شعارسال: احد جمالی در هیات اندیشه ورزان استان با حضور 12 نفر از شخصیت های علمی اعم از حوزوی و دانشگاهی،با اشاره به ظرفیت استان و اندیشمندان حوزوی و دانشگاهی، اظهارکرد: جمالی تشکیل هیات اندیشه ورزان استان قم را مورد توجه قرار داد و افزود:در این کارگروه به دنبال راهکارهای مقابله و پیشگیری از آسیب های اجتماعی با روش های علمی هستیم و برای این هدف باید از ظرفیت و فرهیختگان حوزوی و دانشگاهی باید به درستی استفاده شود.

وی با بیان اینکه رسالت کمیته اندیشه ورز یک بحث حاکمیتی است، گفت: رهبر معظم انقلاب شخصا در نشست با سران قوا و مسئولان فرهنگی برای شناسایی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی طرح موضوع کرده و آن را مهمترین مساله روز کشور دانستند.

جمالی خاطرنشان کرد: باید جلسات و نشست ها خروجی داشته باشد تا از آسیب های اجتماعی که باعث وهن استان قم است، جلوگیری شود.

جمالی با اشاره به تشکیل کمیته اندیشه ورزان و رسالت آن، بیان کرد: این کمیته به عنوان قوه عاقله، باید راهکارهای علمی را برای مقابله با آسیب های اجتماعی را ارائه دهند، ما نیز با جدیت دنبال راهکار و مصمم به تعقیب موضوعات و قضایا هستیم.

جمالی گفت: دنبال کار تشریفاتی نیستیم بلکه همه کارهای این کمیته باید خروجی تعریف شده داشته باشد.

عطاء الله قاسمی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری نیز گفت: پیرو فرمایشات رهبر معظم انقلاب در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی، هیات اندیشه ورزان در مراکز و دستگاه ها از جمله قم تشکیل شده است.

وی ادامه داد: هدف اصلی تشکیل این کمیته تبیین و تفهیم آسیب های اجتماعی و ارائه راهکارهای علمی ومنطقی برای مقابله با آنهاست.

قاسمی مهمترین آسیب های اجتماعی را شامل طلاق، اعتیاد، حاشیه نشینی و…ذکر کرد.

وی بیان کرد: هیات اندیشه ورزان آسیب های اجتماعی و فرهنگی استان را رصد و در قالب کمیته های علمی برای رفع آنها راهکار ارائه می دهند.

وی ابراز امیدواری کرد که با تکیه با تفکر، علم و خرد لازم، گام های اساسی برای مقابله با آسیب های اجتماعی برداشته شود.

وی ادامه داد: به تعبیر رئیس جمهور، نهادهای حاکمیتی عقل کل نیستند و باید از ظرفیت صاحب نظران و اندیشه ورزان در حوزه و دانشگاه و سایر نخبگان نیز برای مقابله با آسیب های اجتماعی استفاده شود.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تاریخ انتشار: 7 دی 1395، کدخبر: 9510-4714-5، www.qom.isna.irSource link

منبع: شعار سال