کد خبر: 24780
تاریخ انتشار: جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۸

شعار سال: «سید سلمان سامانی» با اشاره به اقدامات وزارت کشور با هماهنگی سایر دستگاه‌ها در زمینه توانمندسازی شهرداری‌های کم‌درآمد و دهیاری‌های کشور گفت: در طول دو سال گذشته اقدامات بسیار خوبی برای کمک به توانمندسازی شهرداری‌های کم‌درآمد و دهیاری‌های کشور با پیگیری وزارت کشور به عمل آمده است. وی ادامه داد: طبق آخرین گزارش دریافتی

راه‌اندازی سامانه پایش عملکرد شهرداری‌ها در اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری

شعار سال«سید سلمان سامانی» با اشاره به اقدامات وزارت کشور با هماهنگی سایر دستگاه‌ها در زمینه توانمندسازی شهرداری‌های کم‌درآمد و دهیاری‌های کشور گفت: در طول دو سال گذشته اقدامات بسیار خوبی برای کمک به توانمندسازی شهرداری‌های کم‌درآمد و دهیاری‌های کشور با پیگیری وزارت کشور به عمل آمده است.

وی ادامه داد: طبق آخرین گزارش دریافتی تعداد ۱۲۶۲ دستگاه انواع ماشین‌آلات عمرانی و خدماتی خریداری و بین شهرداری‌های کم‌درآمد و دهیاری‌های کشور توزیع شده است.

سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه شهرداری‌های زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت برای تامین و خرید قیر با توجه به محدودیت‌های منابع مالی با مشکلاتی مواجه هستند، اظهار داشت: دولت برای حل این مشکل و در جهت کمک به این نهاد خدماتی، اقدام به تامین ۱۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال قیر رایگان جهت کمک به آسفالت معابر شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت کرده است.

سامانی با بیان اینکه دولت یازدهم ۷۹ هزار میلیارد ریال اعتبارات استانی و ملی به دهیاری‌های کشور تخصیص داده و این روند با قوت بیشتری در دولت دوازدهم ادامه دارد، تصریح کرد: در دولت دوازدهم نیز برای سه هزار و ۳۲۲ روستای واجد شرایط مجوز تاسیس دهیاری صادر شده است که این اقدام موجب تقویت رکن شورایی و تصمیم‌گیری واحد و جذب اعتبارات و رشد و تقویت خدمات در روستاها می‌شود.

وی از اصلاح نظام اداری صدور پروانه ساختمانی و رسیدگی به تخلفات ساختمانی در روستاها خبر داد و خاطرنشان کرد: حدود ۵۸۵ طرح و ۱۹۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت برای اجرای طرح‌های درآمدزای دهیاری‌های کشور به تصویب رسیده است که اجرای این طرح‌های کوچک در اقصی نقاط کشور می‌تواند زمینه اشتغال حدود ۱۵۶۰ نفر را فراهم کند.

سخنگوی وزارت کشور از راه‌اندازی سامانه پایش عملکرد شهرداری‌ها در اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری خبر داد و ابراز داشت: در راستای نظارت بر فعالیت‌های مالی شهرداری‌ها ضمن ایجاد سامانه حسابرسی شهرداری‌ها، تشکیل کارگروه‌های استانی حسابرسی شهرداری ابلاغ شده است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری جمهوری اسلامی ، تاریخ انتشار 1 شهریور 98، کد خبر: 83447317، www.irna.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها