کد خبر: 25227
تاریخ انتشار: سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۲:۰۰

شعار سال:رئیس کانون صرافان با بیان اینکه تقاضای کاذب در بازار ارز نیست و مصرف‌کننده های غیر ضرور از بازار خارج شده‌اند، گفت: حق ورود ۲۵ میلیون تومانی به بازار متشکل ارزی برای صرافان زیاد است. کامران سلطانی زاده در پاسخ به سوال درباره وضعیت بازار ارز و چرایی کاهش قیمت دلار در روز جاری

حق ورود ۲۵ میلیون تومانی به بازار متشکل ارزی برای صرافان

شعار سال:رئیس کانون صرافان با بیان اینکه تقاضای کاذب در بازار ارز نیست و مصرف‌کننده های غیر ضرور از بازار خارج شده‌اند، گفت: حق ورود ۲۵ میلیون تومانی به بازار متشکل ارزی برای صرافان زیاد است.

کامران سلطانی زاده در پاسخ به سوال درباره وضعیت بازار ارز و چرایی کاهش قیمت دلار در روز جاری اظهار داشت: وضعیت بازار ارز در ماه های اخیر با مدیریت بانک مرکزی و همکاری صرافی‌ها مطلوب بوده و منجر به خروج تقاضای کاذب از این بازار شده است.

وی با بیان اینکه سفته بازی در بازار ارز بعد از سیاست های بانک مرکزی در حوزه جابجایی ریال و محدودیت تراکنش های کارتی، دیگر وجود ندارد، گفت: سیاست های اخیر بانک مرکزی منجر به خروج مصرف کننده های غیر ضرور از بازار ارز شد؛ هم اکنون فقط مصرف کننده واقعی در بازار است.

رئیس کانون صرافان ضمن تأکید براینکه بانک مرکزی هیچ دخالتی در قیمت گذاری ارز ندارد، ادامه داد: قیمت انواع ارز در بازار براساس عرضه و تقاضا تعیین می شود و دیگر مانند سابق نیست که بانک مرکزی برای کنترل بازار، ارز وارد بازار کند.

سلطانی زاده بسته شدن فضای مجازی ناسالم خرید و فروش ارز را از دیگر ابزارهای مهم مدیریت قیمت ارز دانست و افزود: مشکل اصلی بازار ارز الان برای مردم این است که اگر فردی قصد سفر داشته باشد و در سامانه سنا بخشی از سهمیه 2 هزار یورویی (مسافری) خود را دریافت کند دیگر قادر نیست در سفرهای بعدی مابه التفاوت را دریافت کند؛ روال فعلی به گونه ایست که فقط یک بار امکان دریافت سهمیه ارز مسافری است و افراد اگر تمام 2 هزار یورو را در یک مرحله از سنا دریافت نکنند دیگر قادر به دریافت مابقی نیستند.

وی از ارسال درخواست کانون صرافان به بانک مرکزی برای تصمیم گیری در خصوص مشکل ارز مسافری خبر داد و در پاسخ به پرسش دیگر درباره استقبال صرافان از بازار متشکل ارزی تصریح کرد: حق ورود صرافان به بازار متشکل ارزی باوجود اینکه به 25 میلیون تومان کاهش یافته ولی بازهم جذاب نیست درحالی که این بازارها باید مشوقی برای ورود داشته باشند و حق ورود 25 میلیون تومانی مشوق نیست. صرافها نمی دانند در زمان ورود به این بازار سود و زیانشان به چه نحو خواهد بود برهمین اساس رقم 25 میلیون تومان خیلی برای انها جذابیت ندارد.

 احمد نوائی لواسانی نیز در جمع خبرنگاران گفت: پیشنهاد صرافان به بانک مرکزی این است که اجازه دهد صرافان ارز را از صادرکنندگان خریداری کرده و در اولویت‌های 24 به بعد در مصارف ارزی تعیین شده از سوی بانک مرکزی، هزینه نمایند.

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم،تاریخ انتشار:4شهریور1398،کدخبر:2083526،www.tasnimnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها