شعار سال: حجت الاسلام والمسلمین جزایی شنبه شب در نشست تهدید و آسیب ها در حوزه و روحانیت که با حضور پژوهشگران در سالن اجتماعات مرکز تخصصی مهدویت برگزار شد گفت: انقلاب اسلامی نتیجه هزار ساله روحانیت است و رهبری روحانیت و انقلاب در مقطعی اتفاق افتاد که لیبرال دموکراسی حاکمیت داشت.

دادستان ویژه روحانیت حوزه قضایی قم عنوان کرد: اگر بخواهیم در شرایط فعلی جایگاه انقلاب و روحانیت را بشناسیم،‌ باید بدانیم که اکنون دنیا روبه افول از غرب به پسا غرب است؛ یعنی نفوذ غرب و آمریکا درحال کاهش و نفوذ ایران و روسیه درحال افزایش است و در عین حال شاهد آرایش جدیدی در دنیا هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین جزایی عنوان کرد: در این مهندسی جدید نقش روحانیت مهم است و دشمن هم درحال طراحی علیه این جایگاه است و این همان پیچ تاریخی است که رهبر انقلاب، سخن از آن می کنند و نکته مهم این است، حوزه باید از این پیچ تاریخی به سلامت عبور و نقش آفرینی کند.

وی افزود: امروزدر بعضی از دانشگاه های دنیا کرسی روحانیت شناسی شکل گرفته تا نقش و اثر گذاری حوزه ها را به خوبی بشناسند و این نشان می دهد، روحانیت در معرض تهدید است و یکی از تهدیدها، علیه جایگاه مرجعیت شیعه است؛ امروز کار به جایی رسیده، می گویند نائب خاص داریم نیاز به نائب عام نیست، این همان طراحی جدید دشمن است.

حجت الاسلام والمسلمین جزایی اظهار داشت: امروز به خمس و وجوهات شرعی و حوزه ها حمله می کنند تا به جایگاه ولایت فقیه برسند و آن را هم تخریب کنند؛ ولایت فقیه را نامشروع می دانند و این طراحی از طریق داخلی ها و هم لباسی ها صورت می گیرد چون دشمن به این نتیجه رسیده که روحانیت باید به دست خود روحانیت شکست بخورد.

دادستان ویژه روحانیت قم عنوان کرد: به همین دلیل به فکر نفوذ از طریق روحانیت، برای تخریب جایگاه او هستند، این پروژه نفوذ یا مانند مرید و مراد بازی یا مصادیق دیگر در حال طراحی می باشد، ولی حواس دلسوزان نظام و انقلاب به این تحرکات است.

وی افزود: بعضی از روحانیون، نفوذی دشمن هستند که قصد دارند با درست کردن القاب مرجعیت، استفاده ابزاری از دین برای رسیدن به مقاصد و ترغیب به فساد در درون خانواده های هدف، جایگاه روحانیت را تخریب کنند. اینها مواردی است که در حال اتفاق افتادن است.

حجت الاسلام والمسلمین جزایی اظهار داشت: فردی در حوزه به عنوان مرجع مطرح می شود و مراد و شاگرد تربیت می کند، فتوا می دهد و فعالیت و فتوای او تنها نفوذ و تخریب جایگاه روحانیت است. اینها همان طراحی های خطرناک علیه جایگاه ارزشی روحانیت است که باید مواظب بود.

دادستان ویژه روحانیت قم عنوان کرد: امروز شاهد هستیم که بعضی از اشخاص مکتب عشق درست می کنند و بعد اعجاز قرآن را منکر می شوند، آیات را به تمسخر و قصص را افسانه می دانند. این مرید و مرید بازی از کجا آمده است آیا غیر از نفوذ، چیز دیگری است.

وی افزود: هدف آنها، ایجادبدعت و استفاده ابزاری از دین برای به انحراف کشیدن است، بالاخره پروژه نفوذ بسیار جدی است. به هر شکلی وارد می شوند تا طلبه ای در حوزه تربیت شود که علیه جایگاه روحانیت عمل کند.

حجت الاسلام والمسلمین جزایی به فضای مجازی و تهدید این فضا اشاره کرد و اظهار داشت: اگر چه فضای مجازی فرصت است، ولی باور کنیم تهدید جدی است. باید هوشیار بود، دشمن نقشه ها دارد، و قصد دارد مسیر حوزه را به سمت فلش، فیلم و انحراف و فضای مجازی بکشاند. روحانیتی که در گذشته اخلاق و تهذیب حرف اول او بود،دشمنان امروز به دنبال این هستند تا حوزه از این مسئله فاصله بگیرد.

دادستان ویژه روحانیت حوزه قضایی قم عنوان کرد: شاهد آموزش رقص و استحاله فرهنگی و بی هویت کردن جوانان در فضای مجازی هستیم. ۴۸ میلیون کانال سرگرمی و ۱۱ میلیون کانال خبری برای تخریب نظام و انقلاب طراحی شده و فعال است.

وی افزود: بیش از دو هزار کانال با محتوای ضد ارزشی در تلگرام وجود دارد و ۷۲ درصد جوانان بین ۱۹ تا ۲۰ سال از فضای مجازی و محتویات آن استفاده می کنند، این یعنی بی هویت کردن جوانان، بنابراین تهدید بسیار جدی است. امروز حداقل طلاق هایی در مسیر فضای مجازی اتفاق می افتد.

حجت الاسلام والمسلمین جزایی اظهار داشت: یکی از آسیب های جریانات انحرافی و مدعیان دروغین است کسانی که به اسم دین و مذهب زمینه انحراف را ایجاد می کنند. اساس کار مدعیان دروغین بدعت گذاری، خرافه گرایی و بعضا مسائل اخلاقی است. شیوه کار این ها براساس خواب، حجیت قائل شدن برای خواب و تعبیر و ذکر مطالب سخیف در هئیت های آن ها است.

حجت الاسلام والمسلمین جزایی اظهار داشت: هدف مدعیان دروغین، سطحی نگری، عدم اطلاع دقیق از دین، عدم درک جایگاه امام و امامت، انحرافات اخلاقی، عدم پیروی از علمای راستین، بی اطلاعی از منابع اصیل دین و عدم توجه به منابع عقلی و دینی و داشتن نگاه عامیانه است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت روزنامه دنیای اقتصاد، تاریخ انتشار 11 بهمن 96، کد مطلب: 3348102، www.donya-e-eqtesad.comSource link

منبع: شعار سال