کد خبر: 24408
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳

شعار سال: نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد در سخنانی بر ضرورت پایان اشغالگری آمریکا و ترکیه در خاک سوریه و توقف اقدامات تجاوزکارانه آنها در حمایت از تروریست‌ها و جنایاتشان علیه سوری‌ها و زیرساخت‌های کشورشان تأکید کرد. بشار الجعفری در سخنانی در نشست شورای امنیت با عنوان «حفظ صلح و  امنیت بین‌المللی، چالشهای

اشغالگری و اقدامات تجاوزکارانه آمریکا و ترکیه در خاک سوریه باید پایان یابد

شعار سال: نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد در سخنانی بر ضرورت پایان اشغالگری آمریکا و ترکیه در خاک سوریه و توقف اقدامات تجاوزکارانه آنها در حمایت از تروریست‌ها و جنایاتشان علیه سوری‌ها و زیرساخت‌های کشورشان تأکید کرد.

بشار الجعفری در سخنانی در نشست شورای امنیت با عنوان «حفظ صلح و  امنیت بین‌المللی، چالشهای صلح و امنیت در خاورمیانه» خاطرنشان کرد احترام به اصول برابری در حاکمیت میان کشورهایی که سازمان ملل بر اساس آن شکل گرفت و عدم دخالت در امور داخلی و نیز عدم استفاده از نیروی زور یا تهدید به استفاده از آن، مستلزم اموری از جمله ملزم کردن ایالات متحده و همپیمانانش از جمله نظامیان اشغالگر ترکیه برای پایان دادن به حضور نظامی غیرقانونی خود در خاک سوریه و توقف اقدامات تجاوزکارانه‌شان در حمایت از تروریسم و جنایات آن علیه سوری‌ها و تأسیسات شهری و زیرساخت‌های سوریه است.

وی افزود نظام اردوغان طی دو روز گذشته،‌ مزدوران و تروریست‌های ازبک،‌ تاجیک، قفقازی، ایغور، ترکیه‌ای و تروریست‌های اروپایی و عرب را از طریق مرزهای ترکیه با سوریه وارد  ادلب کرده است که این اقدامات در راستای حمایت از جبهه تروریستی النصره صورت گرفته است،‌ گروهی که در فهرست بین‌المللی تروریسم قرار دارد.

الجعفری با اشاره به حمایت تسلیحاتی گسترده از گروه‌های تروریستی اظهار داشت کار به جایی رسیده است که برخی این تروریست‌های بیگانه را معارضان مسلح میانه‌روی سوری قلمداد می‌کنند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار: 30 مرداد 1398، کدخبر: 2079752 ، www.tasnimnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها