کد خبر: 23682
تاریخ انتشار: جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰

شعار سال: بیژن ذوالفقارنسب با بیان اینکه درخشش بازیکنان ایرانی در عرصه های بین المللی منجر به حضورشان در لیگ های اروپایی می شود اظهار داشت: هر زمان فوتبال ملی ایران در عرصه های بین المللی به موفقیت رسیده است یا اینکه باشگاه ها در بازی های آسیایی موفق شده اند ایجنت ها سراغ بهترین بازیکنان

ذوالفقارنسب: برخی فوتبالیست‌ها ثبات شخصیتی ندارند

شعار سال: بیژن ذوالفقارنسب با بیان اینکه درخشش بازیکنان ایرانی در عرصه های بین المللی منجر به حضورشان در لیگ های اروپایی می شود اظهار داشت: هر زمان فوتبال ملی ایران در عرصه های بین المللی به موفقیت رسیده است یا اینکه باشگاه ها در بازی های آسیایی موفق شده اند ایجنت ها سراغ بهترین بازیکنان ایرانی آمده اند. دلیلش هم مشخص است چون فوتبالیست های ایرانی ارزان قیمت هستند و با کمترین هزینه می توانند در فوتبال اروپا برای باشگاه هایشان درآمدزایی داشته باشند.

کارشناس فوتبال ایران عدم توانایی های شخصیتی یک بازیکن برای رشد در محیط های حرفه ای و همچنین نبود شرایط لازم برای پرورش بازیکن در آکادمی های ایران را علت اصلی ناتوانی آنها در فوتبال حرفه ای دنیا دانست و تاکید کرد: به جرات می توانم بگویم هیچ آکادمی حرفه ای و استانداری برای رشد بازیکن از سنین کودکی نیست. یک فوتبالیست باید از هر لحاظ به طور حرفه ای رشد کند. فوتبالیست نیاز به پزشک تغذیه، مشاور اجتماعی، روانشناس و مربیان بدنسازی دارد تا هم از لحاظ فیزیکی رشد قابل قبولی داشته باشد و هم از لحاظ روحی و اجتماعی بتواند به بلوغ لازم برسد. دلیل این موضوع دانست.

وی ادامه داد: دیده شدن بازیکن در فوتبال ایران کاملا اتفاقی است. رشد و پیشرفت در فوتبال ایران کاملا شانسی است. فوتبالیست هایی که قابلیت های بالایی دارند در ایران شناخته نمی شوند. دلیلش هم به عوامل تربیتی و پرورش یک بازیکن بستگی دارد.

ذوالفقارنسب تصریح کرد: این مشکل در فوتبال ایران دیرینه است. تنها چند بازیکن مثل مهدی مهدوی کیا، علی دایی و کریم باقری توانستند در سطح عالی بمانند و برای فردای بهتر تلاش کنند.

کارشناس فوتبال ایران درباره ضعف شخصیتی در بازیکن ایرانی تاکید کرد: برخی لژیونرهای ایران ثبات شخصیتی و رفتارهای اجتماعی مناسبی ندارند. یک فوتبالیست باید از هر لحاظ حرفه ای باشد. او باید در زندگی شخصی اش نیز مانند فوتبال خود حرفه ای عمل کند. من اعتقاد دارم فوتبالیست های ایرانی آموزش صحیح نمی بینند.

مربی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه از یکسری اتفاقات پرده برداشت و با ذکر مثال درباره بازیکنان همان دوره درباره ضعف شحصیتی بازیکن ایرانی تاکید کرد: من نمی توانم اسم ببرم که چند بازیکن ایرانی وقتی ترانسفر شدند بدترین رسوایی های اخلاقی را رقم زدند. چون از لحاظ تربیتی مشکل داشتند. آنها نتوانستند درک کنند که به چه جایگاهی رسیدند و آبرو بردند.

وی با اشاره به خاطره از یک شب قبل از بازی برگشت تیم ملی فوتبال ایران و استرالیا در دیدار حذفی صعود به جام جهانی گفت: یک روز قبل از بازی ایران و استرالیا یک میهمانی مجلل برای ما توسط سفارت گرفته شد تا روحیه تیمی به بالاترین حد برسد. یکی از ملی پوشان که برای خودش اسمی دست و پا کرده بود کت و شلوار را با دمپایی پوشید. فوتبالیست معروف قاشق داخل خورش را به عنوان تست غذا استفاده می کرد. این شخص در همان بازی، مدیر برنامه هایش را با خودش آورده بود. وقتی به او گفتم چرا به او آموزش لازم را نمی دهید از شدت ناراحتی گریه کرد و گفت آبروی من را در خیلی از جلسات مهم برده است. همین آقا به هر تیمی رفت فقط یک فصل حضور داشت و بیشتر از آن نتوانست دوام بیاورد. چنین افرادی آبروی فوتبال ایران و ایرانی را هم بردند.

ذوالفقارنسب در ادامه تاکید کرد: در همان بازی، کریم باقری بدون کوچکترین ایراد با همسرش در استرالیا حاضر شد و یکی از مودب ترین رفتارها را داشت. به قدری این بازیکن با شخصیت بود که هیچ ایرادی به رفتارش نمی توان گرفت. بازیکن سالمی که هنوز هم با دیدنش می توان به شرایط یک بازیکن حرفه ای پی برد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار 25 مرداد 98، کد خبر: 4691563، www.mehrnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها