کد خبر: 25843
تاریخ انتشار: جمعه ۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۷

شعار سال: یکی از مسائلی که طی یکسال و چند ماه اخیر پروژه های مسکن مهر را تحت تاثیر قرار داده، افزایش تقاضا برای این نوع مساکن است که دلیل اصلی آن گرانی بیش از 100 درصدی قیمت ها در سال 97 و چند ماه ابتدایی امسال است. ناتوانی مردم در خرید یا اجاره مسکن

کلاه گشاد بر سر خریداران مسکن مهر

شعار سال: یکی از مسائلی که طی یکسال و چند ماه اخیر پروژه های مسکن مهر را تحت تاثیر قرار داده، افزایش تقاضا برای این نوع مساکن است که دلیل اصلی آن گرانی بیش از 100 درصدی قیمت ها در سال 97 و چند ماه ابتدایی امسال است.

ناتوانی مردم در خرید یا اجاره مسکن در کلانشهرها شرایطی را به وجود آورده تا آنها علاوه بر مناطق جنوبی و حاشیه ای نیم نگاهی هم به شهرهای جدید داشته باشند. این وضعیت برای شهرهای اطراف تهران و البرز بیش از سایر شهرهای جدید کشور پر رنگ تر بوده است.

پردیس، پرند و هشتگرد سه شهر اقماری اطرف کلانشهر تهران و کرج هستند که امسال با سیلی از تقاضا برای خرید و اجاره مواجه شده اند. در این بین واحدهای مسکن مهر با توجه به یارانه های پرداختی از سوی دولت و قیمت نسبتا ارزان در مقایسه با پروژه های شخصی ساز از اقبال بیشتری برخوردار بوده و هستند.اوایل سال گذشته در بهترین حالت ممکن در شهر پردیس یک واحد مسکن مهر آماده تحویل در هر کدام از فازهای آن (فاز 11، فاز 5، فاز 9 قدیم و جدید و فاز 8) کمتر از 150 میلیون تومان معامله می شد.

اما به همان دلیلی که در سطرهای بالا به آن اشاره شده اوایل امسال قیمت واحدهای مسکن این شهر از مرز 400 میلیون تومان عبور کرد و در برخی فازها از جمله 8 به بیش از 600 میلیون تومان هم رسید. با توجه به عدم توانایی اکثر اقشار متوسط به پایین در خرید مسکن در کلانشهر تهران، پردیس در بین سایر شهرهای جدید انتخاب اول برای تامین مسکن محسوب می شود. در بحبوحه افزایش قیمت مسکن در کلانشهرها و تاثیر با فاصله آن بر بازار سایر شهرها و شهرهای جدید، برخی دلالان و سوداگران مسکن که از سال ها پیش با ناامید کردن مردم، واحدهای آنها را با قیمت نازل 30 و 40 میلیون تومانی خریداری کرده بودند دست به کار شده و واحدهای خود را با قیمت های 400 تا 600 میلیون تومانی به فروش رساندند.

در این بین برخی بنگاه های املاک نیز از فرصت استفاده کرده و با یک شگرد واحدهای در دست ساخت مسکن مهر را به نام واحدهای آماده تحویل به مردم را به ا صطلاح غالب کرده اند.

یکی از خریدارن این واحدها به خبرنگار تسنیم می گوید: «بعد از ماه رمضان برای خرید یک واحد مسکن مهر به پردیس مراجعه کردم. یکی از بنگاه های املاک واحد آماده تحویلی را در فاز 5 به بنده نشان داد اما پس از خرید متوجه شدم این واحد سال آینده تحویل می شود

وی افزود: برای این واحد مسکن مهر نیز 400 میلیون تومان پرداخت کردیم در حالیکه با بررسی که انجام دادیم قیمت آن کمتر از 300 میلیون تومان بوده است.

شرکت عمران پردیس بارها نسبت به خرید هر گونه مسکن مهری بدون استعلام از این شرکت به مردم هشدار داده است، اما با این وجود برخی بنگاه های املاک این شهر از ناآگاهی مردم سوء استفاده کرده و به اصطلاح کلاه گشادی را بر سر خریداران مسکن مهر می گذارند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری مشرق ، تاریخ انتشار 8 شهریور 98، کد خبر: 988204، www.mashreghnews.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها