کد خبر: 24417
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸

شعار سال: فرمانده ناجا گفت: معتقدیم درحال حاضر فضای مجازی آن‌طور که شایسته است کنترل و مدیریت نمی‌شود. به همین دلیل با رشد وقوع جرم در این فضا مواجه هستیم. حسین اشتری درباره اقدامات پلیس برای جلوگیری از بروز جرم در فضای مجازی اظهار کرد: اگر از فضای مجازی درست استفاده نشود می‌تواند به‌عنوان تهدیدی

فضای مجازی آن‌طور که شایسته است کنترل و مدیریت نمی‌شود

شعار سال: فرمانده ناجا گفت: معتقدیم درحال حاضر فضای مجازی آن‌طور که شایسته است کنترل و مدیریت نمی‌شود. به همین دلیل با رشد وقوع جرم در این فضا مواجه هستیم.

حسین اشتری درباره اقدامات پلیس برای جلوگیری از بروز جرم در فضای مجازی اظهار کرد: اگر از فضای مجازی درست استفاده نشود می‌تواند به‌عنوان تهدیدی جدی برای جامعه محسوب شود و ما معتقدیم درحال حاضر فضای مجازی آن‌طور که شایسته است کنترل و مدیریت نمی‌شود. به همین دلیل با رشد وقوع جرم در این فضا مواجه هستیم.

وی با تاکید بر آموزش استفاده صحیح از فضای مجازی به نوجوانان تصریح کرد: منشأ بسیاری از جرم‌هایی که در جامعه رخ می‌دهد ریشه در  فضای مجازی دارد که آموزش به نوجوانان مانع بروز مشکلات فرهنگی برای آنها خواهد شد.

فرمانده ناجا با بیان اینکه اقدامات پیشگیرانه در این حوزه از اقدامات مقابله‌ای تأثیرگذارتر است اظهار کرد: اقدامات فرهنگی و پیشگیرانه نه تنها در بحث فضای مجازی، بلکه در همه موضوعات می‌تواند نتایج مثبتی داشته باشد.

اشتری تصریح کرد: البته پلیس فتای با اقدامات پلیسی و فنی خود در راستای پاکسازی این فضا قدم‌های مثبتی برداشته است و مأموران ما به‌طور مداوم فضای مجازی را رصد می‌کنند و با هر نوع تخلف برخورد می‌کنند.

وی در پایان گفت: برای پلیس تفاوتی ندارد که جرم و تخلف از سوی چه فردی صورت گرفته باشد و ما با جرم رخ داده طبق قانون برخورد می‌کنیم.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی (آنا)، تاریخ انتشار: 30 مردد 1398، کدخبر: 411465 ، www.ana.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها