کد خبر: 26412
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰

شعارسال: محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در مصاحبه با «روسیه ۲۴» تاکید کرد اقدامات واشنگتن درقبال برجام ضربه‌ای به قوانین بین‌الملل تلقی می‌شود و چنانچه این توافق حفظ نشود، برجام تنها چیزی نیست که از دست می‌رود. وی در این باره افزود: اقدامات آمریکا فقط ضربه به برجام نیست بله ضربه به کل چارچوب

اگر راهی برای مقابله با آمریکا پیدا نکنیم، فقط برجام نیست که از دست می‌رود

شعارسال: محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در مصاحبه با «روسیه ۲۴» تاکید کرد اقدامات واشنگتن درقبال برجام ضربه‌ای به قوانین بین‌الملل تلقی می‌شود و چنانچه این توافق حفظ نشود، برجام تنها چیزی نیست که از دست می‌رود.

وی در این باره افزود: اقدامات آمریکا فقط ضربه به برجام نیست بله ضربه به کل چارچوب قوانین بین‌المللی است. به همین دلیل است که اگر راهی برای مقابله با آمریکا پیدا نکنیم؛ فقط برجام نیست که از دست می‌رود. برای همین است که در باب این موضوع با رسیه اشتراک نظر داریم.

گفتنی است ظریف در سفری که دیروز به مسکو داشت، اجرای کامل برجام از سوی ایران را به پیشرفت مذاکره درباره اجرای تعهدات برجامی اروپایی‌ها مشروط کرده بود.

وی همچنین گفت: نقش روسیه به عنوان یکی از اعضای باقی‌مانده در برجام برای حفظ و تداوم آن بسیار ارزشمند است و ما نقش روسیه و چین را با نقش سایر اعضای باقی‌مانده در برجام یکسان نمی بینیم، به این دلیل که روسیه و چین شرکای نزدیک جمهوری اسلامی ایران از دوران قبل از برجام به حساب می آیند و تا به امروز هم علی‌رغم فشارهای ایالات متحده روابط خود را با ایران حفظ کرده‌اند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از جامعه خبری تحلیلی الف ، تاریخ انتشار: 12 شهریور 1398 ، کدخبر: 3980612047 ، www.alef.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها