کد خبر: 26837
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۶

شعار سال:همه نامزدهای حزب دموکرات وعده هزینه کرد تریلیون‌ها دلار طی سال‌های آینده برای نجات کره زمین از پدیده تغییرات اقلیمی را دادند. 10 تن از نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، برنامه‌های خود برای مقابله با تغییرات اقلیمی را تشریح کردند. نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دیشب (چهارشنبه شب به وقت محلی آمریکا)

نامزدهای دموکرات انتخابات آمریکا…

شعار سال:همه نامزدهای حزب دموکرات وعده هزینه کرد تریلیون‌ها دلار طی سال‌های آینده برای نجات کره زمین از پدیده تغییرات اقلیمی را دادند.

10 تن از نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، برنامه‌های خود برای مقابله با تغییرات اقلیمی را تشریح کردند.

نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دیشب (چهارشنبه شب به وقت محلی آمریکا) در ویژه برنامه‌ای در شبکه تلویزیونی “سی‌ان‌ان” آمریکا برنامه‌های خود برای مقابله با پدیده تغییرات اقلیمی را تشریح کردند.

در این برنامه “برنی سندرز” سناتور مستقل ایالت “ورمونت” و یکی از نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا، تاکید کرد که مقابله با تغییرات اقلیمی از اولویت‌های اصلی دولت او خواهد بود. او انکار پدیده تغییرات اقلیمی از سوی ترامپ را یک کار “احمقانه و خطرناک” توصیف کرد.

سندرز گفت: “من نمی‌توانم درک کنم که چگونه یک شخص عاقل  موضوع تغییر اقلیم را در اولویت قرار نمی‌دهد. ما برای بقای کره زمین مبارزه می‌کنیم.”

برنی سندرز اظهار داشت که می‌خواهد میلیاردها دلار برای رهایی از سوخت‌های فسیلی خرج کند. او گفت:” چرا نباید به جای اینکه سالانه 1.5 تریلیون دلار برای سلاح‌های کشتار جمعی هزینه کنیم، ما از این منابع برای مقابله با دشمن مشترک همه بشریت، یعنی تغییر اقلیم استفاده نکنیم.”

سندرز گفت که می‌خواهد در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده آمریکا، 16.3 تریلیون دلار برای مبارزه با تغییرات اقلیمی کره زمین، اختصاص دهد.

“جو بایدن” در ویژه برنامه “بحران تغییرات اقلیمی” سی ان ان/ عکس: سی ان ان

“جو بایدن”، دیگر کاندیدای برجسته حزب دموکرات هم در این ویژه برنامه، گفت: “حمل و نقل عمومی باید بهبود یابد و گفت: “اگر قطارهای پرسرعت داشته باشیم ، می‌توانیم میلیون‌ها وسیله نقلیه شخصی را از جاده‌ها بیرون بکشیم.”

این نامزد پیشتاز حزب دموکرات هم تاکید کرد او 1.7 تریلیون دلار با هدف دستیابی به صفر کردن انتشار گازکربن تا سال 2030 ، اختصاص خواهد داد.

سناتور ایالت ماساچوست، “الیزابت وارن” نیز در این ویژه برنامه ازمخالفت با انرژی هسته‌ای، سخن گفت و تاکید کرد: “ما نیروگاه هسته‌ای نخواهیم ساخت ، ما شروع به جایگزینی انرژی هسته‌ای با سوخت های تجدید پذیر خواهیم کرد.”

وارن گفت که می‌خواهد میزان انتشار کربن را تا سال  2035 به میزان 70 درصد کاهش دهد و تصریح کرد که تا سال 2035 شرکت‌های سوخت فسیلی باید تعطیل شوند.

الیزابت وارن تاکید کرد برنامه دارد که در قالب آن تا 10 سال آینده به میزان 10 تریلیون دلار (هر سال هزار میلیارد دلار) برای مبارزه با تغییرات اقلیمی کره زمین، هزینه کند.

سناتور” کامالا هریس” از ایالت کالیفرنیا هم در این برنامه خواستار ممنوعیت اکتشاف نفت و گاز در دریاهای آزاد شد.

هریس گفت میزان مصرف گوشت قرمز در آمریکا را به خاطر کاهش تولید کربن خواهد کاست و تاکید کرد که می‌تواند ظروف پلاستیکی را در سراسر کشور ممنوع کند.

“پیت باتیگیگ” ، شهردار 37 ساله و جوان‌ترین نامزد حزب دموکرات هم در این برنامه،   تاکید کرد که مبارزه با تغییرات اقلیمی کارزاری حتی سخت‌تر از جنگ دوم جهانی است. 

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری تحلیلی عصر ایران،تاریخ انتشار:14شهریور1398،کدخبر:687640،www.asriran.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها