کد خبر: 23899
تاریخ انتشار: شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۲

شعار سال: استقلال حتی اگر از خوان استعفای احتمالی آندره آ استراماچونی هم به سلامت عبور کند با پاشنه آشیل های جدی روبروست که باید با وجود همان‌ها به دل لیگ برتر برود! درست مانند روزهای پیش از عقد قرارداد استراماچونی با استقلال که از اروپا و کشور ایتالیا خبر می رسید کار امضای اینترنتی

پاشنه آشیل های استقلال در لیگ نوزدهم!

شعار سال: استقلال حتی اگر از خوان استعفای احتمالی آندره آ استراماچونی هم به سلامت عبور کند با پاشنه آشیل های جدی روبروست که باید با وجود همان‌ها به دل لیگ برتر برود!

درست مانند روزهای پیش از عقد قرارداد استراماچونی با استقلال که از اروپا و کشور ایتالیا خبر می رسید کار امضای اینترنتی و توافقات تلفنی، بیانگر سرمربیگری این مرد ۴۳ ساله در استقلال است، این روزها برعکس همان اخبار، هر ساعت از رسانه های اروپایی به ویژه ایتالیایی به تهران مخابره می شود.

اگر این اتفاقات را به حساب تحت فشار قراردادن استقلال برای جذب “هروویه میلیچ” کروات بگذاریم که استراماچونی کمی پیش از آن “سریل تررو” را هم می خواست و نتوانست این مهاجم ۳۶ ساله را به تهران بیاورد، استقلال همچنان در برخی پستها با کمبود بازیکن مواجه است!

تا پیش از بازگشت علی کریمی و فرشید باقری به تمرینات این تیم، مشخص بود کمربند میانی استقلال نسبت به فصل قبل شُل شده و وضعیت خوبی را نمی شد برای خط هافبک در نظر گرفت ولی با حضور این دو تاحدودی این نقیصه برطرف شد.

در خط حمله هم با اضافه شدن شیخ دیاباته در نبود ایسما و جدایی منشا، تاحدودی خیال کادر فنی بابت گلزنی راحت شد. در این پست مرتضی تبریزی و مهدی قائدی هم با قدرت در حال تمرین و بازی هستند.

در خط دفاع نیز میلاد باقری و سیاوش یزدانی ذخیره های خوبی برای دفاع میانی استقلال به شمار رفتند ولی در جناح چپ هنوز استقلال بازیکنی برای بازی در پست میلاد زکی پور را در اختیار ندارد. کسی که با محرومیت یا مصدومیت احتمالی این بازیکن بتواند جای او را پر کند.

عارف غلامی مدافع جوان تازه استقلالی شده در یکی دو بازی دوستانه در این پست به بازی گرفته شد تا شاید این نقیصه را برطرف کند ولی نزدیکان به تیم با اشاره به ایستا بازی کردن غلامی او را در حرکت رو به جلو و یا بازگشت سریع به عقب، کُند دانسته و استراماچونی نیز به همین خاطر سراغ گزینه ای به نام میلیچ رفت!

میلیچ مدافع چپ کرواتی است که یک سال گذشته هیچ کجا بازی نکرده و پیش از آن هم در طول یک فصل تنها ۹ بار در دیدارهای رسمی به میدان رفته است! قطعا چنین بازیکنی برای بازگشت به وضعیت مطلوب حالا حالاها کار دارد!

از همه مهمتر و شاید پاشنه آشیل اصلی استقلال نداشتن ذخیره مناسب برای سید حسین حسینی است. تیمی که در همه ادوار همواره دو دروازه بان تقریبا همسطح، نامی و طراز اول را روی نیمکت ذخیره هایش می دید، امسال همین سیّد حسین حسینی را هم به سختی راضی به ادامه همکاری کرد! حالا هم با کنار رفتن محمد ناصری، گزینه قبلی دروازه بان دومی در استقلال به دلایل پزشکی فعلا هیچ نفر دومی برای ایستادن جای حسینی وجود ندارد.

مهدی نوراللهی ذخیره ۱۹ ساله حسینی در دیدار دوستانه با پیکان ۹۰ دقیقه بازی و دو گل دریافت کرد تا مدیران استقلال سراغ حسین پورحمیدی بروند. دروازه بان استقلال خوزستان که فصل قبل در ۱۶ بازی از مجموع ۳۰ هفته به زمین رفته و ۲۶ گل دریافت کرده بود! یعنی میانگین تقریبی ۱.۶۲ گل در هر بازی!

دروازه بانی یکی از پست هایی پر حادثه است که احتمال دارد حتی در همان دیدار نخست نفر اصلی را با دشواری هایی روبرو کند. هنوز از یاد نبرده ایم جام جهانی ۱۹۹۰ ایتالیا را که “نرو پومپیدو” دروازه بان نامدار و اصلی آرژانتین در همان مسابقه نخست و در اواسط بازی آسیب دید و جای خود را به “سرخیو گوئیگوچه آ” داد. دروازه بان دومی که تیمش را با درخشش فوق العاده اش تا فینال رقابت ها پیش برد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری مشرق، تاریخ انتشار: 26 مرداد 1398، کدخبر: 983992 ، www.mashreghnews.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها