کد خبر: 25409
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۳:۵۴

شعارسال: اکسیوس نوشت: به گفته ی سه وزیر اسرائیلی و دو مقام ارشد اسرائیل در امور ایران، دولت اسرائیل عمیقا نگران امکان مذاکرات هسته ای جدید بین ایران و آمریکاست که ترامپ همراه با مکرون روز گذشته در مورد آن صحبت کردند. در ادامه این مطلب آمده است: فشارها علیه ایران نقطه ی مرکزی همکاری

تل اویو عمیقا نگران ملاقات ترامپ و روحانی در آینده نزدیک

شعارسال: اکسیوس نوشت: به گفته ی سه وزیر اسرائیلی و دو مقام ارشد اسرائیل در امور ایران، دولت اسرائیل عمیقا نگران امکان مذاکرات هسته ای جدید بین ایران و آمریکاست که ترامپ همراه با مکرون روز گذشته در مورد آن صحبت کردند.

در ادامه این مطلب آمده است: فشارها علیه ایران نقطه ی مرکزی همکاری دولت نتانیاهو و ترامپ بوده و نتانیاهو به مسئله ی خروج امریکا از برجام به عنوان دستاورد سیاست خارجی خود نگاه می کند. کاهش فشارها علیه ایران می تواند باعث ایجاد تنش بین واشنگتن و تل آویو شود.

مقامات اسرائیلی می گویند که احتمال احیا مذاکرات بین ایران و امریکا اخیرا چندین بار توسط تیم امنیتی کابینه دولت اسرائیل بررسی شده است.

دولت اسرائیل نگران است که نشستی بین ترامپ و روحانی بزودی اتفاق بیافتد. آنها نگران اتفاقات متعقاب این دیدار و وقوع چیزی مثل مذاکرات با کره شمالی هستند که در نهایت می تواند فشارها بر ایران را متوقف کند.

یک وزیر دولت نتانیاهو گفت: ما هیچ منفعتی در مذاکرات بین ایران و امریکا نداریم اما توانایی مان برای تاثیرگذاری بر ترامپ یا مقابله با او در این بحث خیلی محدود است.

همچنین یک مقام ارشد اسرائیلی در حوزه سیاستگذاری درباره ایران اظهار داشت: ما خیلی خوش شانس بودیم تا حالا که ایرانی ها تا الان همه ی پیشنهادهای ترامپ برای مذاکره را رد کرده اند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از پایگاه خبری تحلیلی انتخاب ، تاریخ انتشار: 5 شهریور 1398 ، کدخبر: 497779 ، www.entekhab.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها