کد خبر: 23616
تاریخ انتشار: جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۶:۳۹

شعار سال: عیسی امینی روز پنجشنبه افزود: اکنون حتی شکایت و پرونده هایی از اعضای هیات مدیره ادوار پیشین کانون در مراجع انتظامی کانون وکلا مطرح است. وی ادامه داد: در دادسرای انتظامی وکلا بیش از ۵۰ دادیار به پرونده های شکایت از وکلا رسیدگی می کنند همچنین ۹ شعبه انتظامی در دادسرا و دادگاه فعال

قاطعانه با وکلای متخلف برخورد می‌کنیم

شعار سال: عیسی امینی روز پنجشنبه افزود: اکنون حتی شکایت و پرونده هایی از اعضای هیات مدیره ادوار پیشین کانون در مراجع انتظامی کانون وکلا مطرح است.

وی ادامه داد: در دادسرای انتظامی وکلا بیش از ۵۰ دادیار به پرونده های شکایت از وکلا رسیدگی می کنند همچنین ۹ شعبه انتظامی در دادسرا و دادگاه فعال است که در آن‌ها وکلای مجرب حضور دارند.

امینی اضافه کرد: اکنون ۹۰ درصد شکایات در مورد وکلا، شکایت موکل از وکیل نیست بلکه اغلب شکایت ها از ناحیه وکیل طرف مقابل یا طرف دعوا مطرح می شود.

وی با اشاره به تخلفات موسسات حقوقی افزود: مشکل این است که مردم آگاه نیستند و تخلفات موسسات حقوقی فاقد صلاحیت حقوقی را به وکلا نسبت می دهند در حالی که این موسسات مشکلات بسیاری برای مردم ایجاد کرده اند.

رئیس کانون وکلای مرکز اضافه کرد: روزانه شکایت ها طبق قانون، موشکافانه و دقیق رسیدگی و وکلای متخلف بسیاری تعلیق می شوند زیرا به خودنظارتی در صنف وکالت اعتقاد داریم.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری جمهوری اسلامی ، تاریخ انتشار24مرداد 98، کد خبر: 83433641، www.irna.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها