از نمایندگان توقع می‌رفت در کمیسیون فرهنگی حضور پر رنگ‌تری داشته باشند
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: قتی متوجه شدم کمیسیون فرهنگی به حد نصاب نرسیده، و با توجه به پیام حضرت اقا در ابتدای آغاز مجلس یازدهم، احساس کردم فرهنگ مظلوم مانده است.
دورِ باطل مذاکره‌
نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: مذاکره تأمین‌کننده منافع ملی ما نیست.
انتظار کناره‌گیری آقای عارف وجود داشت
یک عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان می‌گوید: اگر قرار بود شورای عالی سیاست‌گذاری فعالیتش را ادامه دهد شاید اولین دستور کارش انتخاب هیات رئیسه می‌بود حالا در این هیات رئیسه ممکن بود هیات رئیسه قبلی حضور داشته باشد یا نداشته باشد.
چرا عارف از ریاست شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان استعفا داد؟
با استعفای رئیس و نایب‌رئیس شعسا، به نظر می‌رسد اصلاح‌طلبان برای فعالیت‌های سیاسی پیش‌روی خود ازجمله انتخابات ۱۴۰۰ با چالش مضاعفی روبه‌رو هستند.
آقای خوینی! مردانه سیاست‌ورزی کنید
آقای خوینی! هاشمی در خاطراتش نوشته از سال شصت و هشت دلخورید، چون رئیس عدلیه نشده‌اید. راستی هنوز رفع کسالت نشده است؟ آقای خوینی و شرکا، کاری با فهمتان از سیاست ندارم، اما کاش در سیاست مردانگی داشته باشید.
زمزمه رد صلاحیت برخی از منتخبان گیلان و اصفهان
پس از اعلام نظر شورای نگهبان درباره بی اعتبار بودن مدرک تحصیلی منتخب تفرش در مجلس یازدهم، زمزمه‌هایی از اشکالات مدرک تحصیلی برخی منتخبان دیگر نیز به گوش می‌رسد.
بررسی نقش دهی به احزاب در قاموس جمهوری اسلامی
بررسی نقش دهی به احزاب در قاموس جمهوری اسلامی می‌تواند پاسخ به یک سئوال اساسی مبنی بر مخالفت یا موافقت نظام با فعالیت حزبی در کشور باشد.
من از طرفداران پروپاقرص آزادی‌های سیاسی هستم
من از طرفداران پروپاقرص آزادی‌های اساسی هستم، چون معتقدم که این یک اصل اسلامی است. منتهی در هنگام بحران‌ها نمی‌شود، همان آزادی‌هایی را داشت که در مواقع عادی از آن بهره‌مند می‌باشیم. اکنون ما در یک وضع بحرانی قرار گرفته‌ایم، به خاطر مسائل خارجی که مطرح گردیده و از این رو نمی‌توانیم کلیه آزادی‌های مندرج در قانون را رعایت کنیم.
توئیت تهدیدآمیز نماینده قم درباره افطاری‌های مجلل و هدف‌دار برای منتخبان مجلس یازدهم
احمد امیرآبادی نماینده قم در توئیتی با هشتگ شفافیت نوشت: «‏مجلس یازدهم مجلس شفافیت است، همکارانی که باعناوین مختلف فراکسیونی منتخبین را برای افطار که بعضا در مکانهای مجلل برگزار می شود دعوت می کنند بدانند با حضور تعداد زیادی عناصر انقلابی در مجلس یازدهم ره به جایی نخواهند برد و اسامی این افراد نیزاعلام می شود فقط بعدا گلایه نکنید.»
شباهت ماجرای کرونا به شکسته شدن تحریم شعب ابوطالب
دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی جمعه‌شب خود، گفت، برخی معتقدند که ماجرای کرونا شبیه اتفاقی است که برای سند قریش و پایان محاصره مسلمانان در شعب ابی‌طالب، در دوره صدر اسلام رخ داد.
11 نفر به عنوان اعضای هیئت اجرایی شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان انتخاب شدند
ولی اسماعیلی: در جلسه شورای مرکزی ائتلاف که با حضور ۵۴ نفر برگزار شد، یازده نفر به عنوان اعضای هیئت اجرایی انتخاب شدند.
ریزش رقیبان قدیمی و خیزش دوستان جدامانده برای ریاست بهارستان!

شعارسال: بحث ریاست مجلس در میان گزینه‌های رو به افزایش اصولگرایان پس از اردیبهشت ماه نه تنها تنورش سرد نشده بلکه گرم تر نیز شده است. هر چند طی روزهای اخیر علیرضا زاکانی از گزینه‌های پایداری برای ریاست مجلس با توییتی از ادامه رقابت برای کرسی کلیدی مجلس کناره گیری کرد اما همچنان باقی گزینه

پیام تبریک سفیر ایران در عراق به الکاظمی

شعار سال: “ایرج مسجدی” سفیر ایران در بغداد، بامداد امروز- پنجشنبه- در صفحه کاربری خود در توییتر نوشت: به جناب آقای” مصطفی الکاظمی”، وزرای وی و پارلمان عراق برای رای اعتماد به اکثریت کابینه تبریک می‌گویم. ایرج مسجدی همچنین برای دولت جدید در خدمت به مردم عراق آرزوی موفقیت و برای ملت‌های ایران و عراق

چراغ سبز بهبود روابط امارات با ایران

شعار سال: اولین بار مرداد سال قبل بود که سفر هیئت نظامی امارات به تهران خبرساز شد. در این سفر یک هیئت هفت نفره از مقامات گارد ساحلی امارات برای گفتگو درباره همکاری مرزی دو کشور، تردد اتباع و تردد‌های غیرمجاز به ایران آمدند. نکته جالب این‌که نشست سال ۹۸، ششمین نشست مشترک گارد ساحلی ایران

رمزگشایی از حمله کرونایی بی‌بی‌سی به ماهان
گزارش اخیر بی‌بی‌سی که در آن مدعی می‌شود شرکت هواپیمایی ماهان عامل انتقال کرونا به عراق و لبنان و... است به مضحکه‌ای میان برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است.
شرایط، اختیارات و وظایف رئیس مجلس
داستان انتخابات مجلس یازدهم با تمام خوبی‌ها و بدی‌هایش در اسفندماه به اتمام رسید و نام افرادی که قرار است در کرسی‌های این مجلس قرار بگیرند مشخص شد، اما موضوعی که شاید اهمیت بیشتری نسبت به نمایندگان مجلس داشته باشد انتخاب رئیس آن است و اینکه چه کسی قرار است بر صندلی ریاست خانه ملت تکیه بزند.
نهایتا نمایندگان ،رئیس مجلس را انتخاب می کنند
عضو شورای ائتلاف می‌گوید: در بیرون پارلمان گروهی تمایل دارند و علاقمند هستند که فلان شخص رئیس مجلس بشود و تلاش هم می‌کنند، ولی به هر حال در نهایت این نمایندگان مجلس هستند که باید نظر نهایی را درباره انتخاب رئیس مجلس بدهند
خاتمی :پارلمان اصلاحات راه‌اندازی شود، برای ریاست آن کاندیدا می‌شوم
پس از مطرح شدن این انتقادات، «سیدمحمد خاتمی» در پاسخ به اظهاراتی مبنی بر اینکه وی رهبر جریان اصلاحات نیست، گفت: «من هیچ وقت مدعی رهبری جریان اصلاحات نبودم، بلکه به خاطر توجه برخی از مردم در انتخابات اظهار نظر می‌کنم، وگرنه هیچ سیستم دموکراتی بنده را به عنوان رهبر جریان اصلاحات انتخاب نکرده است.»
خاتمی اعتبارش را برای عده‌ای افراد ناشناخته خرج کرد
«پروانه سلحشوری» نماینده مردم تهران در مجلس دهم در رابطه با اهداف برخی از اصلاح طلبان از انتقاد کردن به خاتمی گفت: انگشت اتهام به سمت خاتمی خارج از انصاف و عدالت است. برخی کارها و زحمات خاتمی را نادیده گرفته اند.افرادی که این حرف‌ها و نقد ها را بیان و ابراز خوشحالی می کنند یا می‌خواهند بگویند در ایران هیچ سرمایه اجتماعی وجود ندارد یا کسانی هستند که در داخل مخالفان جدی اصلاح درون فکری هستند و بعضا به نام ارزشی‌ها خودشان را می‌خوانند.
ادعای جرم علیه 2 تبعه ایرانی
دادستان‌های آمریکایی روز شنبه دو تبعه ایران را به تلاش برای دور زدن تحریم‌ها علیه ایران متهم کرده‌اند.
مجلس دهم ۳۱ اردیبهشت تمام می شود
عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: طبق تصمیم امروز این هیئت زمان برگزاری جلسه اختتامیه مجلس دهم ۳۱ اردیبهشت تعیین شد.
وزارتخانه‌های علوم و کشور در قضایای مدرک تحصیلی منتخب تفرش مقصرند
نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی وزارت علوم و وزارت کشور در قضایای مدرک تحصیلی منتخب تفرش مقصرند و باید پاسخ دهند که اِهمال از کجا بوده است؟
تحریم تسلیحاتی ایران تمدید نمی‌شود
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تاکید کرد: آمریکا نمی‌تواند مدعی رفتار ایران در برجام شود، چون آمریکا عضو برجام نیست که بخواهد مدعی برجام شود؛ بنابراین این اقدام آمریکا کاملاً برخلاف قوانین و مقررات بین‌المللی است. قطعاً کشور‌های دیگر در شورای امنیت با آمریکا همکاری نمی‌کنند، چرا که آمریکا ابتدا باید عضو برجام شود و سپس مدعی آن باشد.
جزایر سه‌گانه زنده‌تر می‌شوند
فرمانده نیروی دریایی سپاه اخیرا گفته «این فرمان فرمانده معظم کل قواست» که مردم در جزایر سه گانه زندگی کنند.
یادداشت و دیدگاه
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و برررسی
وبلاگستان
آخرین اخبار
اخبار متفرقه
خواندنی ها
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها