کد خبر: 26494
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۵

شعار سال: سخنگوی نیروهای مسلح یمنی از شکست بزرگترین حمله مزدوران سعودی به شهر حرض در استان حجه یمن خبر داد.  «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمنی در پیامی در توئیتر از شکست حمله گسترده مزدوران سعودی به شهر «حرض» در استان حجه خبر داد. وی در این پیام توئیتری نوشت:«ارتش و کمیته‌های مردمی یمن

ارتش یمن بزرگترین حمله مزدوران سعودی به شهر حرض را شکست داد

شعار سال: سخنگوی نیروهای مسلح یمنی از شکست بزرگترین حمله مزدوران سعودی به شهر حرض در استان حجه یمن خبر داد.
 «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمنی در پیامی در توئیتر از شکست حمله گسترده مزدوران سعودی به شهر «حرض» در استان حجه خبر داد.
وی در این پیام توئیتری نوشت:«ارتش و کمیته‌های مردمی یمن توانستند بزرگترین حمله مزدوران سعودی به پایگاه‌های ارتش یمن در شهر حرض را که حدود 24 ساعت به طول انجامید ناکام بگذارند.»

یحیی سریع اضافه کرد:«ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در این مقابله با شکست توطئه مزدوران سعودی، ده‌ها نفر از آنها را به هلاکت رسانده و تعداد زیادی از تجهیزات و خودروهای نظامی وابسته به آنها را نابود کردند.»

سخنگوی نیروهای مسلح یمنی گفت که نیروهای سعودی به همراه مزدوران سودانی با پشتیبانی هوایی گسترده جنگنده‌ها و بالگردهای آپاچی از چهار مسیر و با 7 تیپ به پایگاه‌های ارتش یمن در شهر حرض حمله کردند.

وی اضافه کرد که مبارزان یمنی با پاتک به مزدوران سعودی، نیروهای آنها را محاصره کرده و باعث شد تا مزدوران پا به فرار گذاشته و مجروجان و اجساد کشته شدگان را رها کردند این در حالی بود که جنگنده‌های دشمن با هدف حمایت از نظامیان خود 22 حمله هوایی انجام داد اما تلاش نیروهای دشمن با شکست مواجه شد.

از سوی دیگر  یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی با پهپاد «قاصف k2» مواضع ائتلاف سعودی در شمال «حرض» در نزدیکی «جازان» واقع در جنوب غربی عربستان سعودی را هدف قرار داده است.

این عملیات در چارچوب پاسخ مشروع به جنایات ائتلاف سعودی-آمریکایی، محاصره مستمر و حملات هوایی به ملت بزرگ یمن صورت گرفته؛ حملاتی که در 48 ساعت گذشته به 136 عدد رسیده است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار: 12 شهریور 1398، کدخبر: 13980612000013 ، www.farsnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها