قدردانی رییس سازمان امور عشایر کشور از بانک کشاورزی

شعار سال: رییس سازمان امور عشایر کشور از اقدامات موثر و مساعدت‌های بانک کشاورزی در سال ۱۳۹۹ برای فراهم کردن و امکان برخورداری عشایر از مزایا و تسهیلات بانکی و افزایش رونق تولید تشکر و قدردانی کرد. به گزارش خبرنگار ما، شاهپور علائی مقدم، رییس سازمان امور عشایر کشور، با اهدای لوح سپاس به جهانپور

امنیت غذایی آسیب‌پذیر ایران

شعار سال:‌ بر اساس تعریف سازمان ملل متحد، امنیت غذایی، دسترسی همه مردم به غذای کافی در تمام اوقات برای داشتن بدن سالم است. موجود بودن غذا، دسترسی به غذا و پایداری در دریافت غذا، سه رکن اصلی می‌باشند. گندم، برنج، جو، ذرت، شکر، دانه‌های روغنی (مثل سویا، کلزا و آفتابگردان)، روغن مایع خوراکی و

۱۰۰ درصد نهاده مورد نیاز مرغداران از بازار آزاد تامین شد

شعار سال: ناصر نبی‌پور رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران از کاهش قیمت تخم مرغ در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون متوسط قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۱۱ هزار تومان معادل هر شانه ۲۲ هزار تومان است. او افزود: طی ۵۰ روز اخیر سهمیه دان برای مرغداران گوشتی اعلام

با عملکرد فعلی با واگذاری تعاون روستائی مخالفید آقای مدیر؟

شعار سال:مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی روستایی و کشاورزی ایران از مخالفت اتحادیه های تعاونی روستایی و تشکل های بخش کشاورزی با مصوب هیات وزیران مبنی بر حذف یا واگذاری سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور خبر داد. هوشنگ افسردیر در گفتگو با رسانه گفت: با عنایت به نقش و جایگاه سازمان مرکزی تعاونی روستایی در سـازماندهی،

آغاز رسمی تنش آبی در خوزستان و وحشت مردم
پرآب‌ترین شهر خاورمیانه در آستانه بحران قحطی آب قرار دارد. چاه‌های آب دهدز، یکی پس از دیگری در حال خشک شدن هستند و مردم وحشت‌زده از همین حالا کاسه چه کنم چه کنم؟ دست گرفته‌اند.
کشاورزان بیله‌سواری ملزم به جمع‌آوری ضایعات پلاستیکی مزارع شدند
ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بیله‌سوار با حضور در مزارع جالیزی زیرنایلونی این شهرستان، کشاورزان را به جمع‌آوری ضایعات پلاستیکی مزارع ملزم کردند.
چه کسی پاسخگوی فاسد شدن چندین هزارتن میوه است؟
چندین هزار تن میوه تنظیم بازاری شب عید به دلیل عرضه نشدن به بازار در انبار‌ها فاسد شده اند و با وجود اینکه رئیس نظام صنفی کشاورزی معتقد است همه مسئولیت‌های بعد از تولید یعنی عرضه و فروش و ... با وزارت صمت است، اما رئیس اتاق اصناف می‌گوید دپوی مقداری میوه در انبار‌ها و سردخانه‌ها ربطی به وزارت صمت و تنظیم بازار میوه شب عید ندارد.
تولید جوجه یک روزه ۱۰ درصد کاهش یافت
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: اگر از پتانسیل تولید جوجه به درستی استفاده کنیم، نیازی به واردات نداریم.
نرخ جدید خرید تضمینی گندم و جایزه هزار تومانی وزیر
آیا سیاست دولت طوری است که بتواند تمام محصول کشاورزان را خریداری و مانع از قاچاق و یا مصرف آن‌ها به عنوام خوراک دام و طیور شود؟
امسال خشکسالی سختی داریم
خشکسالی‌ای که در کشور داریم، قطعا جزء بدترین خشکسالی‌ها به‌حساب می‌آید. اگر نگوییم اولین خشکسالی کشور ازنظر شدت، دومی یا نهایتا سومین خشکسالی کشور است. شرایط خیلی بدی داریم.
نابودی یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار از جنگل‌های زاگرس در سایه بی‌تدبیری
جنگل‌های زاگرس که شش‌های تنفسی ایران به شمار می‌روند، این روز‌ها حال خوشی ندارند. داستان غم‌انگیز آتش‌سوزی‌های پی‌در‌پی جنگل‌های زاگرس، مشابه سال‌های گذشته با فرار سیدن فصل گرما آغاز شده و تاکنون بیش از چندین هزار هکتار از جنگل‌های یک‌هزار ساله و درختان چندصد ساله زاگرس را به خزان تبدیل کرده است.
زباله‌های کرونایی، ویروس ویرانگر محیط‌زیست
دانشمندان هشدار دادند زباله‌های کرونایی در مقیاس ویرانگری حیات‌وحش و محیط‌زیست را نابود می‌کند. محققان در یک مطالعه جدید از اثرات کشنده «زباله‌های کرونایی» بر حیوانات و زیستگاه طبیعی آن‌ها گزارش داده‌اند که می‌تواند بسیاری از حیوانات را به دام انداخته و نیز حیات‌وحش آن‌ها را از بین ببرد.
ضرورت توجه به برنامه‌های زیست محیطی نامزد‌های ریاست جمهوری!
دبیر شبکه‌های مردم نهاد محیط زیست و منابع طبیعی کشور با اشاره به اینکه کمتر از دو ماه به انتخابات دوره سیزدهم ریاست جمهوری باقی مانده، گفت: هنوز برنامه و دیدگاه‌های نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری را درباره مسائل زیست محیطی کشور نه شنیده و نه دیده‌ایم. اگر نامزد‌ها برنامه‌ای در این زمینه نداشته باشند می‌تواند گفت که ادعای آنان درباره پیشرفت و توسعه کشور غیرواقعی است.
دوباره قیمت مرغ را بالا می‌برید یا رئیس کمیسیون ادله می‌آورد؟
در حالیکه مجددا شاهد صدور هشدار‌های فنی و کارشناسی در خصوص بوجود آمدن چالش مجدد در حوزه صنعت مرغ کشور هستیم، متاسفانه کمترین توجهی از سوی نهاد‌های ذی ربط برای حل بحران دیده نمی‌شود. خدمت رئیس محترم کمیسیون کشاورزی مجلس عرض می‌شود که شهروندان به دنبال ادله‌های آبکی و غیر آبکی حضرتعالی نیستند، چاره اندیشی عملیاتی تا قبل از بروز مشکل، کنید. به آقای وزیر جهادکشاورزی و وزیر صمت، هشدار داده می‌شود که در صورت بروز مشکل، با مطالبه گری بعمل آمده از نهاد‌های نظارتی، حجمی از نظارت‌ها را روی شما آوار خواهیم کرد. زندگی شهروندان ایرانی چرا باید بازیچه دست چند مدیر و نامدیر قرار گیرد؟
افزایش ۳۵ درصدی کشف قاچاق چوب
سرهنگ علی عباس‌نژاد درباره اصلاح قوانین برای مهار قاچاق چوب گفت: باید قوانین در این باره اصلاح شود. برای مثال خودروی حامل چوب در صورت توقیف در سازمان تعزیرات فقط برای حمل چوب جریمه می‌شود. در حالی که باید برخورد تخربی با این مقوله انجام شود جرم فقط حمل چوب نیست، بلکه تخریب جنگل و اقدامات ضد محیط زیستی است.
رودخانه کرخه مهم‌ترین منبع تامین کننده حقابه تالاب هورالعظیم
معاون محیط زیست دریایی و تالاب‌ها گفت: در ایران رودخانه کرخه و در عراق دجله مهم‌ترین منابع تامین کننده حقابه تالاب هورالعظیم هستند.
دومینوی بی‌تدبیری به جوجه تخم‌گذار یکروزه رسید
رئیس اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با بیان اینکه بی برنامگی وزارت جهاد منجر به کاهش تولید جوجه یکروزه تخم گذار شده است، قاچاق جوجه یکروزه از کشور را رد کرد.
خاکی بر سر خاک ایران بکنید
یک دهه از تدوین «لایحه جامع خاک» می‌گذرد، اما همچنان مسئله خاک در کشور با بی‌توجهی و بی‌مهری مسئولان مواجه است. بدون‌شک اگر این لایحه عملیاتی شود بسیاری از مشکلات در این بخش برطرف خواهد شد.
آنقدر کاهلی کردند تا جان کارون به فاضلاب بسته شد
فاضلاب شهری اهواز هم اکنون از ۲۴ نقطه در کارون تخلیه می‌شود، همچنین پساب‌های بیمارستانی، صنعتی و کشاورزی نیز به شکل گسترده تری وارد رودخانه می‌شوند.
ثبت سفارش و تخصیص ارز نهاده‌های دامی توسط وزارت جهاد کشاورزی
قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی گفت: بر اساس تصمیمات ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، مسئولیت و اختیار ثبت سفارش، تعیین اولویت و تخصیص ارز نهاده‌های دام، طیور و کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی منتقل شد.
تلف شدن ۴۰ درصد از زنبور‌های عسل
مدیرعامل اتحادیه مرکزی زنبورداران ایران از تلفات ۴۰ درصدی زنبور‌های عسل در زمستان گذرانی سال گذشته خبر داد و از مسئولان درخواست کمک فوری برای نجات زنبور‌های باقی مانده با تامین نهاده‌های تولید به میزان کافی و با قیمت مناسب کرد.
میزان جوجه‌ریزی ملاک مناسبی برای راستی‌آزمایی مرغداری‌ها نیست
نماینده مردم ملایر در مجلس، گفت: شیوه نامناسب راستی آزمایی باعث شد تا ۳ هزار و ۴۶۰ واحد مرغداری که نهاده دامی با ارز دولتی دریافت کرده‌اند مرغ تولیدی خود را به شبکه توزیع کشور تحویل ندهند.
نشست مشترک سازمان دامپزشکی و نظام دامپزشکی انجام شد

