کد خبر: 21355
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲

شعار سال : الکواری که وزیر مشاور در کابینه قطر و در رتبه معاون نخست وزیر این کشور است در توئیتری نوشت کهکسی در امور داخلی یمن دخالت نکرد مگر اینکه هزینه آن را پرداخت کرد. وی افزود: یمن از ریشه دارترین کشورها و موطن تمدن ها و محل سکونت یکی از ملت هایی است

هشدار قطر به متجاوزان در یمن

شعار سال : الکواری که وزیر مشاور در کابینه قطر و در رتبه معاون نخست وزیر این کشور است در توئیتری نوشت کهکسی در امور داخلی یمن دخالت نکرد مگر اینکه هزینه آن را پرداخت کرد.

وی افزود: یمن از ریشه دارترین کشورها و موطن تمدن ها و محل سکونت یکی از ملت هایی است که شایسته زندگی عزتمندانه است.

الکواری ادامه داد: اگر کشورهای عربی هنگامی که درهای برکت بر رویشان گشوده شد به یمن کمک و در پیشرفت آن مشارکت می کردند، اکنون این کشور منبع امنیت و خیر برای آن ها بود.

مقام قطری نوشت: یمن را به یمنی ها بسپارید و به آن ها اعتماد کنید و در بازسازی آن مشارکت کنید.

قطر از اعضای ائتلاف متجاوزان به یمن بود و با حدود یک هزار نیروی زمینی و ۱۰ جنگنده در حمله به یمن مشارکت کرد ولی پس از محاصره و تحریم از سوی عربستان، امارات، بحرین و مصر از این ائتلاف خارج شد.

در اثر تجاوز نظامی ائتلاف عربی – آمریکایی به سرکردگی عربستان که از ششم فروردین ماه سال ۱۳۹۴ آغاز شده تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار یمنی به شهادت رسیده‌اند که ۸۵ هزار نفر آنان کودک بوده‌اند که بیشتر بر اثر گرسنگی و قحطی ناشی از این جنگ تحمیلی از سوی ائتلاف جان باخته‌اند.

یکی از دلایل و بهانه‌های حمله عربستان و امارات با همراهی آمریکا به یمن، بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت بوده که با فرار دوباره وی به آمریکا و اعلام استعفای مجدد منصور هادی از تمام مسئولیت هایش دیگر بهانه ای برای عربستان و ائتلاف عربی – آمریکایی برای ادامه تجاوز به یمن باقی نگذاشته است.

شعار سال ،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  خبرگزاری ایرنا،تاریخ انتشار9 مرداد 98،کدخبر: 83418584،www.irna.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها