کد خبر: 26202
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹

شعارسال : سعید ملایی در مسابقات جودوی قهرمانی جهان که اخیراً در شهر توکیوی ژاپن برگزار شد به عنوان پنجمی دسته منهای ۸۱ کیلوگرم رسید و نتوانست از عنوان قهرمانی خود دفاع کند. ماریوس ویزر، رئیس فدراسیون جهانی جودو با اشاره به ادعای برخی رسانه‌ها مبنی بر فشار مسئولان ایرانی به سعید ملایی برای باخت

اظهارات رئیس فدراسیون جهانی جودو درباره ملایی

شعارسال : سعید ملایی در مسابقات جودوی قهرمانی جهان که اخیراً در شهر توکیوی ژاپن برگزار شد به عنوان پنجمی دسته منهای ۸۱ کیلوگرم رسید و نتوانست از عنوان قهرمانی خود دفاع کند.

ماریوس ویزر، رئیس فدراسیون جهانی جودو با اشاره به ادعای برخی رسانه‌ها مبنی بر فشار مسئولان ایرانی به سعید ملایی برای باخت عمدی مقابل رقبایش به منظور عدم رویارویی با جودوکا اسرائیلی در فینال به خبرگزاری فرانسه (AFP)  گفت: این وظیفه ماست که از ورزشکاران‌مان محافظت کنیم و این کاملاً واضح و روشن است. تمام تلاش‌مان را خواهیم کرد تا ملایی در المپیک رقابت کند، سپس خواهیم دید که او با چه تیمی در این بازی‌ها حضور پیدا خواهد کرد. گزینه‌های مختلفی وجود دارد، اما یکی از آنها حضور او در تیم المپیک (تیم پناهندگان) خواهد بود.

بر اساس گزارش AFP، روزنامه ژاپنی «آساهی» به نقل از ویزر نوشته که ملایی به او گفته بود فشارهای زیادی در ایران به خانواده‌اش وارد کرده‌اند تا او را مجاب کنند در مرحله نیمه‌نهایی دسته منهای ۸۱ کیلوگرم به ماتیاس کاس بلژیکی ببازد. این جودوکا ۲۷ ساله تهرانی در پایان مسابقات به برلین می‌رود، جایی که در حال حاضر به دنبال پناهندگی است. وزارت کشور آلمان حاضر نشده در این باره پاسخی به خبرگزاری فرانسه بدهد.

ویزر با بیان اینکه فدراسیون جهانی جودو قرار است فردا (دوشنبه) بیانیه‌ای رسمی در این خصوص منتشر کند، گفت: پیش از هر چیزی هر کاری که از دست‌مان برای حمایت از ملایی ساخته باشد را انجام خواهیم داد تا او بتواند به دوران حرفه‌ای خود ادامه دهد و در المپیک ۲۰۲۰ شرکت کند.

رئیس IJF همچنین خبر داد این هفته جلسه اضطراری تشکیل و تصمیم‌گیری خواهد شد که آیا فدراسیون جودو ایران باید مجازات شود یا خیر.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: این بخشی از زندگی و بخشی از سورپرایزهایی است که می‌تواند اتفاق بیفتد، اما ما قوانینی داریم و بر اساس اساسنامه فدراسیون جهانی جودو و منشور المپیک هر اتفاقی ممکن است، رخ دهد.

ویزر تصریح کرد: برخی کشورها قوانین مختلفی دارند و می‌توانند آن قوانین را در کشورهای خودشان اجرا کنند، اما نه در یک رویداد ورزشی بین‌المللی. وضعیت خاصی است. ما باید این وضعیت را به خوبی بررسی و بر اساس آن اقدام کنیم.

در بخش دیگری از گزارش AFP آمده است: در بین برخی از گزارش‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، این ادعا مطرح شده که ویزر در فراری جسورانه برای ملایی خودرو گرفته تا این جودوکا ایرانی را از سالن مسابقات به فرودگاه توکیو (برای رفتن به آلمان) برساند.

ویزر با تأکید بر اینکه حمایتش از سعید ملایی به خاطر ارزش‌های ورزشی است نه قصد سیاسی، اظهار داشت: من طرفدار یا علیه هیچ کشوری نیستم. ما اینجا هستیم تا از منافع، صداقت و عدالت ورزش محافظت کنیم.

شعارسال ، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مشرق ، تاریخ خبر 11 شهریور 98 ، کد خبر : 989083 ، mashreghnews.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها