کد خبر: 27318
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵

شعار سال: ترامپ دیدار محرمانه با سرکردگان طالبان و رئیس‌جمهور افغانستان در کمپ دیوید و مذاکرات طالبان – آمریکا را پس از حمله تروریستی کابل‏، لغو کرد. ترامپ دیدار محرمانه با طالبان و اشرف غنی در کمپ دیوید را لغو کرد، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا از لغو دیدار محرمانه با سرکردگان طالبان و اشرف غنی،

ترامپ دیدار محرمانه با طالبان و اشرف غنی در کمپ دیوید را لغو کرد

شعار سال: ترامپ دیدار محرمانه با سرکردگان طالبان و رئیس‌جمهور افغانستان در کمپ دیوید و مذاکرات طالبان – آمریکا را پس از حمله تروریستی کابل‏، لغو کرد.

ترامپ دیدار محرمانه با طالبان و اشرف غنی در کمپ دیوید را لغو کرد، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا از لغو دیدار محرمانه با سرکردگان طالبان و اشرف غنی، رئیس‌جمهور افغانستان در کمپ دیوید خبر داد.

ترامپ همچنین مذاکرات طالبان – آمریکا را پس از حمله کابل‏، لغو کرد.

ترامپ در صفحه شخصی توئیتر خود، ضمن اشاره به نشست محرمانه‌ای که قرار بود با افراد مذکور در آمریکا داشته باشد، نوشت: «آن‌ها امشب به ایالات متحده می‌آمدند. متاسفانه برای اینکه اهرم فشار ساختگی ایجاد کنند، مسئولیت حمله به کابل که یک نفر از سربازان ما و ۱۱ نفر دیگر را کشت، برعهده گرفتند».

این در حالی است که یک منبع مطلع روز جمعه اعلام کرده بود اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان سفر خود را به آمریکا که برای هفته آینده برنامه ریزی شده بود، لغو کرد.

قرار بود رئیس جمهور افغانستان در این سفر درباره گفت‌وگو‌های بین طالبان و آمریکا برای پایان دادن به طولانی‌ترین جنگ واشنگتن بحث کند. این تحول پس از آن روی می‌دهد که زلمای خلیل زاد، نماینده آمریکا که با طالبان مذاکره می‌کند، برای گفت‌وگو‌های غیرمنتظره با این گروه درباره توافقی که وی چند روز پیش آن را تمام شده توصیف کرده بود، به طور ناگهانی به قطر بازگشت.

ترامپ با بیان اینکه نشست محرمانه مذکور و همچنین مذاکرات صلح را به دلیل برعهده گرفتن انفجار روز پنجشنبه کابل از سوی طالبان لغو کرده است، توضیح داد: «چه کسی حاضر می‌شود برای اینکه موضع چانه‌زنی خود را تقویت کند، آن‌همه را بکُشد؟»

رئیس‌جمهور آمریکا ضمن انتقاد از مبارزه طالبان با حضور این کشور در افغانستان، گفت: «آن‌ها با این کار فقط موضع خود را ضعیف‌تر کردند! اگر آن‌ها نمی‌توانند در چنین مذاکرات صلح حساسی با آتش‌بس موافقت کنند و ۱۲ انسان بی‌گناه را می‌کُشند، پس احتمال نمی‌توانند درباره توافق صلح معناداری مذاکره کنند. چند دهه دیگر می‌خواهند به مبارزه ادامه دهند؟»

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، تاریخ انتشار: 17 شهریور 1398، کدخبر: 7063653 ، www.yjc.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها