباه محور قزوین – الموت – تنکابن خسارات بسیاری به روستا‌های مجاور وارد کرد
عضو مجمع نمایندگان استان قزوین در مجلس گفت:طراحی اشتباه محور قزوین_الموت_ تنکابن خسارات بسیاری به روستا‌های مجاور وارد کرده است.
روند اجرایی اخذ تاییدیه قطار ملی مترو آغاز شد
با نهایی شدن قرارداد شرکت مشاور خارجی، روند اخذ تاییدیه فنی قطار ملی مترو وارد مرحله اجرا شد. شرکت مشاور اروپایی که مسئولیت بررسی استاندارد‌های بین‌المللی قطار ملی مترو را بر عهده دارد، به همراه شرکت مشاور همکار ایرانی خود، فرآیند مذکور را پیگیری خواهند کرد.
جلوگیری از فعالیت مناطق تفکیک غیرمجاز پسماند‌های خشک
شهردار منطقه ۱۹ از شناسایی عاملان اصلی تفکیک غیرمجاز پسماند‌های خشک (پلاستیک) در محدوده خلازیل جنوبی و جلوگیری از فعالیت آن‌ها خبر داد.
۵۳۰ کیلومتر کانال زیرزمینی در حال پاکسازی است
مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران گفت: تهران ۵۳۰ کیلومتر کانال دارد. کارگران زیر زمین به سختی نفس می‌کشند و مجبورند کانال‌ها را از این زباله ها پاکسازی کنند.
تغییر ساعت طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا از ابتدای شهریور

شعار سال: به نقل از روابط عمومی معاونت و سازمان حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران، با استناد به شصت و هشتمین صورتجلسه شورای حمل و نقل و ترافیک شهر تهران و نیز با توجه به بازگشت ساعت کاری ادارات و سازمان ها به ساعت:۷:۳۰ تا۱۴:۳۰، لذا از ابتدای شهریور ماه، ساعت اجرای طرح ترافیک

واکسیناسیون مربیان ورزشی در دستور کار شهرداری تهران قرار گیرد
مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران در مکاتبه‌ای با رییس ستاد کرونا استان تهران، بار دیگر واکسیناسیون مربیان مجموعه‌های ورزشی این سازمان را خواستار شد.
کرایه هفت برابری سواری‌ها در سایه بی‌نظارتی

شعار سال: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا کشور از دوشنبه گذشته به مدت ۶ روز به صورت سراسری تعطیل شده است. با احتساب امروز دو روز دیگر از این تعطیلی باقیمانده و در این مدت خودرو‌های سواری شخصی حق تردد بین استانی را نداشته و از ورودی استان‌های مقصد بازگردانده می‌شدند. با توجه به

تخلفات ساختمانی قابل بررسی در کمیسیون ماده ۱۰۰

شعارسال: امروزه شهرنشینی سبک غالب زندگی در بیشتر کشورهاست. اداره شهر با همه پیچیدگی هایش به اداره و سازمان‌هایی نیاز دارد که در نهادی به اسم شهرداری متمرکز شده است. شهر‌ها از گذشته تابع قوانین بوده، ولی قانون مربوط به شهرداری‌ها در ایران درسال ۱۳۳۴ تصویب شده و البته اصلاحاتی نیز تا سال ۱۳۹۲ داشته

تحلیلی بر زلزله ۳.۹ تهران در محل تلاقی گسل مشاء و گسل شمال

شعارسال: به گزارش مرکز لرزه نگاری کشوری در ساعت ۱۷ و ۱۱ دقیقه یکشنبه ۲۴ مرداد ماه در بومهن تهران زلزله‌ای به بزرگای ۳.۹ در عمق ۸ کیلومتری زمین رخ داد. این زمین لرزه در فاصله ۴۵ کیلومتری مرکز تهران رخ داده است. از نقطه نظر لرزه زمین ساختی، کشور ایران بخشی از کمر بند

اولین استعفا در شورای ششم تهران

شعار سال: مهدی اقراریان امروز اعلام کرد که از سخنگویی در شورای شهر کناره گیری می کند. مهدی اقراریان این تصمیم خود را پیش از شروع جلسه شورای شهر اعلام کرد. مهدی اقراریان امروز همچنین درباره نحوه تصویب دو طرح دو فوریتی با مهدی چمران به اختلاف خورد. اختلاف مهدی چمران و مهدی اقراریان حاشیه

ساختمان‌هایی که نماد شهر و طبیعت هستند

شعار سال: طی چند سال اخیر گروه‎‌های معماری زیادی دست به طراحی و ساخت انواع ساختمان‌های سبز زده‌اند که این امر توانسته بافت شهری را تا اندازه‌ای بشکافد و فضای ایده‌ال‌تری را برای شهرنشینان به ویژه ساکنان شهر‌های صنعتی به ارمغان آورد. در این‌جا به معرفی چندین ساختمان سبز برتر در سطح جهان می‌پردازیم که

سند ارتقا جایگاه و امنیت زنان در شهر چیست؟

  شعار سال: این سند در ۲۱ ماده توسط شورای شهر و شهرداری تهیه شد. این سند به شرایط زنان سرپرست خانوار، آسیب پذیر، آسیب دیده، بدسرپرست، در معرض خشونت و توانیاب در شهر اهمیت داده و امنیت آنها را مورد توجه قرار داده است. در مقدمه این سند آمده است؛ ایجاد و استمرار پیشرفت، رفاه

سرپرست شهرداری مشهد مشخص شد

شعار سال: از سوی اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد، رضا خواجه نائینی به عنوان سرپرست شهرداری مشهد منصوب شد. رضا خواجه نائینی که از سال ۹۷ به عنوان معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد مشغول فعالیت است، دارای تحصیلات دکتری اقتصاد است. بخشی از سوابق کاری رضا خواجه نائینی عبارت است از: مدیر

ممنوعیت تردد موتور سیکلت‌های سنگین
سرهنگ محمد رازقی گفت: ورود، حرکت و تردد موتورسیکلت‌های سنگین که بالای ۲۵۰ سی سی حجم دارند بدون مجوز در معابر شهر تهران ممنوع است و مالکان باید مجور بگیرند.
ساعت اجرای طرح ترافیک پایتخت اعلام شد
مدیر واحد ساماندهی طرح‌ها و محدوده‌های ترافیکی شهرداری تهران با اشاره به تعطیلی ۶ روزه پایتخت و تغییر ساعات طرح ترافیک در این ایام، ساعت اجرای طرح ترافیک پایتخت از روز دوشنبه را اعلام کرد.
پیشنهاد حذف کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری
مدیرکل دفتر امور شهری استانداری تهران گفت: لایحه حذف کمیسیون ماده ۱۰۰ به زودی در مجلس به تصویب می‌رسد و جریمه تمام ساخت‌وساز‌های غیرمجاز، با پیشنهاد وزارت کشور پنج برابر قیمت روز انجام می‌شود و پس از آن ماده ۱۰۰ وجود نخواهد داشت.
روند بسیار معیوب در صدور پروانه ساختمانی و احداث بنا وجود دارد
منتخب ششمین دوره شورای شهر تهران گفت: در این جلسه نسبت به وضعیت بسیار طولانی در صدور پروانه نوسازی و ساخت املاک در شهر تهران انتقاد داشتم. متاسفانه روند بسیار معیوب و دارای اشکالی در صدور پروانه ساختمانی و احداث بنا وجود دارد و بیش از چندین ماه طول می‌کشد تا یک نفر بخواهد از شهرداری پروانه بگیرد.
چرا آمار دارایی‌های ملکی تهران مشخص نیست؟
بهاره آروین گفت: مخالفان مرئی‌شدن آمار و اطلاعات املاک شهرداری با یکسری استدلال که قانع‌کننده هم نیست، مانع از تشکیل بانک اطلاعات املاک شده‌اند.
اصفهان امن‌ترین نقطه کشور از لحاظ زلزله است
مدیرگروه کارشناسی ارشد زمین شناسی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر ۸۳ درصد شهر‌های کشور در معرض خطر زلزله هستند، گفت: اکثر شهر‌ها در پای گسل‌های لرزه زا ساخته شده اند. در حال حاضر امن‌ترین جای کشور به لحاظ مرکز استان، اصفهان است.
تهران نیازمند شهردار  انقلابی و کارآمد است
عضو فراكسيون انقلاب اسلامي گفت: شهردار تهران باید در جبهه نیروهای انقلابی باشد یعنی اینکه براساس رزومه و فعالیت او معیار انقلابی بودنش تایید شود نه اینکه فقط خود فرد اعلام کند انقلابی است، همچنین مدیر آینده تهران باید کارنامه ای شفاف و مشخص داشته باشد.
۲۰ میلیون نفر در ایران ساکن بافت فرسوده هستند
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: ۷۷ هزار هکتار بافت فرسوده مصوب در کشور وجود دارد. در کنار موضوع بافت فرسوده، ۶۰ هزار هکتار سکونت‌های غیررسمی نیز شکل گرفته است. این ۱۳۷ هزار هکتار در مجموع ۲۰ میلیون نفر از جمعیت شهرنشین کشور را در خود جای می‌دهند.
واکسیناسیون رانندگان تاکسی از دوشنبه آغاز می‌شود
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران از آغاز واکسیناسیون ۲۰ هزار راننده تاکسی از دوشنبه هفته آتی خبر داد.
عبور مترو از «پارک ملی خجیر»
قرار است کلنگ متروی پردیس به طول ۲۵ کیلومتر با مشارکت شرکت عمران و قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص) به زودی به زمین خواهد خورد، اما گذر متروی پردیس از پارک ملی خجیر با واکنش فعالان محیط زیست روبرو شد.
۷۰درصد جمعیت سالیانه مهاجر به تهران در غرب این استان ساکن می‌شوند
استاندار تهران گفت: ۷۰ درصد جمعیت سالیانه مهاجر به استان تهران در شهرستان‌های غرب استان سکونت می‌کنند.
چمران اولویت‌های شورای ششم را اعلام کرد
منتخب شورای اسلامی ششم شهر تهران گفت: اقتصاد شهری، مسائل فرهنگی و اجتماعی، مسائل خدماتی و عمرانی از وظایف شهرداری است، اما مسائل خدماتی و عمرانی شهر به عنوان فرمان اول در دوره ششم قرار خواهد گرفت.
یادداشت و دیدگاه
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و برررسی
وبلاگستان
آخرین اخبار
اخبار متفرقه
خواندنی ها
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها
سایر حوزه ها
مدیریت و برنامه ریزی