کد خبر: 26620
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶

شعار سال:مجلس شورای اسلامی به سرعت در حال تصویب لایحه تجارت است؛ عبارات مبهم و غیر صریح در بسیاری از مواد این لایحه، نحوه بررسی و سرعت بالای تصویب آن، مورد انتقاد کارشناسان حقوقی و اقتصادی قرار گرفته‌است. در هفته اول شهریور 98، به صورت ناگهانی، لایحه ای به مجلس آمد که با واکنش‌های متعدد

دود تصویب عجولانه «لایحه تجارت» در چشم مردم

شعار سال:مجلس شورای اسلامی به سرعت در حال تصویب لایحه تجارت است؛ عبارات مبهم و غیر صریح در بسیاری از مواد این لایحه، نحوه بررسی و سرعت بالای تصویب آن، مورد انتقاد کارشناسان حقوقی و اقتصادی قرار گرفته‌است.

در هفته اول شهریور 98، به صورت ناگهانی، لایحه ای به مجلس آمد که با واکنش‌های متعدد کارشناسان، اساتید و فعالین اقتصادی روبرو شد. در رابطه با این قانون، حسن فروزان فرد، رئیس کمیسیون حمایت قضایی اتاق بازرگانی تهران، با بیان اینکه در این لایحه، موارد زیادی وجود دارد که جای تفاسیر متعدد را باقی می‌گذارد، می گوید: «قاعدتا قانونی با این تاثیر گذاری که می‌شود تاثیر آن را با موثر بودن قانون مدنی مقایسه کرد، نیازمند تعاملات بیشتر با نخبگان،صاحبان اندیشه در حوزه حقوق و کسب و کار و فعالان اقتصادی است. اگر فرآیند بررسی این لایحه این طور پیش برود، می‌تواند مشکلات بسیاری را برای حوزه تجارت و کسب و کار ایجاد کند».

وی همچنین معتقد است: «قانونی که به این اندازه در تعیین تکلیف آینده