شعارسال: دکتر سقائیان‌نژاد با بیان اینکه ناوگان حمل و نقل عمومی شهر قم پاسخ‌گوی نیازهای شهروندان نیست، اظهار کرد: اکنون برخی از دستگاه‌های اتوبوس شهری فرسوده شده و نمی‌تواند به شیوه مطلوب به شهروندان خدمات‌رسانی داشته باشد.

شهردار قم با تاکید بر اینکه برای رفع مشکل مذکور افزایش اتوبوس‌های شهری جدید در دستور کار شهرداری قم قرار گرفته است، اضافه کرد: شرکت‌های داخلی نمی‌توانند پاسخ‌گوی نیاز گسترده شهرهای مختلف کشور باشند به همین علت با حمایت بانک شهر و هماهنگی برخی از شرکت‌های داخلی از خط فاینانس روسیه برای خرید ۲۵۰ دستگاه اتوبوس خارجی استفاده و این اتوبوس‌ها تا دو سال آینده به قم وارد می‌شوند.

سقائیان‌نژاد خاطرنشان کرد: دستگاه TBM تا ۲۰ دی‌ماه از خط A مترو خارج می‌شود و بعد از دو ماه برای حفاری خط B مورد استفاده قرار می‌گیرد به همین علت عملیات حفاری خط B مترو تا سه ماه آینده آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شهرداری قم حرکت‌های جدیدی را در سال آینده آغاز می‌کند، عنوان کرد: استفاده از فاینانس‌های اعتباری چین و روسیه نزدیک به سه تا چهار هزار میلیارد تومان سرمایه را به شهر قم وارد می‌کند که این سرمایه می‌تواند در حوزه‌های مختلف سبب پیشبرد اهداف شهری شود.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از رسانه خبری قم نیوز، تاریخ انتشار: 7 دی 1395، کدخبر: 45004، www.qomnews.irSource link

منبع: شعار سال