کد خبر: 23607
تاریخ انتشار: جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۴:۳۳

شعار سال: شون رابرتسون، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) به خبرگزاری فرانسه گفت، در حال حاضر راهکارها درباره مرکز هماهنگی مشترک را با همتایان نظامی ترکیه‌ای خود بررسی می‌کنیم. وی افزود، سازوکار امنیتی طی مراحلی اجرا خواهد شد. رابرتسون ادامه داد: آمریکا آماده شروع اجرای سریع برخی فعالیت‌هاست، در حالی که به مذاکرات با ترکیه‌ای‌ها هم

پنتاگون: توافق ما با ترکیه درباره منطقه امن به تدریج اجرا می‌شود

شعار سال: شون رابرتسون، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) به خبرگزاری فرانسه گفت، در حال حاضر راهکارها درباره مرکز هماهنگی مشترک را با همتایان نظامی ترکیه‌ای خود بررسی می‌کنیم.

وی افزود، سازوکار امنیتی طی مراحلی اجرا خواهد شد.

رابرتسون ادامه داد: آمریکا آماده شروع اجرای سریع برخی فعالیت‌هاست، در حالی که به مذاکرات با ترکیه‌ای‌ها هم ادامه می‌دهیم.

طبق شروط توافق مذکور که اخیرا بین آنکارا و واشنگتن حاصل شد مقامات از مرکز هماهنگی که دفتر آن در ترکیه است به منظور آماده‌سازی منطقه امن در شمال سوریه استفاده خواهند کرد.

هدف از ایجاد این منطقه همان ایجاد منطقه حائل بین مرزهای ترکیه و مناطق تحت کنترل یگان‌های مدافع خلق کرد مورد حمایت واشنگتن است که آنکارا آنها را گروهی تروریستی می‌داند.

ژنرال جوزف فوتل، رئیس سابق فرماندهی مرکزی آمریکا صراحتا با کنترل ترکیه بر این منطقه مخالفت کرده است.

وی در مقاله‌ای در “نشنال اینترست” هشدار داد، منطقه امن سوریه که تحت کنترل ترکیه باشد مشکلات بیشتری را بین تمام طرف‌ها در آنجا ایجاد خواهد کرد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجویان ایران ، تاریخ انتشار 24مرداد 98، کد خبر: 98052411677، www.isna.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها