کد خبر: 26867
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۸

شعارسال: «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا که دیدار با مقامات اروپایی درباره جزئیات پیش‌نویس توافق صلح با طالبان را آغاز کرده به خبرنگاران گفت که هنوز توافق نهایی برای پایان دادن به جنگ صورت نگرفته است. به گزارش «آسوشیتدپرس»، اسپر پس از گفت‌وگو با ترامپ درباره افغانستان و در حالی که عازم اروپا بود بدون

بحران افغانستان ادامه دارد/ بهترین راه توافق سیاسی است

شعارسال: «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا که دیدار با مقامات اروپایی درباره جزئیات پیش‌نویس توافق صلح با طالبان را آغاز کرده به خبرنگاران گفت که هنوز توافق نهایی برای پایان دادن به جنگ صورت نگرفته است.

به گزارش «آسوشیتدپرس»، اسپر پس از گفت‌وگو با ترامپ درباره افغانستان و در حالی که عازم اروپا بود بدون مشخص کردن طرف گفت‌وگوها به خبرنگاران گفت: «مذاکرات در جهاتی هنوز در جریان است».

وزیر دفاع آمریکا با خودداری از ارائه جزئیات دیدارش با ترامپ درباره افغانستان تنها اظهار داشت که در این دیدار درباره مسایل مختلفی بحث شده و تصمیمات سیاسی نیز هنوز اتخاذ نشده است.

اسپر درباره دلیلش برای عدم ارائه جزئیات توافق گفت: نمی‌خواهم چیزی بگویم که مانعی بر سر روند صلح شود و یا به آن آسیب بزند.

رئیس جمهور آمریکا نیز روز گذشته بدون مشخص کردن تعداد مشخص گفت که خواستار بازگرداندن شمار زیادی از نظامیان آمریکایی از افغانستان است، برای رسیدن به این هدف گفت‌وگوها با طالبان و دولت افغانستان جریان دارد و باید دید چه خواهد شد.

وزیر دفاع آمریکا روز جمعه با همتای انگلیسی و شنبه نیز با همتای فرانسوی خود دیدار می‌کند. هر دو کشور نقش مهمی را در ماموریت ناتو در افغانستان ایفا کرده‌اند.

اسپر با تاکید بر حساس بودن مذاکرات از ارائه جزئیات درباره زمان خروج ابتدایی نیروهای آمریکایی و یا میزان اعتماد به طالبان نسبت به پایبند بودن به توافق خودداری کرد.

یکی از پرسش‌های بدون پاسخ مانده این است که آیا طالبان اجازه حضور شماری از نیروهای مبارزه با تروریسم آمریکا را پس از خروج نیروهای دیگر آمریکایی خواهد داد یا خیر و از سوی دیگر نیز هنوز زمان آتش‌بس مشخص نیست.

اظهارات نماینده آمریکا از عدم پذیرش «امارت اسلامی» تا خلع سلاح طالبان در مذاکرات بین الافغانی

طالبان: از موضع قدرت وارد مذاکره می‌شویم

وزیر دفاع آمریکا گفت: بحران ادامه دارد، نیروهای افغان در حال انجام حمله هستند و ما از حملات نیروهای افغان حمایت می‌کنیم.

وی افزود: فکر می‌کنیم بهترین راه رو به جلو، اگر بتوانیم به توافق درست برسیم، توافق سیاسی است که منجر به نتیجه‌ای پایدار شود.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار: 14 شهریور 1398 ، کدخبر: 2090802 ، www.tasnimnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها