کد خبر: 25604
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۳:۰۷

شعار سال:خبر‌هایی در برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مبنی بر استعفای «علی اصغر پیوندی» رئیس جمعیت هلال احمر منتشر شد که مورد تأیید قرار نگرفت. هرچند گفته می‌شود احتمال دارد تا آخر هفته جاری این اتفاق بیفتد؛ در غیر این صورت نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور در مورد تخلفات هلال احمر نوشته شده که منتشر

استعفای رئیس جمعیت هلال احمر تکذیب شد

شعار سال:خبر‌هایی در برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مبنی بر استعفای «علی اصغر پیوندی» رئیس جمعیت هلال احمر منتشر شد که مورد تأیید قرار نگرفت. هرچند گفته می‌شود احتمال دارد تا آخر هفته جاری این اتفاق بیفتد؛ در غیر این صورت نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور در مورد تخلفات هلال احمر نوشته شده که منتشر خواهد شد…

هفته گذشته «علی فرجی» مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر بازداشت شد. در ادامه برخورد با تخلفات، از افراد پشت پرده تخلفات سازمان تدارکات پزشکی رونمایی و عصر امروز، خبری مبنی بر استعفای «علی اصغر پیوندی» رئیس جمعیت هلال احمر نیز منتشر شد که البته در نهایت تأیید نشد. حالا، «علی نوبخت» در پیامی از دستگاه های نظارتی برای شناسایی سرشاخه های فساد در سازمان هلال احمر تشکر کرده است.

 در پیام نوبخت آمده است: به عنوان نماینده رئیس جمهور در شورای عالی هلال احمر از تلاش های نهادهای نظارتی از جمله بازرسی ویژه رئیس جمهور و حراست هلال احمر و وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه که در شناسایی و دستگیری سرشاخه های فساد و نفوذی در هلال و تحویل آنها به مقامات قضایی مبذول فرموده اند، تشکر می نمایم.

امید است بدنه مطهر هلال احمر به ویژه اعضای عالی رتبه شورای عالی که در این زمینه مصوبات موثری داشته اند، همچون گذشته با راهنمایی نماینده محترم ولی فقیه خدمات شبانه روزی و بشردوستانه خود را ادامه دهند.

اکنون یک هفته از بازداشت «علی فرجی» مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر می گذرد و این سازمان همچنان بدون رئیس اداره می شود. در ادامه برخورد با عوامل متخلف در سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر، نامبرده توسط یکی از نهادهای ضابط قوه قضائیه بازداشت شد. «ح. ا.» که گفته می شود، یکی از سفرای افتخاری است طی سال های اخیر از طریق نفوذ و شبکه سازی توانسته بود اعتماد برخی مدیران هلال احمر را جلب و به عنوان وارد کننده دارو و تجهیزات پزشکی خود را مطرح نماید.

امروز همچنین خبرهایی در برخی رسانه ها و شبکه های اجتماعی مبنی بر استعفای «علی اصغر پیوندی» رئیس جمعیت هلال احمر منتشر شد که مورد تأیید قرار نگرفت. هرچند گفته می شود، احتمال دارد تا آخر هفته جاری این اتفاق بیفتد؛ در غیر این صورت نامه ای خطاب به رئیس جمهور در مورد تخلفات هلال احمر نوشته شده که منتشر خواهد شد.

اواخر سال گذشته، اخباری در خصوص فعالیت‌های غیر شفاف برخی نهادهای وابسته به جمعیت هلال احمر در رسانه ها منتشر شد. در همین راستا، شورای عالی هلال با ورود به این موضوعات محدودیت هایی را برای فعالیت های اقتصادی این سازمان ایجاد کرد.

«غلامحسین اسماعیلی» سخنگوی قوه قضاییه نیز پیش از ظهر سه شنبه، در مورد بازداشت رئیس سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر گفت: «اصل بازداشت درست است و مربوط به نحوه واردات دارو با ارز دولتی و گران‌فروشی در بازار آزاد است. تعدادی از افراد در این رابطه بازداشت شده و پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است.»

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری تحلیلی تابناک ،تاریخ انتشار:6شهریور 1398،کدخبر:۹۲۰۵۶۲،www.tabnak.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها