کد خبر: 25251
تاریخ انتشار: سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳

شعار سال: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این که «سرعت رشد تورم در چند ماه اخیر کاهش یافته» ابراز امیدواری کرد که شاهد کاهش تورم در ۶ ماهه دوم سال باشیم. الیاس حضرتی با اشاره به گزارش مرکز آمار که از افزایش تورم در مردادماه تا ۴۲.۲ درصد حکایت دارد، گفت: تورم

سرعت رشد تورم کاهش یافته/امیدواریم در ۶ ماه دوم سال شاهد کاهش تورم باشیم

شعار سال: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این که «سرعت رشد تورم در چند ماه اخیر کاهش یافته» ابراز امیدواری کرد که شاهد کاهش تورم در ۶ ماهه دوم سال باشیم.

الیاس حضرتی با اشاره به گزارش مرکز آمار که از افزایش تورم در مردادماه تا ۴۲.۲ درصد حکایت دارد، گفت: تورم ماه به ماه از ۵/۳ درصد در اول اردیبهشت به ۲/۳ درصد در آخر تیر رسیده و در این چند ماه روند کاهشی داشته است. البته این به معنای کاهش تورم نیست بلکه سرعت تورم کاهش یافته است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: این که در این  اوضاع اقتصادی کشور و با این کاهش درآمد نفتی سرعت رشد تورم نیز کاهش پیدا کرده مایه امیدواری است. زیرا از سوی دیگر هزینه‌ها کاهش پیدا نکرده و درآمدهای مالیاتی نتوانسته به شکلی تنظیم شود که جایگاه اصلی خود را پیدا کند.

حضرتی در پایان خاطرنشان کرد: کاهش سرعت رشد تورم مایه امیدواری است و دولت باید تلاش کند در ۶ ماهه دوم سال این سرعت را باز هم کاهش دهد و حتی المقدور تورم نیز کاهش پیدا کند که من امیدوارم چنین اتفاقی بیفتد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تاریخ انتشار: 5 شهریور 1398، کدخبر: 98060502223 ، www.isna.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها