کد خبر: 25304
تاریخ انتشار: سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

شعار سال:محمد کاظمی در مورد نحوه رسیدگی به پرونده نمایندگانی که متهم به اخلال  در بازار خودرو هستند گفت: هیچ کس در مباحث جرایم عمومی مصونیت ندارد اما ‌معمولا این قبیل پرونده‌ها بایستی بعد از دوره نمایندگی مورد رسیدگی قرار گیرند.چراکه نمایندگان منتخب ملت هستند و مصونیت سیاسی دارند البته این به معنای این نیست

نمایندگان منتخب ملت هستند و مصونیت سیاسی دارند

شعار سال:محمد کاظمی در مورد نحوه رسیدگی به پرونده نمایندگانی که متهم به اخلال  در بازار خودرو هستند گفت: هیچ کس در مباحث جرایم عمومی مصونیت ندارد اما ‌معمولا این قبیل پرونده‌ها بایستی بعد از دوره نمایندگی مورد رسیدگی قرار گیرند.چراکه نمایندگان منتخب ملت هستند و مصونیت سیاسی دارند البته این به معنای این نیست که اگر نماینده‌ای مرتکب جرم عمومی شود به جرمش رسیدگی نشود.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ادامه داد: در گذشته هم همین بوده است که اگر نماینده‌‍ای  پرونده‌ای برایش به هر جهت تشکیل می شد روال دستگاه قضایی این بوده است که به جرایم بعد از دوره رسیدگی می کنند.

نماینده ملایر در مجلس بیان کرد: بنده نمی خواهم نفیا یا اثباتا در مورد پرونده این همکاران صحبت کنم چرا که هنوز اطلاعاتی ندارم،من خودم به عنوان یک قاضی به دستگاه قضا حق می دهم که اگر همکارمان مرتکب بزه عمومی شود دعوت، احضار و تحقیق و بازجویی شود اما این کار نباید مانع وظیفه نمایندگی وی شود .

کاظمی تصریح کرد: اگر قرار این دونماینده تشدید نمی شد بهتر بود چراکه زمانی تشدید قرار صورت می گیرد که بیم فرار و تبانی وجود داشته  باشد وقتی در مورد این دو نماینده رسیدگی ها صورت گرفته است و کیفر خواست صادر شده است و منتظر تشکیل جلسه دادگاه هستند دیگر تشدید قرار وجهی ندارد.

وی گفت: در نهایت باید گفت در این قبیل پرونده ها دستگاه قضا معمولا رسیدگی نهایی را بعد از دوره نمایندگی انجام می دهد.

این نماینده مجلس در ادامه در مورد اینکه آیا مردم از برخورد با مفاسد اقتصادی خوشحال باشند یا در عین حال از این تعداد پرونده فساد اقتصادی ناراحت باشند گفت: مردم هم خوشحال هستند و هم در عین حال ناراحت هستند خوشحال هستند از اینکه پنجه  عدالت گلوی مفسدین را فشار می دهد و ناراحت از این هستند که چرا به امانتی که به دست من و امثال من سپرده اند خیانت شده است،این درد آور است که ما شاهد تشکیل پرونده های متعدد فساد اقتصادی در کشور باشیم .

کاظمی ادامه داد: در هر دولت و نظام و حکومتی ممکن است کم و بیش از اینگونه پرونده‌ها و مسایل باشد اما توقع و انتظار در جامعه ما این نیست که ما شاهد این تعداد پرونده در ارتباط با مفاسد اقتصادی باشیم .

نایب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس تاکید کرد: خوشحالم از این جهت که تشکیل این محاکم علنی آثار پیشگیرانه خوبی داشته است و هم نهادهای نظارتی هوشیار شدند که باید نظارت بیشتری داشته باشند و هم مدیران ما متوجه شدند که غیر از خدا عواملی نیز ناظر عملکردشان است و هم اینکه اینگونه مسائل در صحت جریان امور در آینده تاثیر گذار خواهد بود.

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه تحلیلی خبری عصر ایران،تاریخ انتشار:5شهریور1398،کدخبر:686232،www.asriran.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها