شعارسال: حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری عصر جمعه در جلسه پرسش و پاسخ با نمازگزاران جمعه شرکت کرد و به سوالات مردم قم در خصو مسائل استان و کشور پاسخ داد.

وی گفت: یکی از مسایلی که موجب شده قم پیشرفت خوبی نداشته باشد همین تک شهرستان بودن آن است و همین امر موجب شده استان در تخصیص بودجه‌ها و رتبه بندی‌ها در جایگاه مناسبی نباشد.

نماینده مردم قم در خانه ملت افزود: تلاش کردیم چند شهر را به قم ملحق کنیم که ساوه، کاشان و محلات و دلیجان مطرح است که مردم محلات و دلیجان به این امر اقبال دارند و از طرفی نیز شرایط فرهنگی و اجتماعی این شهرها به قم می خورد و نماینده محلات نیز پیگیر است و سه نماینده قم و محلات این درخواست را مطرح کردند که منتطر لایحه تقسیمات کشوری هستیم که به زودی در صحن مجلس مطرح می‌شود.

مونوریل قم اشتباه بزرگی بود

وی عنوان کرد: مونوریل قم یک کار اشتباه و خطایی بود که توجیه اقتصادی نداشت و خطای بزرگی بود.

حجت الاسلام ذوالنوری ادامه داد: مونوریل در مسیری ایجاد شده که حلقه انقطاع دارد که به دلیل عبور از کنار حرم موجب آسیب به بنای حرم می‌شود و در مجموع مسئولان در قم و دولت به این نتیجه رسیدند مونوریل از حرم عبور نکند.

وی بیان داشت: اینکه مسیر مونوریل قم تا پردیسان باشد قابل توجیه است که برای این کار هم هزار میلیارد دلار اعتبار لازم است که درخواب هم نمی توان این بودجه را دید.

نماینده مردم قم در خانه ملت ادامه داد: تخریب مونوریل نیز تبعات اجتماعی داشته و برخی راهکارهایی وجود دارد که واگذاری به بخش خصوصی نیز مطرح است.

تضمین نگرفتن در برجام خیانت به ملت بود

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص سرانجام برجام بیان داشت: برای اجرای برجام تضمینی گرفته نشد و این خطا و خیانتی به ملت بود و به دستور رهبری اعتنایی نشد و امروز در خصوص FATF نیز همین مسئله مطرح است.

حجت الاسلام ذوالنوری تصریح کرد: متاسفانه الزام‌های لازم برای برجام دیده نشد و هزینه‌ها برای طرف مقابل در نظر گرفته نشد.

وی افزود: قبل از انتخابات فضایی ایجاد کردند که آب خوردن ما به این مذاکرات بستگی دارد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگرانیم که رئیس جمهور از فرصت پاسخ به سوال در مجلس برای خراب کردن افکار عمومی استفاده کند، افزود: او باید در چهارچوب سوالات مطرح شده نمایندگان مجلس سخن بگوید و اگر خارج این سوالات مسائلی را مطرح کند فرافکنی است.

رئیس جمهور حق سخن گفتن خارج از سوالات مطرح شده ندارد

وی افزود: رئیس جمهور اخلاقا و قانونی موظف است در چهارچوب سوالات پاسخ دهد و رئیس مجلس نباید اجازه دهد روحانی خارج از دایره سوالات سخن بگوید چرا که خلاف آیین نامه است در غیر این صورت شبه‌هایی مطرح می شود که رئیس مجلس و هیات رئیسهپشت پرده توافقاتی انجام دادند.

حجت الاسلام ذوالنوری گفت: اروپا نیز هیچ تضمینی برای ادامه برجام نداده است و حداقل باید خرید نفت ایران و بازگشت پول فروش نفت به ایران را تضمین بدهد و این پول نباید بلوکه نشود که تاکنون هیچ تضمینی برای این امر داده نشده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص اجرای مخفی سند ۲۰۳۰ در برخی مدارس کشور گفت: رئیس جمهور در سفر به نیویورک سند راهبردی بنیادین با ۱۷ هدف را امضا کرده که یکی از آنها سند ۲۰۳۰ است که اگر رهبر معظم انقلاب وارد میدان نمی‌شدند بی صدا این سند را اجرایی می‌کردند که تبعات بدی داشت.

نماینده مردم قم در خانه ملت بیان داشت: امروز نیز رئیسجمهور ۲۰۳۰ را لغو نکرد بلکه متوقف کرد و این یعنی هر کجا که مقدور شد اجرایی شود که از مردم می خواهیم موارد را به ما انتقال دهند که این امر را به شدت پیگیری می کنیم.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر ، تاریخ انتشار: 19 مرداد 1397 ، کد خبر: 4370801 ، www.mehrnews.comSource link

منبع: شعار سال