شعارسال: رضا سیار عصر سه شنبه در جلسه رسمی شورای اسلامی شهرستان قم در سالن جلسه های فرمانداری، با اشاره به ضرورت انجام برنامه ریزی عملیاتی دقیق برای رفع مشکلات زیر ساختی و تاسیساتی روستاها و مناطق تابعه قم، افزود: پیگیری و حل و فصل مسائل و مشکلات اضطراری زیرساختی مناطق روستایی باید با تعامل دستگاه های خدمات رسان از جمله شرکت های گاز، آب و برق صورت گیرد.

فرماندار قم با بیان پیشنهادی در خصوص بررسی بهتر مشکلات و کمبودهای موجود در مناطق روستایی افزود: به منظور احصای دقیق نیازهای طرح های ساخت و ساز روستایی به تاسیسات آب و برق باید کارگروهی با حضور نمایندگان شورای اسلامی بخش، بخشدار و همچنین دستگاه های خدمات رسان با محوریت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به خاطر اشرافیتی که بر این طرح ها دارد، تشکیل، و بر اساس اولویت برنامه ریزی را در یک افق یا بازه زمانی مشخص برای آنها انجام دهند.

وی افزود: به علت در اختیار نداشتن اراضی و زمین های ملی باید این کمبود را با زمین های نامرغوب کشاورزی جبران کنیم، تا نیاز ساکنان روستاها را به مسکن مرتفع نمائیم، چرا که اگر این کار صورت نگیرد، متقاضیان مسکن برای احداث به خارج از طرح هادی روستایی روی می آورند، و این منجر به ایجاد معضل مهمی برای همه دستگاه ها می شود.

فرماندار قم با تاکید بر اینکه رضایت مردم از نظام، انقلاب و دولت برای ما شرط است، افزود: از آنجا که واحدهای مسکونی احداث شده در روستاها در سال های اخیر با مشکل انشعاب آب و برق و گاز مواجه هستند، کارگروه یاد شده باید این مناطق را شناسایی کنند، تا نسبت به بر طرف شدن این مشکل تا پایان سال جاری اقدام شود.

هجدهمین جلسه شورای اسلامی شهرستان قم با موضوع بررسی مشکلات زیرساختی طرح های مختلف احداث مسکن در روستاها و شهرهای کوچک قم برگزار شد.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری قم پرس، تاریخ انتشار: 7 دی 1395، کدخبر: 222632، www.qumpress.irSource link

منبع: شعار سال