کد خبر: 25589
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱:۴۳

شعار سال: رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه در کشورمان همه از شفافیت فرار می‌کنند، گفت: منشی پزشکان می‌توانند نسبت به نصب و استفاده از کارتخوان اقدام کنند و آموزش آن حداکثر ۱۵ دقیقه زمان می برد. امیدعلی پارسا درباره مقاومت برخی از پزشکان برای استفاده از دستگاه‌های کارتخوان برای عدم پرداخت مالیات اظهار

در کشور ما همه از شفافیت فرار می‌کنند/ تمام دریافتی پزشکان از مهرماه با کارتخوان خواهد بود

شعار سال: رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه در کشورمان همه از شفافیت فرار می‌کنند، گفت: منشی پزشکان می‌توانند نسبت به نصب و استفاده از کارتخوان اقدام کنند و آموزش آن حداکثر ۱۵ دقیقه زمان می برد.

امیدعلی پارسا درباره مقاومت برخی از پزشکان برای استفاده از دستگاه‌های کارتخوان برای عدم پرداخت مالیات اظهار داشت: کلیه معاملات کالا و خدمات در تمام اصناف و حرف باید به سامانه امور مالیاتی متصل شوند و این حکم قانون است که از ابتدای سال مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، دندان پزشکی، دام‌پزشکی و داروسازی باید به این سامانه متصل شوند که البته تا آماده شدن بسترها به طول انجامیده است.

وی با بیان اینکه این اقدام و سیاست تنها شامل حال جامعه پزشکان نمی‌شود و به تدریج تمام معاملات باید متصل به سامانه امور مالیاتی شوند،‌ گفت: این الزام و تکلیف قانون است که تمام معاملات در کشور شفاف و روشن باشند و مالیات بپردازند.

رییس سازمان امور مالیاتی با اشاره به مقاومت پزشکان برای نصب و استفاده از کارتخوان تاکید کرد: در کشورمان همه از شفافیت  فرار می‌کنند اما  برای توسعه کشور هیچ راهی جز شفافیت وجود ندارد.

پارسا ادامه داد: پزشکان تا پانزدهم شهریور ماه باید شناسه دریافت کنند و از مهرماه هم تمام دریافت‌های که دارند باید از طریق کارتخوان باشد.

وی درباره اظهارات برخی از پزشکان مبنی بر بحث آموزش نصب و استفاده از کارتخوان گفت: تمام پزشکان می‌توانند از شرکت‌هایی که دستگاه پز و کارتخوان را خریداری می‌کنند، آموزش‌های لازم برای نصب و استفاده از آن را ببیند. منشی پزشکان می‌توانند نسبت به نصب و استفاده از کارتخوان اقدام کنند و آموزش آن حداکثر ۱۵ دقیقه زمان خواهد برد.

رئیس سازمان امور مالیاتی با اشاره به آخرین رقم فرار مالیاتی در کشور گفت: در حال حاضر رقم فرار مالیاتی در کشور به ۴۰ هزار میلیارد تومان رسیده است. برآوردی از این که چه مشاغل و چه قشری بیشترین فرار مالیاتی را دارند انجام نشده است اما نهادسازی و اقدامات لازم برای اینکه فرار مالیاتی را در همه بخش‌ها به حداقل برسانیم را دنبال می‌کنیم.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، تاریخ انتشار: 6 شهریور 1398، کدخبر: 803300 ، www.ilna.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها