شعار سال: استاندار قم با تاکید بر استفاده ازظرفیت جوانان دراداره امور استان،گفت:جوانان مستعد و توانمند فرصت و نعمت هستند و بنده سن مدیریتی را در این استان کاهش خواهم داد.
 بهرام سرمست امروز در نشست صمیمی با جوانان استان قم، با بیان این که 22.5 درصد جمعیت این استان جوان است، افزود: مسئولان پا به سن گذاشته خطرپذیری کمتری دارند، در حالی که جوانان با صراحت، صداقت و شفافیت بالایی تصمیم گیری می کنند و بیش از آن که به فکر خود باشند، به فکر جامعه هستند.

وی تاکید کرد: جوانان انگیزه بالایی برای خدمت به جامعه دارند و تا جایی که قوانین اداری اجازه دهد، از جوانان در پست های مختلف استفاده خواهد شد.

وی با تاکید بر مشورت با جوانان برای حل آسیب های اجتماعی، ادامه داد: جوانان ناظر عمل من هستند و می توانند درصد تحقق صحبت هایم را بررسی نمایند.

سرمست بیان این که باید لیستی از جوانان نخبه در بانک اطلاعاتی استان تهیه شود، با طرح پرسشی خطاب به جوانان، گفت: به این سئوال من پاسخ دهید که اگر جای من بودید چه برنامه اجرایی و ایده ای برای توسعه استان در پیش می گرفتید؟ پیشنهادات شما برای مدیران اجرایی غنیمت است.

وی با اشاره به این که شورای مشورتی جوانان تشکیل شود، گفت: این شورا متشکل از جوانان ، نخبگان و کارآفرینان در حوزه های مختلف و هدف این باشد که در جلسه ها پیشنهادهای کاربردی برای استان استخراج شود.

وی با اشاره به این که بیانیه گام دوم به عنوان نقشه راه نظام مهم است، اضافه کرد: از جوانان انتظار می رود به هفت محوری که در این بیانیه مطرح شده است، جدی تر عمل نمایند و نقطه نظرات و پیشنهادهایی که برای عملیاتی شدن این هفت محور ارائه دهند.

استاندار قم درادامه بیان کرد: اگر سرمایه های فکری را به خوبی دریابیم و بهره بگیریم، می توانیم در جذب سرمایه های اقتصادی نیز موفق باشیم.

وی خاطرنشان کرد: مهاجرت نخبگان آسیب فکری برای کشور است و برای جلوگیری از آن، وظیفه داریم آنان را شناسایی نماییم و توجه کافی به مسائل آن ها داشته باشیم.

وی در ادامه با اشاره به افزایش طلاق در جامعه، گفت: ناآشنا بودن زوجین و نبود کانال ارتباطی سالم و مطمئن برای رسیدن به تفاهم قبل از ازدواج باعث افزایش طلاق شده است که در این راستا دانشگاه قم کانال تسهیل گری ازدواج را پیشنهاد داده و این طرح را عملیاتی نموده است.

سرمست افزود:دراین طرح فضایی برای افرادی که تفاهم دارند، برای آشنایی بیشتر خانواده ها فراهم و بررسی های روانشناختی و حقوقی انجام می شود؛ اگر طرح قابل تسری به جامعه دانشگاهی و جوانان باشد، می توانیم تقویت و حمایت نماییم.

وی همچنین با تاکید بر اینکه حریم و استقلال دانشگاه های قم را نقض نخواهیم کرد، گفت: مطمئن باشید در این استان دنبال امنیتی کردن فضای دانشگاه نیستیم و باید فضای نقد، نظر، پویایی و نشاط سیاسی در مراکز علمی فراهم شود.

وی افزود: بر اساس چارچوب ها وقتی هیات نظارت مجوزی به تشکل می دهد، معیار رعایت شده و ما نیز پشتیبان همه برنامه های دارای مجوز هستیم.

استاندار قم با اشاره به این که ایجاد امنیت و آرامش مقوله مهمی در دانشگاه هاست، ادامه داد: تلاش داریم امنیت آیین های دانشگاهی تامین شود و در عین حال با تجمع های غیرقانونی برخورد خواهد شد.

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری برنا،تاریخ انتشار:28فروردین 1398،کدخبر:835424،www.borna.news

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی: