شعارسال: استاندار قم بیان داشت: بیش از ۹۰ درصد از مایحتاج عمومی استان قم توسط تشکل های صنفی توزیع می شود و اصناف در همراهی و کمک به دولت نقش مهمی را ایفا می کنند.

 بهرام سرمست در مراسم روز ملی اصناف در سالن اجتماعات مجتمع اداری اصناف قم با اشاره به جایگاه اصناف در استان قم گفت: در استان قم ۳۵ هزار واحد صنفی با ۸۵ هزار نفر رفیت اشتغال فعال است که ظرفیت بسیار مناسبی برای حفظ و تولید اشتغال دارند.

استاندار قم بیان داشت: بیش از 90 درصد از مایحتاج عمومی استان قم توسط تشکل های صنفی توزیع می شود و اصناف در همراهی و کمک به دولت نقش مهمی را ایفا می کنند.

وی گفت: در نظام اقتصادی کشور سهم تولید، توزیع و مصرف به درستی تعدیل و تنظیم نشده است که این امر برای اقتصاد یک آفت است و موجب شده تا جامعه ما مصرف گرا باشد.

سرمست گفت: سال 98 به نام سال رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده و از این رو باید سهم تولید فراتر از شرایط فعلی باشد و همگان نیز در این امر باید تلاش و مبادرت داشته باشند.

استاندار قم گفت: دولت و اصناف در تامین امنیت غذایی، اقتصادی و روانی جامعه موثر بوده و همچنین از سوی دیگر نیز در توزیع و حتی ایجاد اشتغال نقش مشترکی را دارند.

وی با بیان اینکه جوانان باید به در اصناف مشغول به فعالیت شوند گفت: در گذشته اصناف و کارآفرینان یک شخص را به عنوان شاگرد به کار می ‌گرفتند و فارغ از مسائل عاطفی از این طریق مهارت ‌ها و شیوه ‌های کسب و کار را به آن فرد منتقل می ‌کردند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری برنا، تاریخ انتشار: 5 تیر 1398 ، کدخبر: 862849،www.borna.news

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی: