شعارسال: چند ماه پیش اعضای شورای اسلامی شهر قم به همراه جمعی از مدیران شهرداری از مراحل تکمیل پروژه تفریحی پارک آبی بوستان غدیر بازدید کردند.

در این بازدید قائم مقام شهردار قم در امور سرمایه‌گذاری و تأمین منابع مالی گفته بود: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته پارک آبی غدیر همزمان با عید سعید فطر به صورت رسمی افتتاح خواهد شد.

این در حالی است که مدیرکل استاندارد استان قم امروز اعلام کرد: هنوز کار تأیید صلاحیت این مجموعه از سوی اداره استاندارد به پایان نرسیده است.

فرزانه در گفت و گو با تسنیم، با بیان اینکه از سال 89 تمام تجهیزات شهربازی و وسایل زمین‌بازی مشمول مقررات استاندارد اجباری است، اظهار داشت: بر این اساس هر وسیله‌ای که به کشور وارد یا در کشور تولید شود و یا درجایی نصب، راه‌اندازی و بهره‌برداری شود شرکت‌های بازدید استاندارد باید در مراحل مختلف طبق ضوابطی که دارند مورد کنترل قرار دهند و گواهی یک‌ساله صادر کنند.

وی افزود: شرکت مربوطه درباره پارک بوستان غدیر قم (آب‌وتاب) که تجهیزات سازه‌های آبی را به‌عهده داشت بخشی از اشکالات به واردات و تولید داشتند که کنترل لازم در مورد آن انجام‌شده است علاوه بر آن درزمینه نصب، راه‌اندازی و بهره‌برداری طبق ضوابط نیز باید اقدامات لازم را انجام دهد.

مدیرکل استاندارد قم بابیان اینکه این شرکت با شرکت اعتماد صنعت قراردادی داشتند و بخشی از کنترل‌های لازم را انجام داده‌اند اما همچنان بخشی از ایرادات باقی‌مانده است، گفت: بخشی از این ایرادات فنی و بخش دیگر مربوط به ایرادات شکلی است و هنوز کار تأیید صلاحیت این مجموعه از سوی اداره استاندارد به پایان نرسیده است.

وی با اشاره به اینکه هنوز مجموعه پارک آب‌وتاب درخواست بازدید مجدد برای رفع نواقص نداده است، افزود: در صورت رفع نواقص گواهی استاندارد صادر و این مجموعه به بهره‌برداری می‌رسد اما هنوز این اتفاق نیفتاده تا بازرسی‌های لازم صورت گیرد.

فرزانه خاطرنشان کرد: تمامی رفع نواقص‌ها باید صورت گیرد و اداره استاندارد تعاملات لازم را با سازمان میراث فرهنگی و مجموعه پارک آبی داشتیم و مقرر شده که رفع نواقص به‌سرعت انجام گیرد تا مجوز استاندارد صادر شود.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه اطلاع رسانی خبر قم، تاریخ انتشار: 3 مرداد 1395، کدخبر: ۳۷۵۸۵، www.qomna.comSource link

منبع: شعار سال