شعار سال: با هماهنگی دو سازمان دامپزشکی و نظام دامپزشکی، پیشنهادات اصلاحی دستورالعمل تبصره ۲ ماده ۲ قانون افزایش بهره‌وری برای ابلاغ توسط وزیر جهاد کشاورزی ارائه خواهد شد.نشست مشترک رؤسای سازمان نظام دامپزشکی ج.ا.ا و سازمان دامپزشکی کشور در خصوص دستورالعمل تبصره ۲ ماده ۲ قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی برگزار شد. در این نشست مقرر

قرارداد واگذاری بخشی از پهنه‌های جنگلی و مرتعی اردبیل متوقف شد

شعار سال: ناصر عتباتی روز چهارشنبه اظهارکرد: این قرارداد واگذاری مربوط به یک شرکت بود که توسط دادگستری استان اردبیل و شورای حفظ حقوق بیت‌المال لغو شد. او افزود: دستورات لازم جهت بررسی موضوع با نگاه محافظت از پهنه‌های جنگلی و ذخیره‌گاه‌های ژنتیک مناطق سوها و فندقلو خطاب به دادستان مرکز استان و بازرس کل

یادداشت و دیدگاه
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و برررسی
وبلاگستان
آخرین اخبار
اخبار متفرقه
خواندنی ها
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها
توسعه،نظام بهره برداری
جنگل،مرتع،آبخیزداری
مکانیزاسیون و صنایع