کد خبر: 21639
تاریخ انتشار: جمعه ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۳:۲۰

شعار سال: توقف بی مورد خودرو‌های مسافربر شخصی و تاکسی‌ها در معابر پایتخت به ویژه اطراف میادین اصلی سطح شهر به یک معضل بزرگ تبدیل شده و علاوه بر بار ترافیکی سنگین، صف‌های طولانی خودروها در اطراف میادین را موجب شده است، به همین دلیل عبور و مرور سایر خودروهای عبوری از این مکان‌ها نیز به

اتمام حجت پلیس با رانندگان؛ توقف در میادین تخلف است

شعار سال: توقف بی مورد خودرو‌های مسافربر شخصی و تاکسی‌ها در معابر پایتخت به ویژه اطراف میادین اصلی سطح شهر به یک معضل بزرگ تبدیل شده و علاوه بر بار ترافیکی سنگین، صف‌های طولانی خودروها در اطراف میادین را موجب شده است، به همین دلیل عبور و مرور سایر خودروهای عبوری از این مکان‌ها نیز به کندی انجام می‌شود.

توقف خودروها در اطراف میادین و پارک دوبله و سوبله رانندگان در امتداد بلوارهای منتهی به میدان‌های سطح شهر، باعث افزایش حجم ترافیک شدیدی می‌شود، به طوری که در برخی از ساعات شبانه روز به خصوص در زمان غروب آفتاب، شهروندان به امید روان شدن ترافیک، ساعت‌ها این انتظار را می‌کشند تا مسیر باز شود و به مقصد خود برسند.

حال علاوه بر توقف خودروها در اطراف میادین، درگیری رانندگان با یکدیگر بر سر سوار کردن مسافر نیز یکی دیگر از پیامدهای توقف در حاشیه میادین شهری است و سر و صدای کسبه‌های مشغول به کار در حاشیه میادین را درآورده است، به گونه‌ای که آن‌ها به موضوع درگیری رانندگان با یکدیگر اعتراض‌ می‌کنند و مدعی هستند که آرامش محیطی کسب و کار از آن‌ها سلب شده است.

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ از اجرای مجدد طرح توقف ممنوع در پایتخت خبر داد و اظهار کرد: با خودرو‌هایی که در حاشیه میادین اصلی شهر تهران توقف کنند، برخورد خواهد شد، اما به نظر می‌رسد این طرح تاکنون اجرایی نشده است.


نکته‌ حائز اهمیت در این مبحث آن است که اجرای طرح توقف ممنوع در پایتخت به کاهش بار ترافیکی در سطح شهر کمک خواهد کرد، از طرفی هم تاکسی‌های پراکنده در سطح شهر باید توسط نهاد و یا سازمان مربوط به آن‌ها ساماندهی شوند، چراکه افراد به بهانه مسافرکشی هر نقطه از سطح شهر را به پاتوقی برای خود تبدیل کردند و یک پایانه من درآوردی توسط آن‌‌ها ایجاد شده است و علاوه بر تاکسی‌ها، خودرو‌های شخصی نیز در این پایانه‌ها در حال فعالیت هستند.

وقوع ترافیک وحشتانک به دلیل توقف در حاشیه میادین پایتخت/ طرح توقف ممنوع چرا اجرا نمی‌شود؟! + عکس

سال‌هاست موضوع ترافیک تهران دغدغه اصلی مسئولان شهری و پلیس پایتخت شده است و آن‌ها معتقد هستند که ترافیک کلانشهر تهران بیش از پیش ناهنجاری‌های اجتماعی را پدید آورده است، اما با این وجود در راستای ارتقاء نظم ترافیکی پایتخت، آنچنان که باید و شاید اقدامی صورت نگرفته است و همچنان شاهد تشکیل صف‌های طویل خودروها در ساعات مختلف شبانه روز هستیم.

سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه توقف در حاشیه میادین تخلف بوده و این کار ممنوع است، اظهار کرد: اقداماتی را در زمینه توقف خودروها در میدانگاه‌های پایتخت در دست انجام داریم.

رئیس پلیس راهور پایتخت تصریح کرد: با رانندگانی که در حاشیه میادین شهر خودروهای خود را متوقف می‌کنند و باعث ایجاد ترافیک بیشتر در شهر می‌شوند، برخورد خواهیم کرد.

حال با توجه به موضوعات مطرح شده در این گزارش باید دید که مسئولان امر چه تدابیری را برای روان سازی ترافیک شهری در نظر خواهند گرفت.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان ، تاریخ انتشار 10مرداد 98، کد خبر: 6859669، www.yjc.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها