کد خبر: 25828
تاریخ انتشار: جمعه ۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰

شعار سال: حسین اشتری در ارتباط با موضوع حجاب و عفاف با بیان اینکه در این حوزه فقط نیروی انتظامی مسئول نیست اظهار کرد: در موضوع حجاب ۲۶ دستگاه و نهاد مسئولیت دارند و اگر همه نهادها و سازمان‌ها به وظایف خود عمل می‌کردند، وضعیت حجاب بهتر از امروز بود، اما پلیس طبق قانون وظیفه

بیش از ۳۰ هزار مأمور ناجا در ایام اربعین فعال خواهند بود

شعار سال: حسین اشتری در ارتباط با موضوع حجاب و عفاف با بیان اینکه در این حوزه فقط نیروی انتظامی مسئول نیست اظهار کرد: در موضوع حجاب ۲۶ دستگاه و نهاد مسئولیت دارند و اگر همه نهادها و سازمان‌ها به وظایف خود عمل می‌کردند، وضعیت حجاب بهتر از امروز بود، اما پلیس طبق قانون وظیفه دارد تا با هر نوع جرم مشهودی برخورد کند و بدحجابی نیز جزء جرم‌های مشهود محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه اکثر مردم جامعه به ارزش‌های اسلامی احترام قائل هستند و حجاب را رعایت می‌کنند اظهار کرد: ما با معدود افرادی که با پوشش نامناسب خود به ارزش‌های اسلامی احترام قائل نیستند برخورد می‌کنیم و طرح ناظر یک ما نیز در همین راستا اجرا شد و کشف حجاب در اماکن عمومی و داخل خودرو جرم است و ما در این طرح با صاحبان خودروهایی که داخل ماشین آنها کشف حجاب صورت می‌گرفت برخورد کردیم.

فرمانده ناجا گفت: در آستانه ماه محرم هستیم و امیدواریم هموطنان حرمت این ماه را نگه دارند و پلیس نیز طبق قانون با افرادی که پوشش نامناسبی داشته باشند برخورد می‌کند.

اشتری در ادامه در پاسخ به سوالی در ارتباط با مراسم اربعین امسال و تمهیدات پلیس برای ارائه خدمات به زائران اظهار کرد: طبق سنوات گذشته، در سال جاری نیز تمهیدات ویژه‌ای را برای ارائه خدمات به زائرانی که در ایام اربعین به کشور عراق می‌روند ارائه خواهیم کرد و در این راستا حدود ۳۰ هزار مأمور ناجا در آماده‌باش کامل خواهند بود و براساس وظایفی که برای هر یک از آنها تعریف شده، اقدام خواهند کرد.

وی با بیان اینکه زائران در اربعین امسال می‌توانند از ۴ مرز زمینی برای تردد استفاده کنند اظهار کرد: مرز خسروی نیز امسال بازگشایی خواهد شد و به زائران توصیه می‌کنیم که حتماً گذرنامه همراه خود داشته باشند.

فرمانده ناجا گفت: امیدواریم با همکاری همه نهادها، مراسم امسال باشکوه‌تر از سال‌های گذشته برگزار شود.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی آنا، تاریخ انتشار8 شهریور 98، کد خبر: 412972، www.ana.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها