کد خبر: 26900
تاریخ انتشار: جمعه ۱۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۰:۳۸

شعار سال:آمار منتشر شده از وضعیت مالی شرکت‌های سعودی نشان می‌دهد که 21 شرکت مهم عربستان سعودی طی سال‌های گذشته زیان‌های مالی گسترده‌ای متحمل شده‌اند.  گزارش‌های خبری مبتنی بر آمار و داده‌های مالی شرکت‌های عربستان سعودی، بیش از ۲۰ شرکت این کشور با زیان‌های مالی گسترده‌ای روبه رو هستند. وب‌سایت خبری اقتصادی «مباشر» با استناد

بیش از 20 شرکت سعودی در لبه پرتگاه ورشکستگی

شعار سال:آمار منتشر شده از وضعیت مالی شرکت‌های سعودی نشان می‌دهد که 21 شرکت مهم عربستان سعودی طی سال‌های گذشته زیان‌های مالی گسترده‌ای متحمل شده‌اند.

 گزارش‌های خبری مبتنی بر آمار و داده‌های مالی شرکت‌های عربستان سعودی، بیش از ۲۰ شرکت این کشور با زیان‌های مالی گسترده‌ای روبه رو هستند.

وب‌سایت خبری اقتصادی «مباشر» با استناد به این آمار و داده‌ها نوشت که مجموع زیان‌های انباشته شده ۲۱ شرکت سعودی ۵.۶ ملیارد ریال سعودی است که این مقدار ۴۲.۳ درصد از مجموع سرمایه این شرکت‌ها را نشان می‌دهد که ۱۳.۲۸ میلیارد ریال سعودی است.

در گزارش این وب‌سایت اقتصادی، وضعیت مالی برخی از شرکت‌های سعودی قرمز گزارش شده است به گونه‌ای که نیاز به «نجات فوری» دارند. چهار شرکت از بین ۲۱ شرکت در محدوده واقعی خطر ورشکستگی دارند که شرکت «فرزندان عبدالله عبدالمحسن الخضری» در رأس این شرکت‌ها قرار دارد و زیان‌های انباشت شده آن دو برابر سرمایه این شرکت است.

در مرتبه دوم که خطر ورشکستگی در آن کمتر است، چهار شرکت قرار دارند که شرکت صنعت و توسعه «وفره» قرار دارد که میزان مجموع زیان‌های آن ۹۷.۰۷ میون ریال سعودی است که این میزان ضرر، نزدیک به ۵۰ درصد سرمایه این شرکت سعودی است.

بر اساس این گزارش، شرکت های سعودی برای اینکه ورشکسته نشوند، به دنبال اجرای طرح‌هایی جهت نجات سریع خود هستند.


شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس،تاریخ انتشار:14شهریور1398،کدخبر:13980613001228،www.farsnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها