کد خبر: 27291
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱

شعار سال: رئیس پلیس آگاهی نیروی انتظامی گفت: برای حفاظت از مجسمه هایی که در سطح شهرها نصب می شود، نیروی انتظامی نمی تواند برای هر مجسمه پلیس بگذارد. سرقت مجسمه های پایتخت با سرقت سردیس شهریار آغاز شد و اکنون گفته می شود تعداد مجسمه های مسروقه به ۱۲ مورد رسیده است. مجسمه های

ناجا نمی تواند برای حفاظت از هر مجسمه پلیس بگذارد

شعار سال: رئیس پلیس آگاهی نیروی انتظامی گفت: برای حفاظت از مجسمه هایی که در سطح شهرها نصب می شود، نیروی انتظامی نمی تواند برای هر مجسمه پلیس بگذارد.

سرقت مجسمه های پایتخت با سرقت سردیس شهریار آغاز شد و اکنون گفته می شود تعداد مجسمه های مسروقه به ۱۲ مورد رسیده است.

مجسمه های صنیع خاتم در پارک ملت، شهریار مقابل تئاتر شهر، شریعتی در پارک شریعتی، مادر و فرزند در میدان صنعت، باقرخان در خیابان شهرآرا، ستارخان در خیابان ستارخان و مجموعه مجسمه های انتزاعی خانه هنرمندان و همچنین قیصر امین پور در بلواری در سعادت آباد تهران تاکنون سرقت شده است.

سردار محسن حسن خانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار انتظامی ایرنا افزود: برای پیشگیری از موارد سرقت مسئولان قبل از نصب باید با پلیس در این زمینه هماهنگی کرده و نظرات کارشناسی پلیس را جویا شوند.

وی گفت: در حوزه های مختلف نباید تنها نگاه به سمت پلیس باشد. اشیایی با ارزش مادی یا معنوی بالا را در مکان هایی قرار می دهیم بدون اینکه تمهیدات حفاظتی را لحاظ کرده باشیم و بعد دنبال مقصر می گردیم و تا سرقتی در این زمینه رخ می دهد، پلیس را مسئول می دانیم.

وی ادامه داد: این در حالی است که نیروی انتظامی نمی تواند برای هر مجسمه ای شیفت بگذارد؛ اگر در نظر بگیریم شیفت ها هشت ساعته باشد در ۲۴ شیفت کاری برای هر شیفت سه نفر باید برای حفاظت از مجسمه ها کشیک بدهند که این موضوع شدنی نیست.

رئیس پلیس آگاهی ناجا گفت: باید متولیان امر قبل از نصب این مجسمه ها با پلیس هماهنگ باشند و نظر کارشناسی نیروی انتظامی را که حافظ امنیت و جان و مال مردم است، جویا شوند.

وی با بیان اینکه پلیس برای حفاظت از مجسمه ها در سطح کلان شهرها راه کارهایی دارد، افزود: این در حالی است که متولیان امر بعد از اینکه سرقت و بزه ای انجام شد، دنبال مقصر می گردند.

حسن خانی تصریح کرد: البته به عنوان پلیس خودمان را مسئول می دانیم، همانطور که رهبر معظم انقلاب در دیدار با همکاران نیروی انتظامی اعلام کردند اگر سازمان های دیگر در حوزه خود، به وطائف خود عمل نکردند، پلیس باید وظیفه خود را انجام دهد.

رئیس پلیس آگاهی ناجا ادامه داد: نگرانی مردم، نگرانی ما است و موضوعاتی را که باعث دغدغه آنها شود، حتما دنبال می کنیم اما متولیان هر حوزه در ابتدا باید به وظایف خود به خوبی عمل کنند و برای نیروی انتظامی تعیین تکلیف نکنند.

سردار حسن خانی اضافه کرد: تکلیف نیروی انتظامی را سلسله مراتب و قانون تعیین می کند، کسی نمی تواند برای پلیس تعیین تکلیف کند اما نیروی انتظامی در قبال سرقت چه سهل انگاری شده باشد چه نشده باشد، مسئولیت دارد و خود را در برابر پرونده های مجسمه دزدی که در آن سهل انگاری شده است،‌ مکلف به رسیدگی می داند بر این اساس این پرونده ها هرچه زودتر باید سر و سامان یابند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، تاریخ انتشار: 17 شهریور 1398، کدخبر: 83464916 ، www.irna.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها