کد خبر: 25792
تاریخ انتشار: جمعه ۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷

شعار سال: دکترمصطفی قانعی افزود: حرکت مربوط به خودکفایی دارو بعد از انقلاب شروع شده و ادامه داشته و این دولت نیز ادامه دهنده همین مسیر بوده است. وی بیان کرد: فقدان فعالیت در حوزه مواد اولیه داروها باعث می‌شد که وابستگی ما به دارو باقی بماند، اقدامی که در معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری

ورود به حوزه مواد اولیه دارو از موفقیت‌های دولت دوازدهم است

شعار سال: دکترمصطفی قانعی افزود: حرکت مربوط به خودکفایی دارو بعد از انقلاب شروع شده و ادامه داشته و این دولت نیز ادامه دهنده همین مسیر بوده است.

وی بیان کرد: فقدان فعالیت در حوزه مواد اولیه داروها باعث می‌شد که وابستگی ما به دارو باقی بماند، اقدامی که در معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری برای تولید مواد اولیه و داروهای بیوتک شده است، تراز جمهوری اسلامی را عوض کرده و از طرفی وابستگی ما به مواد اولیه را به شدت کاهش داده است.

قانعی با بیان اینکه کشور در چند سال اخیر در حوزه واکسن نیز پیشرفت‌های خوبی داشته است، گفت: در حوزه واکسن نیز دستاوردهای خوبی در گذشته بدست آورده‌ایم و از سه سال گذشته بخش خصوصی وارد حوزه واکسن شده است.

وی یادآور شد: در گذشته تولید واکسن فقط در اختیار دولت و ۲ شرکت پاستور و رازی بود اما تا چند سال آینده بخش خصوصی از بخش دولت جلو می‌زند.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: اکنون ۱۰ شرکت در عرصه تولید واکسن ورود کرده‌اند، در حالی که هشت سال قبل یک شرکت خصوصی در حوزه واکسن نداشتیم و می‌توان گفت شتاب ما در حوزه شرکت و محصول قابل قبول است.

وی، نوآوری در حوزه‌های زیست محیطی، انرژی‌های نو، جلبک و استخراج دارو و مواد غذایی را از دیگر فعالیت‌هایی برشمرد که در حال شکل‌گیری است و انتظار می‌رود تا ۱۰ سال آینده ایران به رتبه بسیار خوبی در سطح آسیا دست یابد.

قانعی یادآور شد: ستاد زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری علاوه بر حمایت در این زمینه‌ها، برنامه کاملی در زمینه مواد غذایی و توسعه فعالان این حوزه برای خودکفایی و فقدان وابستگی به خارج تهیه کرده است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایرنا، تاریخ انتشار 8 شهریور 98، کد خبر: 83455692، www.irna.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها