کد خبر: 25039
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۰

شعار سال: در دوره جدید لیگ برتر باید صلاحیت و پیشینه لیدرها بررسی شود و در این بین مسئولیت هرگونه تخلفی از سوی این افراد بر عهده مدیران باشگاه‌هاست. ششمین جلسه امنیت رویدادهای ورزشی در آستانه آغاز لیگ برتر در حالی با حضور وزیر ورزش و جوانان، فرمانده پلیس تهران بزرگ، رییس فدراسیون فوتبال و

خط و نشان پلیس برای لیدرها/ تخلف روی سکوها یقه مدیران را می‌گیرد

شعار سال: در دوره جدید لیگ برتر باید صلاحیت و پیشینه لیدرها بررسی شود و در این بین مسئولیت هرگونه تخلفی از سوی این افراد بر عهده مدیران باشگاه‌هاست.

ششمین جلسه امنیت رویدادهای ورزشی در آستانه آغاز لیگ برتر در حالی با حضور وزیر ورزش و جوانان، فرمانده پلیس تهران بزرگ، رییس فدراسیون فوتبال و سایر نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط برگزار شد که محور آن تاکید بر برگزاری هر چه بهتر و منظم‌تر این رقابت‌ها بود. در این بین نکته قابل اشاره اظهارات سردار رحیمی – فرمانده پلیس تهران بزرگ – خطاب به لیدرها و مدیران باشگاه‌ها بود.

وی با تاکید بر اینکه در دور جدید لیگ برتر موضوع لیدرها جمع شده و کسانی که به عنوان مشوق در کنار باشگاه و تیم هستند حتما باید صلاحیت و پیشینه آنها بررسی شود، تاکید کرد که مسئولیت قانونی تخلفات احتمالی این افراد بر عهده مدیران باشگاه‌هاست و باید در این رابطه پاسخگو باشند.

پیشینه و صلاحیت لیدرها بررسی می‌شود؟

نکته بسیار مهم اما اجرای صحبت‌های فرمانده پلیس تهران بزرگ از سوی مدیران باشگاه‌ها است، اینکه در ابتدای امر با بررسی پیشینه و صلاحیت افرادی که قرار است به عنوان مشوق در کنار باشگاه و تیم حضور داشته باشند، اینکه تا چه حد مدیران باشگاه‌ها در این خصوص جدیت به خرج خواهند داد و الزام آن‌ها برای اجرای صحبت‌های مطرح شده از سوی سردار رحیمی چیست؟ مورد بعدی اما جدیت در برخورد با مدیرانی است که از اجرا و توجه به این مساله مغفول بمانند. آیا ساز و کار اجرایی این تصمیم اتخاذ شده و اگر لیدر یا همان فردی که به عنوان مشوق در کنار باشگاه یا تیم قرار دارد مرتکب تخلف شد با مدیر مربوطه برخورد می‌شود؟ مساله بعدی اما نحوه ارتکاب تخلف از سوی لیدرهاست؛ اینکه چگونه تخطی یک لیدر بررسی می‌شود و نهاد ناظر بر فعالیت این افراد کیست؟

فرمانده فرمانده پلیس تهران بزرگ اعلام کرد که پلیس در تمام رویدادهای ورزشی فرمانده میدان است و امنیت داخل و خارج استادیوم‌ها بر عهده یگان ویژه و پلیس پیگیری و یگان امداد خواهد بود و مقتدرانه در صحنه حضور دارد و فضای برگزاری رویداد را کنترل می‌کند. وی همچنین تاکید کرد که امنیت و آسایش خاطر هواداران، زمان حضور در استادیوم هدف اصلی نیروی پلیس است و توقع داریم که فدراسیون فوتبال و مجموعه انضباطی آن‌جا با مربیان و بازیکنانی که با مصاحبه‌های تنش‌زا این آرامش و نشاط را بر هم می‌زنند برخورد قانونی کند.

مهدی تاج – رییس فدراسیون فوتبال – نیز درباره کنترل و برخوردهای قانونی با متخلفان بیان کرد که ستاد انضباطی با هر کسی و در هر جایگاهی که باشد و قواعد و قوانین را رعایت نکند برخورد خواهد کرد و تاکید داریم که صدور آرای انضباطی به سرعت و حتی تا قبل از پایان روز مسابقه باشد و در این مورد با کسی تعارف نداریم.

همچنین مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه لیگ برتر فوتبال در سال جاری باید منظم‌تر و در امنیت و آسایش کامل هواداران برگزار شود عنوان کرد که فدراسیون فوتبال وظیفه اصلی را در کنترل وضعیت انضباطی باشگاه‌ها و تیم‌ها دارد و نباید در برخورد با خاطرات اغماض کند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تاریخ انتشار: 3 شهریور 1398، کدخبر: 98060200668 ، www.isna.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها