کد خبر: 21545
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۹

شعار سال: مدتی است برخی افراد در تلگرام با ایجاد یک گروه، نسبت به افزایش اعضای آن اقدام می‌کنند به طور مثال در شرح فعالیت برخی از این گروه‌ها آمده است: “سلام دوستان، ما با یه شرکت قرارداد داریم تا زمانیکه گروه به 200000 نفر برسه، تبلیغاتشو انجام بدیم و اسپانسر خوب ما بابت هر 100

شگرد جدید کلاهبرداری با اضافه کردن عضو به گروه‌های تلگرامی

شعار سالمدتی است برخی افراد در تلگرام با ایجاد یک گروه، نسبت به افزایش اعضای آن اقدام می‌کنند به طور مثال در شرح فعالیت برخی از این گروه‌ها آمده است: “سلام دوستان، ما با یه شرکت قرارداد داریم تا زمانیکه گروه به 200000 نفر برسه، تبلیغاتشو انجام بدیم و اسپانسر خوب ما بابت هر 100 نفر اد مبلغ 100 هزار تومان پرداخت میکنه!”

ادمین این گروه‌ها مدعی می‌شوند که هر فرد با اضافه کردن یک عضو جدید به گروه می‌تواند مبلغ هزار تومان دریافت کند و قاعدتاً هرچه اعضای بیشتری به گروه اضافه شوند، فرد اضافه‌کننده، پول بیشتری دریافت خواهد کرد!

جالب اینجاست، اعضای جدید اضافه شده نمی‌توانند تشخیص دهند چه کسی آنها را عضو گروه کرده است.

ادمینهای این گروه‌ها نیز برای جذب بیشتر عضو و اطمینان به مخاطبان، بعضاً رسید پرداخت پول به اعضایشان را به نمایش می‌گذارند.

در واقع در این گروه‌ها ادعا شده که هر فرد با اضافه کردن لیست مخاطبان تلفن‌همراهش به گروه می‌توانند، به تعداد مخاطبان اضافه شده، کسب درآمد کند!

در همین زمینه با سرهنگ تورج کاظمی؛ رئیس پلیس فتا تهران بزرگ گفت‌وگو کردیم.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به تسنیم می‌گوید: در اینگونه موارد، صحت و سقم ماجرا مشخص نیست و در نهیت منجر به ضرر و زیان اشخاص می‌‌شود.

وی تصریح کرد: اینگونه موارد به دلیل عدم وجود شاکی خصوصی قابل تعقیب نیست و تاکنون شکایتی در این زمینه مطرح نشده است.

این مقام انتظامی متذکر شد: بر اساس قانون، جرم به موضوعی تلقی می‌شود که برایش مجازات تعریف شده باشد؛ بر اساس مواد قانونی در این رابطه، تعریف جرم و مجازاتی نداریم اما اگر مدعی پیدا و شکایتی مطرح شود، این موضوع بر اساس نظر مقام قضایی قابل تعقیب است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار10مرداد 98، کد خبر: 2066674، www.tasnimnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها