کد خبر: 26221
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰

شعار سال: روزنامه لبنانی البناء:ایران همه برگه‌های قدرت را در اختیار دارد از همین رو هرگز وارد مذاکره با دولت آمریکا نمی‌شود ومنتظر لحظه مناسب باقی خواهد ماند تادولت آمریکا تسلیم شروط خاص ایران برای مذاکره شود. روزنامه لبنانی البناء در یادداشتی با عنوان «شروط ائتلاف مقاومت برای مذاکره با آمریکا» نوشت: طبق ارزیابی‌های منطقی

سلاحی سری که ترامپ را از جنگ علیه ایران منع کرد

شعار سال: روزنامه لبنانی البناء:ایران همه برگه‌های قدرت را در اختیار دارد از همین رو هرگز وارد مذاکره با دولت آمریکا نمی‌شود ومنتظر لحظه مناسب باقی خواهد ماند تادولت آمریکا تسلیم شروط خاص ایران برای مذاکره شود.

روزنامه لبنانی البناء در یادداشتی با عنوان «شروط ائتلاف مقاومت برای مذاکره با آمریکا» نوشت: طبق ارزیابی‌های منطقی یا میدانی، احتمال هیچ جنگی در افق پیش‌ِرو دیده نمی‌شود و آنها قادر نخواهند بود، ما را مجبور به مذاکره کنند، زیرا شرایط هنوز مهیا نیست.

«محمد صادق الحسینی»، نویسنده این یادداشت دلایلی را برای اثبات ادعای خود آورده که برخی از آنها به شرح زیر است: مقاومت بزرگ، اراده سازش ناپذیر، قاطعیت و خِردی که از طرف رهبری ایران در مدیریت مبارزه با ایالات متحده در جریان این رویارویی نشان داده شده است نقشه آمریکا و اسرائیل را خنثی کرده و ایالات متحده را وادار به عقب‌نشینی از تهدید جنگ و تشکیل ائتلافی از ناوگان دریایی و هوایی و چرخش به سمت  مذاکرات سیاسی و راه‌حل‌های دیپلماتیک کرده است، بدون اینکه نیروهای مسلح ایران مجبور به شلیک یک گلوله شوند. چگونه تهران موفق شد این تحول راهبردی در موازنه‌های قوا در صحنه عملیات در منطقه خلیج ‌فارس، دریای عرب و همه مناطق اطراف ایران ایجاد کند؟

مطمئناً پیام ۴۰۰  ژنرال ذخیره ارتش آمریکا با وجود اهمیت آن دلیل این امر نبوده است و همچنین توصیه‌های ژنرال‌های دولت پنهان در واشنگتن هم نبوده است کسانی که همگی از رئیس‌جمهور آمریکا خواستند به جنگ علیه ایران نرود زیرا پیامدهای ویرانگر در سطوح مختلف نظامی و انسانی، اقتصادی و مالی در کنار پیامدهای ژئوپلیتیکی دارد.

بنابراین سلاح سری ایرانی‌ها چیست که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با آن به مهار هیولای آمریکا و کشیدن دندان‌های آن و بیرون انداختنش از میدان تهدید کرده است، آن هم با وجود پتانسیل نظامی بزرگ آمریکا از جمله ادوات و افراد نیروی هوایی و دریایی خود که در پیرامون ایران مستقر کرده است.

نویسنده در این بخش آنچه یک یادداشت سابق خود به آن پرداخته بود بیان داشت و نوشت: پاسخ  ایرانی‌ها این است که دو نوع سلاح وجود دارد… یک نوع خاص تا زمان وقوع جنگ بزرگ، محرمانه باقی خواهد ماند و نوع دیگر برای قدرت‌های بزرگ شناخته‌شده است. هر دو نوع سلاح را ایران بومی‌سازی کرده و با یک تلاش کاملاً ملی به دست آورده است.

به نوشته البناء اما سلاحی که کشورهای بزرگ آن را می‌شناسند و نمی‌دانند ایران به آن دست یافته است، سلاح الکترونیکی AD و A۲ (ضد دسترسی/انکار ناحیه) است. به عبارت ساده‌تر و آسانتر، این سلاح متکی به مجموعه‌ای از سیستم‌های جنگ الکترونیک است که نه فقط اختلال الکترونیکی، ایجاد می‌کند؛ بلکه قادر است اهداف دشمن را هم به شکل الکترونیکی نابود کند که نام‌های مختلفی در کشورهای صنعتی پیشرفته دارد از جمله در ایران که به ارزیابی آمریکا و نه بر اساس یک تبلیغ سیاسی در زمینه مبارزه با حملات سایبری از پیشرفته‌ترین کشورهای دنیاست.

«این استراتژی دفاعی (A۲/AD Anti Access/Anti Denial) سعی خواهد کرد که با هدف قرار دادن ناوهای هواپیمابر آمریکایی با اژدر، موشک‌های کروز و موشک‌های بالیستیک ضد کشتی جلوی ورود آنها به صحنه نبرد را بگیرد».

البناء نوشت: بنابراین سلاح سری ایرانی‌ها که به گفته کارشناسان نظامی آمریکا مشابه سلاح روسیه است، ترامپ را سر عقل آورده و موجب شد دست از مزخرف گویی برداشته و همه پیشنهادهای «تیم ب» برای تشویق وی به جنگ با ایران را دور بریزد.

این روزنامه افزود: از داخل آمریکا آنهایی که اطلاعات و ارزیابی‌های تقریبا دقیقی درباره ظرفیت‌های رزمی‌ایران دارند  به ترامپ اطلاع دادند هرگونه آزار و اذیت ایران حتی قبل از اینکه حمله‌ای صورت بگیرد موجب می‌شود که این کشور از همه توانمندی خود در زمینه فناوری جنگ الکترونیک برای حمله به ناوگان دریایی و هوایی آمریکا در همه کشورهای عربی حاشیه خلیج ‌فارس و دریای عمان و غرب اقیانوس هند استفاده کند و آنها را کاملاً از کار بیندازد به‌گونه‌ای که همه سامانه‌های مخابراتی، فرماندهی و کنترل را خراب کرده و به آتش می‌کشد… بله همه سیستم‌های رادارهای دریایی و هوایی نصب شده روی همه این ادوات نظامی آمریکا را به آتش می‌کشد و آنها را به آهن پاره‌هایی به درد نخور و غیرقابل تعمیر مبدل می‌کند.
 

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری مشرق، تاریخ انتشار: 11 شهریور 1398، کدخبر: 989091 ، www.mashreghnews.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها