کد خبر: 22539
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۶

شعار سال: رییس سازمان سنجش آموزش کشور درباره مقابله با متخلفانی که سعی بر انتشار سوالات کنکور داشتند، گفت: طی همکاری‌ها و حفاظت‌های ۶، ۷ ماهه با نهادهای امنیتی و اطلاعاتی بسیاری از متخلفان پیش از آزمون و بسیاری هم حین آزمون شناسایی و دستگیر شدند. ابراهیم خدایی (رییس سازمان سنجش آموزش کشور) ، در

تلاش برخی افراد برای راهیابی به محل برگزاری کنکور با هدف عکس گرفتن از سوالات

شعار سال: رییس سازمان سنجش آموزش کشور درباره مقابله با متخلفانی که سعی بر انتشار سوالات کنکور داشتند، گفت: طی همکاری‌ها و حفاظت‌های ۶، ۷ ماهه با نهادهای امنیتی و اطلاعاتی بسیاری از متخلفان پیش از آزمون و بسیاری هم حین آزمون شناسایی و دستگیر شدند.

ابراهیم خدایی (رییس سازمان سنجش آموزش کشور) ، در خصوص تخلفاتی که در کنکور سراسری سال ۹۸ در زمینه انتشار سوالات امتحان رخ داده و پیش‌گیری پلیس برای حفاظت از سوالات گفت: تخلفات پیش از کنکور به این صورت بود که یک سری از افراد سعی داشتند به نوعی به داخل محل جلسه بروند و از سوالات کنکور عکس بگیرند و به بیرون ارسال کنند. یک سری از افراد هم بیرون نشسته بودند تا سوالات را حل و از طریق تلگرام یا دیگر نرم افزارها منتشر کنند.

وی بیان کرد: طی همکاری‌ها و حفاظت‌های ۶، ۷ ماهه با نهادهای امنیتی و اطلاعاتی بسیاری از این افراد پیش از آزمون و بسیاری هم حین آزمون شناسایی و دستگیر شدند، برای برخی دیگر هم پرونده تشکیل شد که در میان این میان افراد مدرسان کنکور و افراد سودجو هم بعضا دیده می‌شوند.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه هر حکمی که از سوی دادگاه ارائه شود حائز اهمیت است، گفت: پرونده این افراد به صورت حقوقی پیگیری خواهد شد و دادگاه هم هر حکمی بدهد ما آن را اجرایی خواهیم کرد.

خدایی درباره تلاش نیروهای امنیتی و انتظامی برای جلوگیری از تخلفات گفت: امسال نیروهای امنیتی و نظامی همکاری‌های فشرده‌ای با سازمان سنجش آموزش کشور داشتند، تمام تلاش‌ها انجام شد تا به داوطلبان این اطمینان را بدهیم که مراکز کنکور به شدت تحت کنترل است و مدیریت می‌شود.

او در خصوص توصیه به داوطلبان برای انتخاب رشته و احتیاط آنها برای جلوگیری از به دام افتادن افراد سودجو به بهانه راهنمایی انتخاب رشته گفت: داوطلبان می‌توانند برای انتخاب رشته دقیق از نرم افزار طراحی شده که به صورت مجازی است و در روز شنبه رونمایی خواهد شد، استفاده و توسط آن موقعیت خود را ارزیابی کنند. این نرم افزار مجازی به داوطلب کمک می‌کند تا بداند با رتبه و ترازی که کسب کرده‌، امکان قبولی در چه دانشگاه‌هایی را دارند، فکر می‌کنم همین اقدام برای کمک به داوطلبان جهت انتخاب رشته کفایت کند.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: اینکه داوطلب بین یک رشته و یک رشته دیگر چطور انتخاب درستی باشد بحث متفاوتی است که به مشورت با افراد باتجربه نیاز دارد. بیشترین افراد دلسوز در این حوزه معلمان و آموزش و پرورش هستند.

وی اشاره کرد: ما با همکارانمان در آموزش و پرورش جلسات فشرده‌ای گذاشتیم و برای مشاوران کارگاه‌های فشرده برگزار کردیم،  در واقع به صورت فنی به آنها آموزش داده شده تا بدانند چطور باید در انتخاب رشته به داوطلبان راهنمایی بدهند اما طبیعتا از کسانی باید راهنمایی گرفت که هم به وضعیت داوطلب آگاهی داشته و هم دلسوز آنها باشند.

خدایی رییس سازمان سنجش آموزش کشور در پایان اظهار داشت: عموما هزینه‌هایی که داوطلبان برای انتخاب رشته هزینه می‌کنند و کارهای حاشیه‌ای می‌پردازند را زائد می‌دانیم برای همین ما نرم افزاری را طراحی کردیم تا داوطلبان تنها با پرداخت ۷۵۰۰ تومان انتخاب رشته کنند و برای انتخاب رشته‌های دیگر به سودجویان ارقام نجومی پرداخت نکنند. ضمن اینکه این هزینه هم وارد خزانه دولت می‌شود و وارد سازمان سنجش نخواهد شد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، تاریخ انتشار: 16 مرداد 1398، کدخبر: 795301 ، www.ilna.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها