کد خبر: 24016
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸

شعارسال: خبرگزاری کره شمالی روز یکشنبه در مطلبی بشدت از برگزاری رزمایش آمریکا و کره جنوبی که در حال پایان است، انتقاد و خاطر نشان کرد نیت این دو کشور این است که با چنین رزمایش هایی بتوانند به کره شمالی حمله کنند. گزارش می افزاید این دو کشور در حالا ارتقا توان بسیج نیروها

پیونگ یانگ، آمریکا و کره جنوبی را به برنامه ریزی برای حمله متهم کرد

شعارسال: خبرگزاری کره شمالی روز یکشنبه در مطلبی بشدت از برگزاری رزمایش آمریکا و کره جنوبی که در حال پایان است، انتقاد و خاطر نشان کرد نیت این دو کشور این است که با چنین رزمایش هایی بتوانند به کره شمالی حمله کنند.

گزارش می افزاید این دو کشور در حالا ارتقا توان بسیج نیروها و افزودن بر آمادگی آنها برای انجام عملیات پیشدستانه علیه کره شمالی هستند و سال ها است چنین کاری را انجام می دهند.

کره شمالی که همواره چنین رزمایش هایی را محکوم کرده است، افزود: آمریکا و کره جنوبی هدف خود را برای جنگ با کره شمالی تغییر نداده اند آنها باید منتظر «پیامدهای فاجعه بار» اقدامات خود باشند.

کره شمالی روز جمعه نیز اعلام کرد به دلیل برگزاری این رزمایش دیگر علاقه ای به نشست و برخاست با کره جنوبی و گفت و گو با این کشور بر سر یک میز ندارد.

خبرگزاری کره شمالی از آمریکا هم انتقاد کرده است که به تعهداتش پشت می کند و با برگزاری این رزمایش نه تنها صلح و امنیت در شبه جزیره کره، بلکه دیدارهای رهبران دو کشور آمریکا و کره شمالی را هم به چالش کشیده است.

آرایش تانک های آمریکا و کره جنوبی در رزمایش مشترک

کره شمالی تاکید کرده است وقتی یکی از طرفین تعهداتش را نادیده می گیرد برای این کشور هم راهی بجز تکمیل این فرایند نمی ماند و این یک تهدید توخالی نیست و آمریکا آن را متوجه خواهد شد.

همزمان با این هشدار، خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی گزارش کرد که «استفان بیگن» فرستاده آمریکا در امور کره شمالی روز دوشنبه آینده به ژاپن سفر می کند و پس از آن روزهای سه شنبه تا پنجشنبه سفری به کره خواهد داشت.

این در حالی است که رزمایش بزرگ آمریکا و کره شمالی که از دو هفته پیش شروع شده بود روز سه شنبه همزمان با ورود این مقام آمریکایی به کره جنوبی پایان می یابد.

این گزارش می افزاید که بیگن احتمالا سفیر آینده آمریکا در روسیه خواهد بود و درخصوص این موضوع نیز با مقام های ژاپن و کره رایزنی خواهد کرد.

آمریکا بیش از 28 هزار نیروی نظامی در کره جنوبی دارد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری ایرنا ، تاریخ انتشار: 27 مرداد 1398 ، کدخبر: 83440515 ، www.irna.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها