شعار سال: گفتنی است، این منطقه که حدود ۱۱ کیلومتر تا مرکز شهر قم فاصله دارد، طی سرشماری که در سال 1390 صورت گرفت، دارای ۴۴,۷۸۰ نفر جمعیت بوده است که به دلیل وجود مسکن مهر در این ناحیه، جمعیت آن رو به فزونی است، به طوری که پیش‌بینی می‌شود جمعیت این منطقه به زودی به 300,000 نفر برسد.

لازم به ذکر است که این منطقه به خیابان‌های کم‌عرض و کوچک خود که مشکلاتی را هم ایجاد کرده است معروف می باشد؛ به طوری که معابر و خیابان های آن به قدری پیچ در پیچ است که حتی شرکت اتوبوس‌رانی قم حاضر نیست سرویس‌های خود را به آنجا بفرستد!

حتی خیابان های آن بس تنگ و باریک اند که برخی از مجتمع‌های مسکونی آن، ورودی کوچکی دارند، به طوری که خودروهای آتش نشانی نمی توانند وارد برخی از آنها شوند!

… و در نهایت ساختمان‌هایی که چنان نزدیک به هم ساخته شده‌اند که امکان جاگذاری نردبان میان آن ها وجود ندارد.

در همین راستا، امام جمعه پردیسان قم گفت: پردیسان از مناطق محروم شهر قم است چرا که با مشکلات مختلف از کمبود امکانات رنج می برد و به همین دلیل مسؤولان بخش‌های مختلف استان باید در راستای رفع مشکلات مردم این منطقه تلاش کنند.

همچنین حمیدرضا دژاگام مدیرکل آموزش و پرورش استان قم به مشکلات شهرک پردیسان اشاره کرد و گفت: با بی‌تدبیری که در بحث ساخت و سازهای این منطقه وجود داشته، شهرک پردیسان هم اکنون با بحران فضای آموزشی مواجه است.

دژاگام ادامه داد: این منطقه نیازمند 100 مدرسه است و با توجه به 35 هزار واحدی که هم اکنون تحویل داده شده و تقریبا همین تعداد نیز که طی2 تا سه سال آینده تحویل داده می‌شود احساس خطر برای ثبت نام در این منطقه وجود دارد و در حال حاضر تنها 14 مدرسه در این منطقه احداث شده است.

از تعداد مدرسه ها که بگذریم، گویا اوضاع برخی از مدرسه های دایر در این منطقه نیز چندان جالب نیست و خانه دوم بچه ها هم از محرومیت رنج می برد! که فیلم ذیل کاملا گویای این موضوع می باشد.

خلاصه مطلب آن که، همانطور که دکتر رضا سلیقه، رئیس سازمان بهزیستی قم گفت: پردیسان به‌عنوان منطقه‌ای که 10 درصد جمعیت قم را تشکیل می‌دهد، اگر امروز آسیب‌شناسی نشود در دهه‌های بعد یکی از مراکز آسیب‌های اجتماعی خواهد بود.

مسئولان باید برای پیشرفت و آبادانی این منطقه تلاش کنند تا مبادا ظرفیت های موجود در آن به آسیب های فردا تبدیل گردند.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری تحلیلی کریمه، تاریخ 31 فروردین 96، کد مطلب: 43748: www.karimeeh.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی: