کد خبر: 27048
تاریخ انتشار: شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴

شعار سال: چالش‌های یک یکسال اخیر در دانشگاه فسا – که زیرمجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است – سوالات متعددی را در ذهن فعالان اجتماعی و دانشگاهیان در سطح استان به وجود آورده است؛ مشکلاتی که حل آن همت مسئولان وزرات علوم را می‌طلبد. بسیاری معتقدند نحوه مدیریت ریاست فعلی این دانشگاه، عامل اصلی

در دانشگاه فسا چه خبر است؟

شعار سال: چالش‌های یک یکسال اخیر در دانشگاه فسا که زیرمجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است سوالات متعددی را در ذهن فعالان اجتماعی و دانشگاهیان در سطح استان به وجود آورده است؛

مشکلاتی که حل آن همت مسئولان وزرات علوم را می‌طلبد. بسیاری معتقدند نحوه مدیریت ریاست فعلی این دانشگاه، عامل اصلی بخش عمده‌ای از حواشی پیش‌آمده در این دانشگاه است.

نامه اعتراضی اعضای هیئت علمی این دانشگاه به وزیر علوم در اعتراض به حذف دانشکده کشاورزی تا تجمع اعتراضی ۴۰۰ نفری دانشجویان در روز بازدید هیئت نظارت و ارزیابی دانشگاه‌های استان از دانشگاه فسا در اعتراض به مدیریت چالش برانگیز محسن اژدری تنها بخشی از حواشی این دانشگاه است.

دامنه‌ی این چالش‌ها و اعتراض به رئیس دانشگاه فسا در همین جا به پایان نمی‌رسد؛ از انتقادات بی‌پرده و صریح معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان در رابطه با مدیریت دانشگاه تا واکنش صریح امام جمعه فسا در خصوص مدیریت محسن اژدری در دانشگاه فسا، همه حکایت از ریشه‌دار بودن مشکلات این دانشگاه دارد.

از برخوردهای قهری با منتقدان گرفته تا تهمت و افتراء به برخی اعضای هیئت علمی و حتی دانشجویان و به خصوص فعالین فرهنگی و سیاسی دانشگاه، همه نشان از بی‌توجهی مسئولان استان فارس و وزارت علوم در این خصوص دارد.

چندین درخواست برای تجمع در مقابل فرمانداری شهرستان نیز توسط شماری از فعالان دانشجویی این دانشگاه به این نهاد ارسال شده است.

به نظر می‌رسد مشکلات دانشگاه فسا تمامی ندارد؛ شنیده ها حاکی از تهدید آموزشی دانشجویان و حتی تهدید اعضای هیئت علمی دانشگاه به اخراج می باشد، این روند فضایی مجهول را در اذهان به وجود آورده است.

انتظار می‌رود مسوولان وزارت علوم و استان فارس با حساسیت بیشتری مسائل این دانشگاه را پیگیری نموده و بیش از این اجازه تعدی به حقوق اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه فسا را ندهند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری انصاف نیوز، تاریخ انتشار 15 شهریور 98، کد خبر: 188950، www.ensafnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها