کد خبر: 22838
تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۷

شعار سال:احجام شهرها را شکل می‌دهند. ساختمان‌ها، خیابان‌ها، میادین، برج‌ها، تونل‌ها، پل‌ها و حتی فضاهای خالی، احجامی هستند که در کنار هم فضای زنده ای به نام شهر را می‌سازند. وجود یا عدم وجود هر یک از این بناها، کالبد و ماهیت شهری را دستخوش تغییر می‌کنند. فضای خالی ‌ای که به یک باره تبدیل

چهره جدید از تهران بدون…

شعار سال:احجام شهرها را شکل می‌دهند. ساختمان‌ها، خیابان‌ها، میادین، برج‌ها، تونل‌ها، پل‌ها و حتی فضاهای خالی، احجامی هستند که در کنار هم فضای زنده ای به نام شهر را می‌سازند. وجود یا عدم وجود هر یک از این بناها، کالبد و ماهیت شهری را دستخوش تغییر می‌کنند. فضای خالی ‌ای که به یک باره تبدیل به برج می‌شود، خیابانی که ناگهان تونل می‌شود و پلی که ناگهان ناپدید می‌شود، نه تنها باعث تغییر در چهره شهر می شوند، بلکه برداشت ما از فضا را نیز دگرگون می‌کنند و می تواند بر روال زندگی ما اثر مثبت یا منفی داشته باشند. وجود یا عدم وجود احجام شهری می توانند نگاه ما را به شهر وسیع‌تر و یا محدوتر کنند.

پل گیشا که در حدود ۴۰ سال در تهران در جای خود استوار بوده، ناگهان ناپدید شد ، و هر چند که هنوز آثار خود را برجای گذاشته است، چهره جدیدی از شهر را پیش روی ما قرار داده است.


شعار سال
،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا،تاریخ انتشار:13مرداد1398،کدخبر:98051306556،www.isna.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها